Novák rozhodl o postupu Midtjyllandu do 4. předkola Evropské ligy

Aktualizováno 4. 8. 2016 23:06
Midtjylland postoupil přes Videoton Székesfehérvár díky trefě Filipa Nováka v prodloužení. Jeho spoluhráč Václav Kadlec odehrál 69 minut.
Filip Novák.
Filip Novák. | Foto: ČTK

Kodaň - Český obránce Filip Novák rozhodl gólem v prodloužení o postupu fotbalistů Midtjyllandu přes Videoton Székesfehérvár do 4. předkola Evropské ligy. Zápas skončil po 120 minutách 1:1. Bývalý bek Jablonce a Zlína dal také jedinou branku prvního utkání, výrazně se tak zasloužil o úspěch dánského celku. Jeho spoluhráč Václav Kadlec odehrál 69 minut.

Přestože hrál Midtjylland téměř celý druhý poločas přesilovku po vyloučení Viníciuse, do vedení se čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby dostali hosté. Novák odvrátil přímý kop pouze ke Kovácsovi a čtyřiadvacetiletý záložník vyrovnal celkový stav dvojzápasu.

Na začátku prodloužení byl aktivnější Videoton, gólu se ale v 104. minutě dočkali domácí. Novák si umně zpracoval Hassanův pas a poslal míč k tyči. Obránce s číslem 70 se trefil v předkolech EL už potřetí.

Trnavu složily až pokutové kopy

Osmanlispor rozhodl o postupu už v prvním poločase na hřišti Kalju, když se prosadili Cürüksu a bývalý liberecký útočník Delarge. Turecký tým postoupil s celkovým skóre 3:0. Stoper Václav Procházka odehrál celý duel.

Do další fáze se naopak neprobojoval útočník Jaroslav Navrátil s Heraclesem Almelo, který remizoval 0:0 v Portugalsku s Aroucou. Výsledek 1:1 z prvního zápasu tak vzhledem ke vstřelenému gólu na hřišti soupeře posunul dál jihoevropský celek.

Zaglebie Lubin s Michalem Papadopulosem remizovalo na hřišti Sönderjyske 1:1, úvodní domácí duel však prohrálo 1:2 a se soutěží se loučí. Ostravský odchovanec odehrál posledních 18 minut.

Zápas mezi Trnavou a Austrií Vídeň musely po výsledku 0:1 rozhodnout penalty. V páté sérii pokutový kop neproměnil domácí kapitán Mikovič, vídeňský tým byl stoprocentní. V nominaci Austrie chyběl český obránce Patrizio Stronati.

Odvetná utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Nomme Kalju (Est.) - Osmanlispor (Tur.) 0:2 (0:2), první zápas 0:1, postoupil Osmanlispor; HJK Helsinky - IFK Göteborg 0:2 (0:1), první zápas 2:1, postoupil Göteborg, Midtjylland - Videoton Székesfehérvár 1:1 po prodl. (0:1, 0:0), první zápas 1:0, postoupil Midtjylland; Spartak Moskva - AEK Larnaka 0:1 (0:0), první zápas 1:1, postoupila Larnaka; Krasnodar - Birkirkara (Malta) 3:1 (3:0), první zápas 3:0, postoupil Krasnodar, Spartak Trnava - Austria Vídeň 0:1 po prodl. (0:1, 0:0), pen. 4:5, první zápas 1:0, postoupila Austria; Beitar Jeruzalém - FK Jelgava (Lot.) 3:0 (2:0), první zápas 1:1, postoupil Beitar; AIK Stockholm - Panathinaikos Atény 0:2 (0:0), první zápas 0:1, postoupil Panathinaikos; Arouca (Portug.) - Heracles Almelo 0:0, první zápas 1:1, postoupila Arouca; Gabala (Ázerb.) - Lille 1:0 (1:0), první zápas 1:1, postoupila Gabala; Vorskla Poltava - Lokomotiva Záhřeb 2:3 (0:1), první zápas 0:0, postoupila Lokomotiva; PAS Janina (Řec.) - AZ Alkmaar 1:2 (1:2), první zápas 0:1, postoupil Alkmaar; Sönderjyske (Dán.) - Zaglebie Lubin 1:1 (0:1), první zápas 2:1, postoupilo Sönderjyske, Hajduk Split - Oleksandrija (Ukr.) 3:1 (1:1), první zápas 3:0, postoupil Hajduk; FC Sassuolo - Lucern 3:0 (2:0), první zápas 1:1, postoupilo Sassuolo, KRC Genk 1:2 (0:2), první zápas 0:1, postoupil Genk; West Ham - Domžale (Slovin.) 3:0 (2:0), první zápas 1:2, postoupil West Ham, Rapid Vídeň - Torpedo Žodzina (Běl.) 3:0 (2:0), první zápas 0:0, postoupil Rapid.