reklama

"S Ondrou jsme ještě nedostali gól." Kúdela se po trestu těší na návrat do pohárů

Ondřej Kúdela slaví slávistický titul po zápase 30. kola F:L Slavia - Plzeň Ondřej Kúdela slaví slávistický titul po zápase 30. kola F:L Slavia - Plzeň autor: Milan Kammermayer
Fotbalista Slavie Ondřej Kúdela se po kontroverzi těší na návrat do evropských pohárů.

Čtyřiatřicetiletý reprezentační obránce si odpykal desetizápasový trest v mezinárodních soutěžích za údajnou rasistickou urážku protihráče v březnovém osmifinále Evropské ligy proti Rangers a s Pražany ho ve čtvrtek čeká odveta 4. předkola Evropské ligy ve Varšavě proti Legii.

"Musím říct, že se hodně těším. Pokud dostanu důvěru, budu za to rád a budu se snažit odvděčit tím nejlepším možným způsobem. Věřím, že to zvládneme," řekl Kúdela ve videu na youtubeovém kanálu Slavie.

Legia - Slavia v televizi

Odvetu čtvrtečního 4. předkola Evropské ligy mezi Legií Varšava a pražskou Slavií bude vysílat stanice O2 TV Sport. Moderátor Michal Hrdlička přivítá ve studiu od 20.30 hodin v roli hostů Iva Ulicha, bývalého záložníka fotbalové Slavie, a také trenéra Luboše Kozla. 

V této sezoně zatím odehrál tři soutěžní zápasy v rámci ligy. "S Ondrou v sestavě jsme v téhle sezoně ještě nedostali gól. Hodně pomáhá naší rozehrávce, bylo to vidět už doma s Baníkem. Hodně mluví a řídí si hráče před sebou. Hráči, co jsou vzadu a mají hru před sebou, mají větší vliv na organizaci týmu než hráči nahoře," uvedl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Pražané půjdou do odvety s Legií po domácí remíze 2:2. "Chtěli jsme vyhrát, ale to se nám bohužel nepodařilo. Ale aspoň se neprohrálo, což je důležité. Navíc se teď zrušilo pravidlo o gólech venku, už se nepočítají jako za dva. Takže o to je to lepší," přemítal Kúdela.

Legia má kvůli disciplinárnímu trestu pro čtvrteční utkání uzavřený divácký "kotel", i tak se ale čeká velmi bouřlivá kulisa.

"Je dobře, že konečně lidi chodí, že se to konečně uvolnilo. Je to lepší, než kdyby byl prázdný stadion. Uvidíme, jaká bude atmosféra. Předpokládám, že bude plno vyjma kotle. Věřím, že to bude opravdu hezká atmosféra a že se s tím vypořádáme. Pro nás jen dobře," řekl Kúdela.

Legia - Slavia očima experta

"Slavia remizovala v prvním duelu doma 2:2, ale byla jednoznačně lepší, soupeře na střelecké pokusy porazila 17:3. I z tohoto důvodu favorizují bookmakeři na vítězství v odvetě opět pražský klub v kurzu 2,1," říká expert Fortuny Roman Kovařík.

"Do sestavy Slavie se navíc vrací klíčový stoper Kúdela, což může být zásadní faktor. Právě jeho přítomnost na hřišti pomůže lepší organizaci obranné čtyřky, k ruce navíc bude mít parťáka Jana Bořila, který zaskočí za vykartovaného Oscara. Zkušenosti a vůdcovství zmíněné dvojice by mělo Slavii přispět ke kýženému výsledku, tedy výhře, kterou očekává hned 84 % sázkařů. Směrem k postupu věří Slavii dokonce 96 % hráčů v kurzu 1,56," doplňuje Kovařík.

"Adeptem na vstřelenou branku v barvách Slavie je pak jednoznačně Ivan Schranz v kurzu 3,4, slovenský křídelník vyniká rychlostí i efektivitou v koncovce, v rámci probíhajícího ročníku FORTUNA:LIGY si drží průměr vstřelené branky na zápas," uzavírá expert Fortuny.

reklama