reklama

Největší vítězství v historii klubu. V Srbsku padl český velikán, radují se bělehradská média

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH. Fotbalisté Subotice staví vítězství nad Spartou nesmírně vysoko. NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH. Fotbalisté Subotice staví vítězství nad Spartou nesmírně vysoko. autor: ČTK
Vítězství Subotice nad pražskou Spartou v prvním utkání 2. předkola Evropské ligy způsobilo v Srbsku vlnu euforie. Srbská média označila výsledek Spartaku za největší v dějinách klubu.

Bělehrad - Čtvrteční vítězství Spartaku Subotica nad pražskou Spartou 2:0 v úvodním utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy srbská média shodně označují za ohromné překvapení a největší úspěch v historii týmu. "Na 'Karadjordji' padl český velikán a teď už se postup do třetího předkola nezdá být nemožnou misí," popisují sportske.net úspěch modrobílých barev na stadionu pojmenovaném po vůdci prvního srbského povstání proti Turkům ze začátku 19. století.

"Tým ze Subotice dnes večer ukázal, že fotbal nehrají jména a jediné, co je na konci počítá, je výkon na hřišti," dodává web, podle kterého hráli svěřenci trenéra Vladimira Gačinoviče lepší fotbal a Sparta si díky jejich výkonu nezasloužila dostat se do šance a případně dát gól. "Triumf Spartaku je nejpříjemnější překvapení mezi výkony srbských týmů, teď už jen zbývá, aby 'Modří holubi' ve stejném stylu odehráli i odvetu a vybojovali postup," uzavírá sportovní server.

"Senzace v Novém Sadu, neohrožený Spartak položil na lopatky českého velikána," raduje se deník Blic, který si všímá opatrného výkonu na začátku utkání, ze kterého se ale brzy subotickému týmu podařilo získat vedení. "Sparta se pokoušela o vyrovnání, ale tým Spartaku skvěle bránil," píše nejčtenější srbský list.

Podobná slova volí i portál srbské státní televize rts.rs. "Skvělý Spartak porazil Spartu! Do zápasu šli Subotičané jako absolutní outsideři, Čalasanovým gólem z osmé minutě ale protivníka šokovali… Sparta se pokoušela převzít iniciativu a přejít do útoku, ale Spartak dokázal být celé utkání rovnocenným soupeřem," všímá si překvapený web.

Ze všeobecného nadšení nad vítězstvím Subotice se trochu vymyká server b92.net, podle kterého totiž český tým na hřišti celých 90 minut dominoval, ale Subotičané dokázali perfektně využít své občasné příležitosti a získali tak před odvetou nadějný náskok.

Národní divadlo vyhořelo jednou, Sparta opakovaně. Tak sociální sítě hodnotí porážku Pražanů Národní divadlo vyhořelo jednou, Sparta opakovaně. Tak sociální sítě hodnotí porážku Pražanů Prohlédněte zde

"Fotbalisté Spartaku si nicméně největší vítězství ve své historii vrchovatě zasloužili. Svým statečným výkonem ukázali všem srbským týmům, že žádný soupeř není neporazitelný," píše web. "Spartak měl navíc dost štěstí, protože sparťané pálili své šance, zejména ve druhém poločase, kdy se několikrát netrefil Tetteh," varuje před odvetou bělehradský zpravodajský portál.

reklama