Turecký Osmanlispor s Procházkou v sestavě vyřadil dánský Midtjylland s Novákem a Kadlecem

Aktualizováno 25. 8. 2016 23:01
Turecký Osmanlispor vyřadil dánský Midtjylland. V souboji českých fotbalistů se po vítězství 2:0 raduje bývalý stoper Plzně Václav Procházka. Filip Novák ani Václav Kadlec si letos v evropských pohárech s Midtjyllandem nezahrají.
Trénink repre v Ostravě 2015: Václav Procházka
Trénink repre v Ostravě 2015: Václav Procházka | Foto: Dalibor Sosna

Ankara - Fotbalisté Osmanlisporu se stoperem Václavem Procházkou v sestavě porazili v odvetě 4. předkola Evropské ligy Midtjylland 2:0 a postoupili do základní skupiny. V soutěži tak končí Filip Novák a Václav Kadlec, kteří byli v základní jedenáctce dánského celku, oba ale byli v průběhu zápasu vystřídáni. Procházka odehrál celé utkání.

Osmanlispor vstoupil do zápasu mnohem aktivněji, nejprve však několikrát ztroskotal na nepřesnostech či na brankáři Dahlinovi. Po dvaceti minutách už se ale turecký celek radoval. Delargovu střelu Dahlin vyrazil pouze k Pintovi, který pohotově zakončil.

Portugalský levý bek prožil výjimečný večer, neboť pět minut po přestávce z přímého kopu zvýšil náskok Osmanlisporu a definitivně pojistil postup týmu, který si základní skupinu evropské soutěže zahraje poprvé v historii.

Dál jde také Austria Vídeň, v jejímž kádru figuruje český obránce Patrizio Stronati. Nebyl ale v nominaci pro zápas v Trondheimu, kde rakouský celek zvítězil 2:1 a zopakoval tak výhru z prvního utkání.

West Ham vypadl s Astrou Giurgiu

West Ham si ani tentokrát skupinu Evropské ligy nezahraje, neboť stejně jako loni ztroskotal na rumunské Astře Giurgiu. S výrazně obměněnou základní sestavou dnes na domácím stadionu podlehl 0:1, jediný gól zápasu vstřelil těsně před přestávkou Teixeira. První utkání v Rumunsku skončilo 1:1. Astra se mohla radovat z postupu do základní skupiny po dvou letech.