Slovan ochromilo děsivé zranění. Viník pak gólem rozhodl, místo oslavy sepjal ruce

Aktualizováno 7. 11. 2019 23:23
Fotbalisté Slovanu Bratislava drželi až do závěru utkání Evropské ligy remízu na půdě Wolverhamptonu, nešťastný moment pak přispěl k jejich porážce 0:1.
Útočník Wolverhamptonu Raúl Jiménez nešťastně trefuje kopačkou do hlavy Kenana Bajriče ze Slovanu Bratislava | Foto: Reuters

Svěřenci Jána Kozáka úspěšně odolávali tlaku anglického soupeře, přežili dokonce i penaltu, kterou Nevesovi zneškodnil v 51. minutě Greif, jediný Slovák v sestavě bratislavského celku.

Jenže v 79. minutě přišel zřejmě rozhodující moment. Domácí Jiménez se v pokutovém území pokusil o nůžky, jenže místo míče naplno trefil do hlavy obránce Bajriče. Ten se zhroutil k zemi a zůstal bezvládně ležet.

Hráči Wolverhamptonu i Slovanu se sklánějí nad bezvládným Kenanem Bajričem, jehož zasáhl kopačkou do hlavy Raúl Jiménez | Foto: Reuters

Stadion ztichl, zadákovi Slovanu se okamžitě pokoušeli poskytnout pomoc hráči obou celků a vzápětí i lékaři obou týmů. Až po dlouhých deseti minutách ošetřování opustil Bajrič na nosítkách hřiště a putoval do nemocnice.

Sudí pak nastavil dvanáct minut, ve druhé z nich to byl právě autor nešetrného zákroku, jenž za svůj prohřešek dostal žlutou kartu, kdo si naskočil na centr a z prostoru, kde až do zranění bezchybně operoval Bajrič, hlavou utkání rozhodl… Gól Jiménez nijak výrazně neoslavoval, sepjatýma rukama spíš žádal o odpuštění…

Fotbalisté Sevilly a Manchesteru United si v Evropské lize zajistili postup do jarní vyřazovací fáze. Španělský tým s brankářem Tomášem Vaclíkem na lavičce v Lucembursku porazil Dudelange 5:2 a vyhrál i čtvrtý zápas ve skupině. "Rudí ďáblové" doma zvítězili nad Partizanem Bělehrad 3:0. Do play off se s předstihem kvalifikovaly také Celtic Glasgow, Basilej a barcelonský Espaňol.

V sevillském dresu se blýskl hattrickem Munir, dva góly vstřelil další útočník Moanes Dabur. Domácí porážku zmírnil dvěma zásahy Danel Sinani, který jako první v aktuální sezoně EL překonal obranu andaluského mužstva.

Manchesteru United zařídili dvoubrankové poločasové vedení Mason Greenwood s Anthonym Martialem a krátce po změně stran zvýšil Marcus Rashford. Svěřenci Oleho Gunnara Solskjaera ani ve čtvrtém duelu ve skupině L neinkasovali.

Celtic v Římě zvítězil 2:1, ale začátek mu nevyšel a už v sedmé minutě vstřelil úvodní branku kanonýr Ciro Immobile. Ještě do pauzy ale odpověděl James Forrest a střídající Olivier Ntcham v páté minutě nastaveného času dokonal obrat.

Basilej stejným výsledkem zdolala Getafe a získala postupovou jistotu ve skupině C. Domácí góly dali Arthur Cabral s Fabianem Freiem. Na průběžných 1:1 vyrovnával Jaime Mata z penalty.

Espaňol ve skupině H na svém stadionu smetl Ludogorec Razgrad 6:0 i díky tomu, že bulharské mužstvo od 35. minuty hrálo bez dvou vyloučených hráčů. O šest branek se postaralo šest různých střelců.

Záložník či obránce PSV Michal Sadílek odehrál celý zápas v Linci, kde však eindhovenský tým neudržel poločasové vedení a prohrál 1:4. PSV klesl ve skupině D na třetí místo za rakouského soupeře.

Další český reprezentant Filip Novák sledoval z lavičky Trabzonsporu porážku 1:3 v Krasnodaru, po níž turecký přemožitel Sparty z kvalifikace EL ztratil i teoretickou šanci na postup. Ve skupině C je Trabzonspor poslední s jedním bodem.

