reklama

Plzeň nepustili v Bělehradě na hřiště. Partizan chce před duelem Evropské ligy chránit trávník

Fotbalisté Plzně při odletu do Bělehradu Fotbalisté Plzně při odletu do Bělehradu autor: www.fcviktoria.cz
V srbské metropoli sněžilo, viktoriáni se museli připravovat v tréninkovém centru soupeře.

Bělehrad - Fotbalisté Plzně před čtvrtečním úvodním zápasem druhého kola Evropské ligy v Bělehradu nemohou trénovat na hlavním stadionu Partizanu.

Trávník byl kvůli klimatickým podmínkám a hrozbě podmáčení zakryt plachtou. Svěřenci Pavla Vrby se budou netradičně připravovat v tréninkovém centru srbského klubu.

"UEFA dnes rozhodla, že na hlavní hrací ploše nemůže být oficiální trénink. Důvodem jsou aktuální klimatické podmínky v Bělehradu, kde sněžilo a hřiště bylo přikryto plachtou. Cílem je maximální ochrana hřiště, aby bylo v co nejlepší kondici na samotné utkání," řekl novinářům tiskový mluvčí plzeňského klubu Václav Hanzlík.

Západočeský tým podle kapitána Romana Hubníka nebere přesun tréninku jinam jako komplikaci. "Myslím, že jsme sem přijeli odehrát zítřejší zápas. Jestli trénujeme na hlavním stadionu, nebo někde v centru, až takový problém není," uvedl plzeňský stoper na tiskové konferenci.

"Já si ten stadion osahám zítra na nějaké rozcvičce. Budeme mít dostatek času si to vyzkoušet, jak světla, tak hřiště. Problém v tom určitě nevidím," doplnil třiatřicetiletý Hubník.

Utkání na stadionu Partizanu, který má kapacitu téměř 33 diváků, začne ve čtvrtek ve 21:05 v přímém přenosu ČT2. Hlavním rozhodčím bude Řek Tasos Sidiropulos.

Plzeň v generálce na Partizan zdolala čínského soupeře. Trefili se Krmenčík a Čermák Plzeň v generálce na Partizan zdolala čínského soupeře. Trefili se Krmenčík a Čermák Čtěte zde
reklama