Slovan Bratislava vyřadil PAOK a zahraje si skupinu Evropské ligy

Aktualizováno 29. 8. 2019 22:58
Fotbalisté Slovanu Bratislava si po pěti letech a potřetí v historii zahrají skupinu Evropské ligy. Slovenští šampioni v odvetě 4. předkola sice v Soluni podlehli PAOK 2:3, ale díky úvodnímu vítězství 1:0 a většímu počtu gólů na soupeřově hřišti postoupili.
Pyrotechnika v hledišti během zápasu Glasgow Rangers - Legia Varšava
Pyrotechnika v hledišti během zápasu Glasgow Rangers - Legia Varšava | Foto: Reuters

Slovan na konci prvního poločasu poslal do vedení bývalý český mládežnický reprezentant Jurij Medveděv. Mezi 49. a 50. minutou sice otočili skóre Dimitrios Limnios a Karol Swiderski, hosté ale chvíli nato vyrovnali zásluhou Vernona De Marca. Těsně před koncem se ještě trefil Dimitris Giannulis, ale postupovou branku už řečtí šampioni nestihli. Pouze na lavičce PAOK zůstal bývalý slávista Miroslav Stoch.

Bratislavské mužstvo částečně odčinilo fiasko z úvodního předkola Ligy mistrů, ve kterém senzačně vypadlo s černohorským outsiderem Sutjeskou Nikšič.

Postup do skupiny neunikl ani Trabzonsporu s českým reprezentantem Filipem Novákem. Tureckému přemožiteli pražské Sparty ze 3. předkola doma stačila s AEK porážka 0:2, protože před týdnem v Aténách tým z Trabzonu zvítězil 3:1.

Do hlavní fáze suverénně prošel i PSV Eindhoven, který na Kypru porazil Apollon Limassol 4:0 a navázal na domácí výhru 3:0. Nizozemskému týmu chyběl lehce zraněný záložník Michal Sadílek.

Na zápasy ve skupině se naopak může těšit další někdejší hráč Slavie Michael Ngadeu. Kamerunský obránce pomohl Gentu k remíze 1:1 v Rijece, doma belgický tým zvítězil 2:1.

V kvalifikaci EL neuspěl přemožitel Plzně ze 3. předkola Antverpy. Royal doma po prodloužení podlehl Alkmaaru 1:4, poté co zápas dohrával bez dvou vyloučených hráčů. Hosté vyrovnali na 1:1 až v poslední minutě základní hrací doby, v prodloužení pak při dvojnásobné přesilovce dali tři góly.

Spartak Moskva, který jedná se Slavií o přestupu záložníka Alexe Krále, čeká sezona bez pohárů. Ruský tým na svém stadionu podlehl Braze 1:2 a neodčinil úvodní porážku 0:1 z Portugalska.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Mistrovská část:

Karabach - Linfield (Sev. Ir.) 2:1 (1:0), první zápas 2:3, postoupil Karabach; Riga FC - FC Kodaň 1:0 (0:0), první zápas 1:3, postoupila Kodaň; AIK Stockholm - Celtic Glasgow 1:4 (1:2), první zápas 0:2, postoupil Celtic; Apollon Limassol - PSV Eindhoven 0:4 (0:0), první zápas 0:3, postoupil PSV; BATE Borisov - Astana 2:0 (1:0), první zápas 0:3, postoupila Astana; PAOK Soluň - Slovan Bratislava 3:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Slovan; Ferencváros Budapešt - Suduva Marijampole (Lit.) 4:2 (2:1), první zápas 0:0, postoupil Ferencváros; Maribor - Ludogorec Razgrad 2:2 (0:2); první zápas 0:0, postoupil Ludogorec; Dudelange (Luc.) - Ararat-Armenia 2:1 (0:1), pen. 5:4, první zápas 1:2, postoupil Dudelange.

Nemistrovská část:

Jehuda Tel Aviv - Malmö 0:1 (0:1), první zápas 0:3, postoupilo Malmö; Molde - Partizan Bělehrad 1:1 (0:0), první zápas 1:2, postoupil Partizan; Luhansk (Ukr.) - Espaňol Barcelona 2:2 (0:1), první zápas 1:3, postoupil Espaňol; Spartak Moskva - Braga 1:2 (0:2), první zápas 0:1, postoupila Braga; Trabzonspor - AEK Atény 0:2 (0:2), první zápas 3:1, postoupil Trabzonspor; Hapoel Beerševa - Feyenoord Rotterdam 0:3 (0:0), první zápas 0:3, postoupil Feyenoord, Antverpy - Alkmaar 1:4 po prodl. (0:0), první zápas 1:1, postoupil Alkmaar; Rijeka - Gent 1:1 (1:1), první zápas 1:2, postoupil Gent; Eintracht Frankfurt - Štrasburk 3:0 (1:0), první zápas 0:1, postoupil Frankfurt; Wolverhampton - FC Turín 2:1 (1:0), první zápas 3:2, postoupil Wolverhampton; Glasgow Rangers - Legia Varšava 1:0 (0:0), první zápas 0:0, postoupili Rangers; Vitória Guimaraes - FCSB (Rum.) 1:0 (0:0), první zápas 0:0, postoupil Guimaraes.