Slavia zvládla odvetu proti Tallinnu a postupuje. Trefil se Škoda i novic Van Kessel

Radost fotbalistů Slavie
Fanoušci hnali svůj tým do útoku i slibem, že nechají na tribunách plíce.
A zřejmě motivace z tribun zabrala, protože Slavia po trefách Milana Škody a Gina van Kessela výhrou skutečně 2:0 zpečetila postup.
Trenér Dušan Uhrin mladší oproti úvodnímu utkání už mohl nasadit hvězdnou útočnou dvojici Škoda - Van Kessel,...
... přičemž nizozemská posila hrála z pravého křídla.
21. 7. 2016 20:51
Fotbalisté pražské Slavie zvládli odvetu proti Levadii Tallinn a slaví postup do 3. předkola Evropské ligy.

Praha – Fotbalisté pražské Slavie zvládli odvetu proti Levadii Tallinn a slaví postup do 3. předkola Evropské ligy. Na vlastním hřišti odčinili prohru 1:3 z prvního zápasu a svého estonského soupeře porazili 2:0. Soupeřem sešívaných v dalším kole bude portugalské Rio Ave.

Utkání jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Za Slavii se prosadil jak tradiční střelec Milan Škoda, tak i nová posila, nejdražší hráč ligy, Gino van Kessel. Levadia za celý zápas neohrozila bránu Jiřího Pavlenku jedinou střelou.

Škoda přinesl uklidnění

Slavia nastoupila k odvetnému utkání s mnoha změnami v základní sestavě. Mezi tři tyče se postavil Pavlenka, největší pozornost fotbalové veřejnosti ovšem poutalo nasazení Škody, jemuž nevyšly čínské námluvy, a posily z Trenčína Van Kessela. Sešívaní nastoupili do zápasu velmi motivovaně, podobně jako v Estonsku. V Edenu se ale před necelými patnácti tisíci diváků na rozdíl od tallinnské epizody dostali do vedení.

Od úvodního hvizdu byl s míčem na noze často vidět Kenija, o němž trenér Uhrin před zápasem prohlásil, že v utkání s Levadií musí prokázat svou kvalitu. Právě po Kenijově přihrávce zahodil první dobrou šanci Van Kessel, když v přečíslení nepřihrál Zmrhalovi přesně. V desáté minutě už Van Kesselův přízemní centr se štěstím prošel až k Milanu Škodovi, a ten zblízka prostřelil Lepmetse.

Pojistka dlouhé minuty nepřicházela

Eden se ponořil do červeno-bílé radosti, slávisté potřebovali brzkou branku jako sůl. Také v dalším průběhu Pražané estonského soupeře přehrávali, jenomže na gólové příležitosti si museli počkat až na konec prvního poločasu. Do té doby těžil Van Kessel na pravé straně ze spolupráce s Kenijou, ale centry se mu většinou vůbec nedařily.

Devět minut před přestávkou se jeden z jeho centrů v letu změnil v nebezpečnou střelu, kterou ale z horního růžku vytáhl gólman Lepmets. Ten měl před odchodem do kabin ještě další práci. Kenija posadil na zadek stopera Levadie a octl se před Lepmetsem, postupový gól do šatny ovšem nepřidal. Brankář vyrazil míč zpět ke gruzínskému slávistovi, jehož nabídkou posléze pohrdl Van Kessel, když skákavý balon netrefil.

Nevýrazný vstup do druhé půle

Všichni si představovali, že do druhého poločasu vlétne Slavia, tak jako ukončila půli první. Ale opak byl pravdou. Slávisté polevili, Levadia je před branku nepouštěla a čas utíkal. Po šestnácti minutách druhého poločasu udělal trenér Uhrin první změnu v sestavě a nevýrazného Zmrhala nahradil Mihalíkem. Hned o minutu později vyrážel Lepmets povedený pokus Hušbauera po Kenijově rohu.

Tato šance jako by Slavii přeci jen probrala. Červeno-bílí se najednou usadili na útočné polovině a zanedlouho přišla rozhodující akce. Hušbauer nacentroval balon z levé strany mezi slávistické útočníky. Škodu balon přelétl, ale Gino van Kessel už si jej po odstavení Ganda ve vzduchu našel a typickým koníčkem nedal Lepmetsovi šanci. Ke gólové asistenci přidala nová akvizice Slavie veledůležitý gól hlavou.

Pavlenka zasahovat nemusel

Van Kessel byl ve svém premiérovém vystoupení za Slavii vidět. Přihrál na první gól, druhý sám vstřelil. Přestože reprezentant Curaçaa také několik centrů a akcí pokazil, fanoušci si jeho premiéru pamatovat budou. Kvůli křečím ho těsně po druhém gólu vystřídal Barák a Slavia se začala více soustředit na ofenzivu. Hráči Levadie se pokoušeli tvořit útočné akce, Pavlenku však zaměstnat nedokázali.

To Slavia si ještě šance vypracovala. Mihalíkovu střelu zpoza šestnáctky tečoval jen těsně vedle vlastní branky Morozov, Keniju také podruhé v zápase vychytal v dobré šanci Lepmets. Kapitán Levadie Hunt hlavičkoval na konci čtyřminutového nastavení nad branku, a tak mohli slávisté po závěrečném hvizdu slavit vydřený postup do třetího předkola. Už za týden bude Slavia hostit portugalské mužstvo Rio Ave.

Odvetná utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Slavia Praha - Levadia Tallinn 2:0 (1:0)

Branky: 10. Škoda, 68. Van Kessel. Rozhodčí: Nicolaides - Charalambus, Georgiu (všichni Kypr). ŽK: Van Kessel - Antonov, Gatagov. Diváci: 14.856. První zápas 1:3, postoupila Slavia.

Slavia: Pavlenka - Mikula, Bílek (75. Ngadeu), Deli, Bořil - Souček, Hušbauer - Van Kessel (70. Barák), Kenija, Zmrhal (61.Mihalík) - Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Levadia: Lepmets - Podholjuzin, Morozov, Tabi Manga, Gando - Kaljumäe (80. Raudsepp), Antonov - Luts, Mirančuk, Kobzar (80. Gatagov) - Hunt. Trenér: Prins.