reklama

Plzni bude v domácí odvetě s TNS chybět zraněný kapitán Hejda

Lukáš Hejda. Lukáš Hejda. autor: Reuters
Trenér Michal Bílek věří, že fotbalisté Plzně budou v domácí odvetě 3. předkola Evropské konferenční ligy s The New Saints efektivnější a dokážou smazat úvodní manko 2:4 z Walesu. Viktorii v tom ale ve čtvrtek nepomůže kapitán a stoper Lukáš Hejda, který má problémy se zády.

Západočeši až na překvapivou porážku v Cardiffu v této sezoně vyhráli všech pět soutěžních duelů 2:1, naposledy v neděli nad Slováckem v domácí soutěži. "Samozřejmě v lize za výsledek 2:1 bychom byli rádi, teď víme, že to musí dopadnout jinak. I tam jsme utkání měli v režii, ale dělali jsme chyby, kterých se musíme vyvarovat," řekl Bílek na on-line tiskové konferenci.

"Efektivita musí být lepší, protože třeba v posledním utkání se Slováckem bylo příležitostí, střel a šancí hodně, ale branky jsme dali v uvozovkách pouze dvě. Důraz a kvalita v pokutovém území musí být vyšší," doplnil bývalý kouč české reprezentace.

Přestože se mu vyprazdňuje marodka, bude muset udělat nucenou změnu v základní sestavě. "Hejda k dispozici nebude, protože není připravený kvůli problémům se zády. Začíná s námi trénovat (Aleš) Čermák, jinak ten kádr zůstává stejný. Jsem rád, že Milan Havel se poměrně rychle zotavil. Máme na pravé straně variantu buď s ním, nebo s (Radimem) Řezníkem. Jsem rád, že zdravotní stav hráčů je lepší. Konkurence vás vždycky dožene k tomu hrát líp a líp," uvedl Bílek.

Připustil, že by od začátku mohl nasadit dva vysoké útočníky Jeana-Davida Beauguela a Tomáše Chorého. Cílem je vlétnout na TNS a být od začátku aktivní. "Ideální varianta je dát brzký gól, aby soupeř trošku znervózněl. O to se budeme snažit, takže hned od začátku budeme chtít hrát nátlakově. Není tam čas na nějaké čekání. Trošku se samozřejmě nabízí varianta se dvěma útočníky," konstatoval Bílek.

"Zatím ještě nejsem úplně rozhodnutý o sestavě, protože variant se nabízí víc. Už i z toho důvodu, že třeba Balu (Adriel Ba Loua) minulý zápas odehrál velmi slušně, je tam varianta i s (Joelem) Kayambou. Uvidíme po dnešním tréninku," dodal šestapadesátiletý trenér, jehož tým v případě vyřazení bude třetí rok po sobě bez základní skupiny evropských pohárů.

slm gi

reklama