reklama

Slávisté jsou s Leicesterem spokojeni, Trpišovský mu fandil kvůli Linekerovi

Soccer Football - Champions League - Group F - FC Barcelona v SK Slavia Prague - Camp Nou, Barcelona, Spain - November 5, 2019  SK Slavia Prague coach Jindřich Trpišovský Soccer Football - Champions League - Group F - FC Barcelona v SK Slavia Prague - Camp Nou, Barcelona, Spain - November 5, 2019 SK Slavia Prague coach Jindřich Trpišovský autor: Reuters
Fotbalisté Slavie jsou velmi spokojeni s tím, že jim dnešní los únorového úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy přisoudil Leicester a že se podívají do Anglie. Trenér Jindřich Trpišovský "Liškám" v mládí fandil a hlavní hvězdu týmu Jamieho Vardyho považuje za jednoho z nejlepších útočníků na světě.

Podle záložníka Lukáše Masopusta si červenobílí nepůjdou dvojzápas užít, ale budou chtít proti favoritovi postoupit.

Slavia se v Evropské lize utká s Leicesterem, aktuálně třetím týmem Premier Legaue Slavia se v Evropské lize utká s Leicesterem, aktuálně třetím týmem Premier Legaue Čtěte zde

"Týmy, které jsme si všichni přáli, zmizely z osudí hned na začátku. Pak už zbývala jen pětice, po které jsme tolik netoužili. A do toho nám vylosovali Leicester. V osudí byl poslední celek z ostrovů, tak proto jsme spokojeni. Každý, kdo dělá fotbal, se do Anglie chce podívat, když už v osudí takové týmy jsou. Těch šancí se do takového prostředí podívat není tolik," řekl Trpišovský v nahrávce pro média od klubu.

Pražané si s anglickým soupeřem naposledy zahráli v sezoně 2018/19, kdy ve čtvrtfinále Evropské ligy vypadli po prohrách 0:1 doma a 3:4 venku s Chelsea. "Jsme za los velice rádi, máme zvučného soupeře. Podíváme se zase do Anglie, do kolébky fotbalu. Pro nás všechny to bude skvělá prověrka, zase si to vyzkoušet s top klubem v Evropě," uvedl obránce Lukáš Masopust.

"Jsem rád, že jsme dostali Leicester, i když jsem si více přál Manchester United. Nicméně jsem si přál anglického soupeře, toho jsme i dostali, takže spokojenost," doplnil obránce David Zima.

Leicester v sezoně 2015/16 senzačně vyhrál anglickou ligu, Trpišovský měl ale "Lišky" jako oblíbený klub už mnohem dříve. "Jaký malý kluk jsem měl Leicester hrozně rád kvůli Garymu Linekerovi, který tam vyrůstal a byl můj nejoblíbenější hráč. Takže jsem mu hodně fandil, i když v té době hráli převážně druhou ligu," poznamenal Trpišovský.

Má rád i útočníka Vardyho, který v minulé sezoně vyhrál tabulku střelců Premier League a v tomto ročníku je zatím druhý. "Je to jeden z mých nejoblíbenějších hráčů, je nádhera ho sledovat. Dělá jejich sportovní výkon tak z 50 procent, patří mezi nejlepší útočníky na světě. Strašně nebezpečný hráč. Bude těžké ho ubránit. Říkal jsem stoperům, že přes zimu musí svou rychlost zvýšit o tři až pět kilometrů, aby se mu vyrovnali," uvedl Trpišovský s úsměvem.

"Moc se na Vardyho těším jako na hvězdu celé Premier League. Je otázka, jak budou ty souboje s ním vypadat. Věřím, že se kvalitně připravíme," poznamenal Zima.

Slávisté jsou před dvojutkáním s aktuálně třetím týmem Premier League jasným outsiderem, pokusí se však překvapit. "Do dvojzápasu půjdeme s tím, že budeme chtít postoupit. S ničím jiným by ani nemělo smysl hrát. Jít si to nějak užít, to asi nemá cenu," poznamenal Masopust.

Trpišovský jako Hawkeye? Jsme zralí natočit další díl MASH, hořekoval kouč Slavie Trpišovský jako Hawkeye? Jsme zralí natočit další díl MASH, hořekoval kouč Slavie Čtěte zde

Trpišovský o postupových šancích nechtěl moc spekulovat. "Pro mě je cíl, aby tu byli lidi. Na to jediné myslím. Bylo by smutné hrát v Praze s anglickým týmem bez lidí. Samozřejmě to neovlivníme, ale je to mé přání. Uvidíme, co se stane do té doby," přemítal Trpišovský nad opatřeními proti koronaviru, kvůli nimž se v Česku momentálně hraje bez diváků.

"Skrz výsledek jsme realisté, hrajeme s týmem, který prohání Manchester City, United nebo Liverpool. Sportovně to bude obrovsky těžké. V jejich zápasech padá hodně gólů, mají skvělé ofenzivní hráče. Cíl je teď zvládnout závěr podzimu, pak bude příprava, začátek české ligy a pak se můžeme bavit o Leicesteru," dodal Trpišovský.

reklama