reklama

Video: Perotti se parádní rabonou proti Plzni přihlásil do soutěže o gól roku

Argentinský záložník ve službách AS Řím Diego Perotti se podílel na vítězství AS v Evropské lize proti Plzni 4:1 parádním gólem.

Řím - Diego Perotti se prosadil kopem, kterému se přezdívá "rabona". Jestli chtěl centrovat nebo střílet, ví asi jen on sám, ale jeho pokus parádně zapadl pod břevno a Matúš Kozáčik v zápase vytahoval míč ze své sítě potřetí. 

Pivarník: Taková organizace hry a bránění Džeka? To pak hráči v Evropě nemají co dělat Pivarník: Taková organizace hry a bránění Džeka? To pak hráči v Evropě nemají co dělat Čtěte zde

"Pravda je, že jsem chtěl centrovat. Nakonec z toho ale byl gól, který byl pro nás velmi důležitý, jelikož definitivně rozhodl zápas," řekl po výhře 4:1 Perotti italským novinářům. "Důležité to bylo i pro mě, protože v této sezoně jsem dosud dával góly jen z penalt," dodal.

V historii už padlo několik gólů kopem rabona, který využíval už v 50. letech tehdy mladíček Pelé, ovšem v Evropské lize byl k vidění teprve podruhé. Poprvé to bylo v říjnu 2014, kdy rabonu využil k tvrdé střele Eric Lamela z Tottenhamu v zápase s Asteras Tripolis. Tehdy šlo navíc o záměr vystřelit.

Tentokrát si i hráči Plzně na hřišti všimli, že Perotti neměl v úmyslu přímo ohrozit branku. "Já myslím, že chtěl centrovat, ale spadlo to do brány. Vypadá to krásně, ale kdyby to bylo chtěné, bylo by to lepší," prohlásil plzeňský záložník Martin Zeman.

reklama