reklama

Pozvat VIP hosty na zápas Slavie bylo morální selhání, omluvil se Tvrdík

Předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík se omluvil za pozvání VIP hostů na čtvrteční domácí zápas úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy s anglickým Leicesterem (0:0). Označil to za morální selhání, protože v době přísných opatření proti šíření koronaviru v ČR nemohou na tribuny fanoušci a pražský klub má být vzorem a pozitivním symbolem.

Fotografové zachytili na tribuně v Edenu bývalého ministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymulu, s nímž premiér Andrej Babiš na základě návštěvy utkání ukončil spolupráci.

Prymula chce zavřít celé Česko, sám šel na fotbal. Babiš s ním ukončil spolupráci Prymula chce zavřít celé Česko, sám šel na fotbal. Babiš s ním ukončil spolupráci Čtěte zde

Mezi prominentními fanoušky byli i kancléř prezidenta Vratislav Mynář, europoslanec Alexandr Vondra, tenistka Petra Kvitová nebo generální ředitel České televize Petr Dvořák. Diváci měli respirátory, ale seděli blízko sebe. Mezi některými skupinami byla podle snímků mezera pouze na jedno volné sedadlo.

"Pozvání VIP hostů na včerejší zápas bylo v intencích toho, že máme být jako přední český klub vzorem a pozitivním symbolem a na zápasy nemohou všichni naši fanoušci, morálním selháním. Omlouváme se," napsal Tvrdík dnes na sociální síti Twitter.

V Česku aktuálně platí nejvyšší stupeň pohotovosti protiepidemického systému PES, ve kterém jsou povoleny pouze profesionální sportovní soutěže bez diváků. Tvrdík před zápasem s Leicesterem oznámil, že se na tribuny dostane v rámci pilotního projektu několik stovek lidí, kteří předtím podstoupí PCR test na covid-19 a budou mít respirátor FFP2.

Prioritou je otevření škol. Nemyslím si, že jsme v koncích, na vládě budeme řešit otevření obchodů, ale myslím si, že spíše neotevřou, říká Jan Blatný DVTV |  20:58

Bývalý ministr obrany už ve čtvrtek zdůraznil, že Slavia neporušila žádná epidemiologická nařízení, protože všichni hosté jsou dlouholetými fanoušky úřadujících českých mistrů a absolvovali PCR testy.

"Současná etapa pandemie v ČR však vyžaduje více než cokoliv jiného solidaritu. V tom jsme udělali obrovskou chybu," uvedl Tvrdík.

Zápas, který bolel i dal naději. Tak slávisté bojovali s Liškami z Leicesteru Zápas, který bolel i dal naději. Tak slávisté bojovali s Liškami z Leicesteru Prohlédněte zde
reklama