Plzeň vrátila Luganu porážku, doma mu nastřílela čtyři góly a v tabulce už je na druhé příčce

Ve jménu královny. Plzeňští rytíři dostali švýcarské soky na kolena
... švýcarskému soupeři vrátili dva týdny starou porážku 2:3 a posunuli se na druhé místo skupiny G s šesti body.
Viktoria se tak výborně naladila na nedělní ligový šlágr se Slavií.
Plzeňský trenér Pavel Vrba udělal v základní sestavě tři změny od posledního ligového utkání v Karviné.
V brance jako obvykle v EL nastoupil Hruška místo Kozáčika...
2. 11. 2017 23:05
Fotbalisté Plzně ve čtvrtém kole Evropské ligy doma porazili Lugano 4:1, švýcarskému soupeři vrátili dva týdny starou porážku 2:3 a posunuli se na druhé místo skupiny G s šesti body. Vedoucí FCSB v Bukurešti remizoval s Beer Ševou 1:1 a s deseti body má jistý postup do vyřazovací fáze. Bývalou Steauu přivítají Západočeši za tři týdny.

Plzeň - V plzeňských Štruncových sadech se v prvním poločase utkání fotbalové Evropské ligy proti Luganu dvakrát trefil Michael Krmenčík a jednou Tomáš Hořava. Na 1:1 mezitím vyrovnal Davide Mariani. Po změně stran zvýšil Aleš Čermák. Viktoria se tak výborně naladila na nedělní ligový šlágr se Slavií.

Plzeňský trenér Pavel Vrba udělal v základní sestavě tři změny od posledního ligového utkání v Karviné. V brance jako obvykle v EL nastoupil Hruška místo Kozáčika a v záloze dostali Čermák s Petrželou přednost před Kolářem a Zemanem.

Krmenčík otevřel skóre už ve 4. minutě, ale Lugano z ojedinělé akce vyrovnalo. Mariani obešel dva nedůrazné protihráče a střelou z dálky překvapil Hrušku. Už za čtyři minuty však zblízka vrátil domácím vedení Krmenčík po Řezníkově zpětné přihrávce.

Obě mužstva více útočila než bránila. Hrošovského střelu zpoza šestnáctky brankář Da Costa vytáhl na roh, vyrovnání odmítl Mariani, který sám před Hruškou vypálil nad břevno. Plzeňský gólman pak vyrazil další Daprelův pokus. V poslední minutě prvního poločasu zvýšil na 3:1 Hořava hlavou po Kopicově přímém kopu.

"Měli jsme štěstí, že jsme brzy za stavu 1:1 dali druhý gól a štěstí jsme měli i v tom, že Lugano mělo dvě šance, které neproměnilo. Rozhodující podle mě byla třetí branka v závěru prvního poločasu," hodnotil průběh střetnutí kouč Plzně Pavel Vrba.

Lídr české ligy v 56. minutě udeřil počtvrté. Řezník vrátil míč do pokutového území, Krmenčík ho posunul na Čermáka a ten snadno zakončil do odkryté branky. Třiadvacetiletý záložník se trefil poprvé po letním příchodu ze Sparty.

Plzeň kontrolovala hru a měla další šance. Kopicovu dalekonosnou ránu zneškodnil Da Costa a Hájek z rohu branku netrefil. Předposlední tým švýcarské ligy už Viktorii příliš nezlobil, výjimkou byla Bottaniho střela, s níž si poradil Hruška.

V závěru mohl přidat pátý gól Čermák, ale z přímého kopu o kousek minul. Plzeň i tak doma v pohárech vyhrála potřetí za sebou.

Utkání 4. kola základní skupiny G fotbalové Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Lugano 4:1 (3:1)

Branky: 4. a 19. Krmenčík, 45. Hořava, 56. Čermák - 15. Mariani. Rozhodčí: Lardot - Godelaine, Conotte (všichni Belg.). ŽK: Petržela, Limberský - Carlinhos, Daprelá, Sulmoni. Diváci: 9483.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Hořava (86. Živulič), Hrošovský - Petržela, Čermák, Kopic (74. Pilař) - Krmenčík (65. Řezníček). Trenér: Vrba.

Lugano: Da Costa - Mihajlovic, Sulmoni, Golemic, Daprelá - Sabbatini, Ledesma (84. Milosavljevič), Mariani - Bottani, Gerndt (76. Bnú-Marzúk), Carlinhos (61. Vécsei). Trenér: Tami.

FCSB - Hapoel Beer Ševa 1:1 (1:1)

Branky: 31. Coman - 37. Sahar.

FCSB: Nita - Enache, Larie, Balasa, Maranhao - Man (46. Teixeira), Pintilii, Budescu, Filip, Coman (65. Tanase) - Alibec (71. Gnohere). Trenér: Dica.

Beer Ševa: Goreš - Elo, Vítor (71. Ohana), Taha, Korhut - Radi, Elhamed, Einbinder - Cuenca (77. Melikson), Sahar (82. Barda), Nwakaeme. Trenér: Bakhar.