Odvážný výkon vynesl Plzni proti AS Řím bod. Remízu vystřelil Bakoš

Prapor visí hrdě. Plzni nevzali bod Džeko ani Totti
Český šampion prodloužil čekání na výhru v evropských pohárech už na deset zápasů.
Svěřenci Romana Pivarníka sehrají další duel v EL za 14 dní ve Vídni s Austrií.
Plzeň nastoupila s brankářem Petrem Bolkem, který nahradil zraněnou jedničku Kozáčika. Protějškem mu byl Brazilec Alisson.
Debut v základní sestavě si odbyli záložníci Zeman a Albánec Kace. Pouze mezi náhradníky italského týmu začali kapitán Totti či bývalý útočník Teplic Džeko.
Aktualizováno 15. 9. 2016 22:16
Srdnatý, bojovný výkon předvedla plzeňská Viktoria v prvním zápase skupinové fáze Evropské ligy proti věhlasnému AS Řím. Ten nakonec stačil proti italskému velkoklubu na bod.

Plzeň - Fotbalisté Plzně vstoupili do základní skupiny E Evropské ligy domácí remízou 1:1 s favorizovaným AS Řím. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre z penalty hostující Diego Perotti, za sedm minut odpověděl Marek Bakoš.

Český šampion prodloužil čekání na výhru v evropských pohárech už na deset zápasů. Svěřenci Romana Pivarníka sehrají další duel v EL za 14 dní ve Vídni s Austrií.

"Musím hráčům poděkovat. Těší mě výkon, který jsme proti tak vyspělému mužstvo dokázali podat. Je škoda, že jsme nedokázali vyhrát, ale remízu bereme," řekl na tiskové konferenci Pivarník.

Plzeň nastoupila s brankářem Petrem Bolkem, který nahradil zraněnou jedničku Kozáčika. Debut v základní sestavě si odbyli záložníci Zeman a Albánec Kace. Pouze mezi náhradníky Říma začali kapitán Totti či bývalý útočník Teplic Džeko.

Viktoria měla po trestu UEFA uzavřenou část hlediště za výtržnosti fanoušků včetně projevů rasismu v posledním domácím utkání 4. předkola Ligy mistrů s Razgradem. V kotli tak zůstalo prázdných 910 míst.

Plzni hodně nevyšel úvod. Rozhodčí za souboj Matějů s El Shaarawym nařídil pokutový kop, který ve čtvrté minutě chladnokrevně proměnil Perotti.

Dalekonosnou střelu Kaceho si ještě pohlídal hostující gólman Alisson, v 11. minutě už ale Plzeň vyrovnala. Zeman přesným centrem z levé strany našel Bakoše a slovenský útočník se trefil hlavou k tyči.

"Centr od Martina Zemana byl výborný. Já jsem viděl, jak si připravuje míč, tak jsem se snažil dobře zorientovat v šestnáctce. Nakonec se vše podařilo, předskočil jsem soupeře a hlavou trefil balon přesně k tyči," popsal Bakoš.

Západočeši měli převahu a favorita od druhé branky zachránil Alisson, který výborným zákrokem vytáhl hlavičku Ďuriše po standardní situaci. Římský tým po půlhodině hry přidal a hned mohl skóroval, ale Nainggolanovu střelu po El Shaarawyho akci zastavila tyčka.

AS probral až příchod Džeka

Do druhé půle nastoupil Džeko a hned se dostal do zakončení, ale po nechtěném přiťuknutí od Hubníka hlavičkoval nepřesně. Bosenský útočník za chvíli přebral El Shaarawyho přesný pas za obranu, ale Bolek mu na poslední chvíli míč vyrazil. Paredesova rána pak proletěla kousek nad plzeňskou brankou.

"Hráli jsme docela dobře, sice jsme na to šli pomalu, ale snažili jsme se zvýšit intenzitu hry a otočit zápas v náš prospěch. Bohužel se to nepovedlo," litoval trenér hostů Luciano Spalletti.

Po pasáži bez velkých příležitostí deset minut před koncem zahrozili Viktoriáni. Na Petrželův centr v šestnáctce těsně nedosáhl Bakoš, dorážející Krmenčík z těžké pozice netrefil branku. V nastaveném čase ještě Petrželovu tvrdou ránu vytáhl nad břevno Alisson. Plzeň tak doma v této sezoně vyhrála jediný z šesti soutěžních zápasů.

1. kolo základní skupiny E fotbalové Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - AS Řím 1:1 (1:1)

Branky: 11. Bakoš - 4. Perotti z pen. Rozhodčí: Buquet - Debart, Cano - Chapron, Delerue (všichni Fr.). ŽK: Matějů, Ďuriš, Hořava, Limberský, Bakoš - Manolas, Juan Jesus, Paredes. Diváci: 10.326.

Plzeň: Bolek - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Kopic, Kace, Hořava, Zeman (72. Petržela) - Ďuriš (77. Krmenčík), Bakoš (84. Poznar). Trenér: Pivarník.

Řím: Alisson - Bruno Peres, Manolas, Fazio, Juan Jesus - Nainggolan, Paredes, Gerson (46. Džeko) - Iturbe (71. Florenzi), Perotti, El Shaarawy (72. Totti). Trenér: Spalletti.