reklama

Slávistický gólman Kolář čaroval. Věřím tomu, že v Belgii gól dáme a postoupíme, říká

Ondřej Kolář Ondřej Kolář autor: Reuters
Byl nejlepším mužem Slavie. Nebýt skvělých zákroků gólmana Ondřeje Koláře, červenobílí by už jeli do Belgie spíš na výlet.

Co říkáte zápasu s Genkem?

Dnešní zápas byl obrovsky těžký. Věděli jsme, do čeho jdeme a já jsem rád, že jsme gól nedostali. I když by tomuhle zápasu spíš sedělo 2:2 a ne 0:0. Do Belgie jedeme s dobrým výsledkem.

Který zákrok byl nejtěžší?

Situace, kdy šel hráč (De Norre) ze strany a já měl to štěstí, že jsem balon vyrazil vedle. Ale bylo tam víc momentů, třeba ten jak soupeř dorážel z ofsajdu. Popravdě já už se otáčel s tím, že jsme dostali gól.

Zatrnulo vám i ve 32. minutě, kdy Trossard trefil z velkého úhlu tyč?

Živě: Slavia - Genk 0:0. Škoda své šance neproměnil, pozice do odvety jsou otevřené Živě: Slavia - Genk 0:0. Škoda své šance neproměnil, pozice do odvety jsou otevřené Čtěte zde

Jen jsem se modlil, ať mě buď trefí, nebo ať to pošle mimo bránu. Takové situace jsou velmi těžké, hráč si s vámi může dělat prakticky cokoli. Naštěstí z toho byla tyč, od níž se balon odrazil ven.

V Evropské lize jste v Edenu gól nedostal. Bylo to dneska nejblíž?

Určitě. Šancí si tady soupeři moc nevytvářejí, ale nyní to bylo nahoru dolů s šancemi na obou stranách.

Čtvrté čisté konto ze čtyř zápasů v letošním ročníku Evropské ligy. Píšete si to někam?

Potěší každá nula. Je to zásluha celého týmu, dneska fungovala obrana, já jsem klukům pomohl, hrajeme týmově, takže nuly jak v lize, tak i v Evropské lize jsou zasloužené.

Zaskočil vás Genk tím, jak ofenzivně hrál?

Věděli jsme, že ve své lize dávají hodně gólů, a počítali jsme s tím, že u nás budou hrát úplně stejně, nebyl důvod to měnit. A taky nám ukázali, že hrajou dopředu velmi dobře. Jediným receptem je vyvarovat se chyb.

Jaké máte šance pro odvetu?

Do Belgie jedeme s tím, že jsme gól nedostali, a věřím tomu, že tam nějaký dáme a postoupíme.

reklama