reklama

Olomouc se po devíti letech vrací do pohárů. Proti kazašskému Kajratu potřebuje doma uspět

Fotbalisté Sigmy Olomouc se těší na 3. předkolo Evropské ligy proti Kajratu Almaty. Fotbalisté Sigmy Olomouc se těší na 3. předkolo Evropské ligy proti Kajratu Almaty. autor: ČTK
Sigma Olomouc se v 3. předkole Evropské ligy střetává s týmem, který je výrazně silnější doma, a proto potřebuje Kajrat Almaty na Hané porazit.

Olomouc - Fotbalisté Sigmy Olomouc se dnes po dlouhých devíti letech představí v bojích o Evropskou ligu a návrat chtějí ve 3. předkole oslavit domácí výhrou nad Kajratem Almaty. Dobrý výsledek bude o to důležitější, že kazašský celek je výrazně silnější v domácím prostředí, kde na umělé trávě už 14 utkání v předkolech neprohrál. Utkání na Andrově stadionu začne v 19:00.

Sigma má o motivaci postaráno, jelikož by v případě postupu narazila v posledním předkole na velmi atraktivního soupeře Sevillu, přední španělský celek a pětinásobného vítěze soutěže. Naopak Kajrat si pro 3. předkolo hráči moc nepřáli a doufali spíše v souboj s Alkmaarem, který však po porážce 0:2 v Kazachstánu doma výsledek nezvrátil a výhra 2:1 mu nestačila.

Olomouc se zároveň bude snažit napravit nepříliš vydařený vstup do sezony. V lize bodovala jen v Mladé Boleslavi výhrou 4:0, doma s dvěma silnými soupeři Slavií a Plzní prohrála a ani neskórovala.

reklama