Bývalý slávistický obránce Michael Ngadeu pomohl Gentu gólem k výhře 3:1 ve Wolfsburgu. Kamerunský stoper od letního příchodu z Edenu zaznamenal za belgický tým už čtvrtou soutěžní trefu. Gent bez porážky vede skupinu I.

4. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

APOEL Nikósie - Karabach 2:1 (0:1)

Branky: 59. Souza, 88. Ioannu - 10. Medveděv.

Dudelange - FC Sevilla 2:5 (0:4)

Branky: 69. a 80. Sinani - 27., 33. a 67. Munir, 17. a 36 Dabur.

Basilej - Getafe 2:1 (1:1)

Branky: 8. Cabral, 60. F. Frei - 45. Mata z pen.

Krasnodar - Trabzonspor 3:1 (2:0)

Branka: 27. vlastní Asan, 35. Manuel Fernandes, 90.+3 Ignaťjev - 90.+4 Nwakaeme.

1. Basilej 4 3 1 0 10:3 10
2. Getafe 4 2 0 2 4:4 6
3. Krasnodar 4 2 0 2 6:8 6
4. Trabzonspor 4 0 1 3 3:8 1

Skupina D:

LASK Linec - PSV Eindhoven 4:1 (0:1)

Branky: 78. a 82. Klauss, 56. Ranftl, 60. Frieser - 5. Schwaab z pen.

Rosenborg Trondheim - Sporting Lisabon 0:2 (0:2)

Lazio Řím - Celtic Glasgow 1:2 (1:1)

Branky: 7. Immobile - 38. Forrest, 90.+5 Ntcham.

1. Celtic Glasgow 4 3 1 0 7:3 10
2. Kluž 4 3 0 1 4:3 9
3. Lazio Řím 4 1 0 3 5:7 3
4. Rennes 4 0 1 3 2:5 1

Skupina F:

Standard Lutych - Eintracht Frankfurt 2:1 (0:0)

Branky: 56. Vanheusden, 90.+4 Lestienne - 65. Kostič.

1. Arsenal 4 3 1 0 11:3 10
2. Standard Lutych 4 2 0 2 5:7 6
3. Frankfurt 4 2 0 2 4:6 6
4. Guimaraes 4 0 1 3 3:7 1

Skupina G:

Feyenoord Rotterdam - Young Boys Bern 1:1 (1:0)

Branky: 18. Berghuis z pen. - 71. Spielmann.

Skupina H:

Espaňol Barcelona - Ludogorec Razgrad 6:0 (3:0)

Branky: 4. Melendo, 19. López, 36. Vargas z pen., 52. Campuzano, 73. Pedrosa, 76. Ferreyra. ČK: 12. Forster, 35. Góralski (oba Ludogorec).

Oleksandrija - St. Etienne 2:2 (0:1)

Branky: 84. Bezborodko, 90.+1 Zaderaka - 24. Khazri z pen., 72. Camara.

Wolfsburg - Gent 1:3 (1:0)

Branky: 20. Victor - 50. Jaremčuk, 65. Depoitre, 76. Ngadeu.

1. Gent 4 2 2 0 9:6 8
2. Wolfsburg 4 1 2 1 7:7 5
3. St. Etienne 4 0 3 1 6:7 3
4. Oleksandrija 4 0 3 1 5:7 3

Skupina J:

Wolfsberg - Basaksehir 0:3 (0:0)

Branky: 84. a 87. Crivelli, 73. Višča z pen. ČK: 73. Rnič (Wolfsberg).

Mönchengladbach - AS Řím 2:1 (1:0)

Branky: 35. vlastní Fazio, 90.+5 Thuram - 64. Fazio.

1. Basaksehir 4 2 1 1 5:5 7
2. AS Řím 4 1 2 1 7:4 5
3. Mönchengladbach 4 1 2 1 4:7 5
4. Wolfsberg 4 1 1 2 5:5 4

Skupina K:

Braga - Besiktas Istanbul 3:1 (2:1)

Branky: 15. a 37. Paulinho, 81. Wilson Eduardo - 29. Boyd. ČK: 44. Lens (Besiktas).

Wolverhampton - Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Branka: 90.+2 Jiménez.

1. Braga 4 3 1 0 8:4 10
2. Wolverhampton 4 3 0 1 4:2 9
3. Slovan Bratislava 4 1 1 2 7:7 4
4. Besiktas 4 0 0 4 4:10 0