reklama

Necelý milion pokuty za transparent s válečnou tematikou? Fanoušci Legie reagovali po svém

A 35 tisíc eur (912 tisíc korun) jde... A 35 tisíc eur (912 tisíc korun) jde... autor: ČTK
Vedení UEFA se rozhodlo potrestat Legii Varšava za transparent, který měl připomenout 73. výročí Varšavského povstání. Reakce příznivců Legie přišla hned v dalším pohárovém zápase.

Praha - Fanoušci Legie Varšava ukázali během domácího zápasu 3. předkola Ligy mistrů proti kazašské Astaně transparent s válečnou tematikou. Na obrovské malbě byl vyobrazen nacistický voják, který drží zbraň u hlavy malého dítěte.

Příznivci Legie chtěli tímto transparentem připomenout 73. výročí Varšavského povstání. "Během povstání zabili Němci 160 000 lidí, z nichž tisíce byly děti," napsali fanoušci pod transparent. 

Jenže vedení UEFA se tento transparent zdál nevhodný a udělali Legii pokutu ve výši 35 000 eur (912 000 korun). Organizaci se sídlem v Nyonu udělila finanční trest i kvůli špatné pořadatelské službě. Konkrétně za neprůchozí schody v kotli domácích. 

Fanoušci Varšavy zareagovali hned v následujícím pohárovém zápase po svém. V play-off o Evropskou ligu proti Tiraspolu roztáhli vzkaz šéfům UEFA. 

Fanoušci Legie reagují na pokutu od UEFA, jako již tradičně, po svém.

Zveřejnil(a) supporters.cz dne 17. Srpen 2017

Ostatně příznivci Varšavy už založili konto, na které se lidé skládají na pokutu pro Legii. Téměř 5500 lidí se složilo už na zhruba polovinu vybírané částky. Kotel Legie vybírá rovnou 400 tisíc zlotých (2,5 milionu korun). Dá se totiž očekávat, že za transparent s prasetem dostane klub další pokutu.

Legie rozehrála dvojzápas o Evropskou ligu rozpačitě. Do odvety v Moldavsku si odvezl tým s českým reprezentantem Adamem Hlouškem remízu 1:1. 

Viktoria přání plzeňských fanoušků nesplnila. Přesto se dočkala děkovačky Viktoria přání plzeňských fanoušků nesplnila. Přesto se dočkala děkovačky Prohlédněte zde
reklama