reklama

Někdo nám zaklel Škodu, hořekoval Trpišovský. Ale remíza? Skvělá vizitka, tvrdil kouč

Jindřich Trpišovský Jindřich Trpišovský autor: Reuters
Belgický Genk měl slávistický kouč Jindřich Trpišovský nastudovaný perfektně. Moc dobře věděl, jaká ofenzivní jízda jeho svěřence čeká.

Už před zápasem se slávistický kouč netajil obdivem k suverénnímu lídrovi belgické ligy, soutěže bronzového týmu z mistrovství světa. A po prvním zápase vyřazovací fáze Evropské ligy komplimenty sypal dál.

Slávistický gólman Kolář čaroval. Věřím tomu, že v Belgii gól dáme a postoupíme, říká Slávistický gólman Kolář čaroval. Věřím tomu, že v Belgii gól dáme a postoupíme, říká Čtěte zde

"Odehráli jsme velmi náročný zápas proti mimořádně technickému soupeři. Třeba výkon Malinovského byl fantastický. Stálo nás strašně moc sil odebrat Genku balon, ani si nevybavím, že by jeden z jeho hráčů předvedl v první půli špatný první dotek," kroutil hlavou Trpišovský.

Naopak slávisté se s balonem často prali a předváděli řadu zbytečných ztrát, hosty tak nedokázali dostat pod trvalejší tlak. V první půli sice nastřelili tyč díky Škodově otočce, jinak ale úvodní část žádnou strhující přestřelku nenabídla.

Ta přišla až po změně stran. Na jedné straně čaroval brankář Ondřej Kolář, který famozně vychytal megašanci De Norrea a neuspěl proti němu ani Pozuelo, jenž na trávník vyběhl v 56. minutě. Za normálních okolností by španělský záložník zřejmě nechyběl v základu, ale momentálně se snaží vydupat si přestup do kanadského Toronta, čímž značně pozbyl důvěry kouče Clementa.

Na Pozuelův příchod reagoval Trpišovský nasazením mladíčka Alexe Krále, zároveň stáhl ze hry nevýrazného Josefa Hušbauera a Jaromíra Zmrhala - na plac putovali Peter Olayinka a Mick van Buren.

A najednou to byla Slavia, která soupeře mačkala jako citron, Genk se v posledních dvaceti minutách stěží dostal přes půlku. 

"Olayinka a Mick do hry přinesli vysoké napadání, nenechali Genku klid v rozehrávce. Bořil a Souček vypadali běžecky dobře, Coufal utahal dva hráče na pravé straně svým klasickým způsobem a dostával se k centrům. Všechno si sedlo dohromady, i to, že jsme hráli směrem na Tribunu Sever," popisoval Trpišovský.

Jenže z řady šancí se neujala ani jedna. Nejblíže oslavy byl kanonýr Milan Škoda, v první šanci trefil balon špatně kolenem, další dva pokusy byly zdařilejší, ale mířily jen do brankáře Vukoviče.

"Někdo na něj hodil zaklínadlo," pousmál se Trpišovský. "Byl nebezpečný, hodně toho odbojoval, svedl řadu soupeřů, trefil tyč, byl třikrát v zakončení. Kdyby dal dva, tři góly, bylo by to skvělé, ale doufejme, že si něco nechal na další zápasy," hodnotil výkon slávistického kapitána.

Podle slávistického kouče čtvrteční duel prokázal, že zvěsti o kvalitě Genku nebyly jen frázemi, ale konstatováním faktů. "Ne náhodou je o hráče soupeře zájem z Arsenalu nebo Southamptonu. A je velmi potěšující, že kromě kvality prvního doteku jsme se jim ve všem vyrovnali. Ano, předvedli jsme některé horší individuální výkony, pustili jsme soupeře do několika šancí. Ale sami jsme měli čtyři, pět příležitostí - to je skvělá vizitka pro naše hráče," dodal Trpišovský.

Plzeňský obrat, slávistické střelecké trápení. To byl fotbalový pohárový čtvrtek Plzeňský obrat, slávistické střelecké trápení. To byl fotbalový pohárový čtvrtek Prohlédněte zde
reklama