reklama

Šokující, ale Slavia vyhrála zaslouženě, píše o vyřazení Leicesteru britský tisk

Kasper Schmeichel Kasper Schmeichel autor: Reuters
Za šokující, ale zasloužené, tak označila britská média čtvrteční vyřazení fotbalistů Leicesteru z druhého kola Evropské ligy pražskou Slavií.

Český tým si po domácí bezbrankové remíze v Edenu zajistil postup v odvetě výhrou 2:0. Po loňském odchodu Tomáše Součka a Vladimíra Coufala z vršovického celku do West Hamu by podle komentářů mohl být v anglické lize zájem o další hráče českého mistra, zejména pak o střelce druhého gólu Abdallaha Simu.

Hon na Lišky vyšel. Tak Slavia přivezla z Leicesteru slavné vítězství a postup Hon na Lišky vyšel. Tak Slavia přivezla z Leicesteru slavné vítězství a postup Prohlédněte zde

"Leicester utrpěl šokující vyřazení z Evropské ligy," napsal web televize Sky Sports a čtvrteční večer označil pro anglické mužstvo za "katastrofální". Kvůli absenci zraněného Jamese Maddisona a ponechání Harveyho Barnese na lavičce až do 61. minuty podle něj nedokázal Leicester najít rytmus. "Těžko se dostával do šancí proti dobře organizované Slavii," dodal server.

Podle BBC Sport se Leicester, který předtím v kalendářním roce 2021 prohrál jediný soutěžní zápas, řadil mezi favority Evropské ligy. "Bez Maddisonovy a Barnesovy znamenitosti a inspirace ale nedokázal tým za celých 90 minut najít jiskru. Ani na moment to nevypadalo na to, že se připojí k Manchesteru United, Arsenalu a Tottenhamu mezi 16 nejlepšími mužstvy soutěže," uvedla BBC.

Aktuálně třetímu celku anglické ligy nepomohl ani obávaný kanonýr Jamie Vardy. "Vardy byl umlčen účinným, i když omezeným odporem a odvážný druhý poločas ze strany hostů vynesl soupeři zasloužené a šokující vítězství," přidala BBC. "Leicester byl nudný a nevypočitatelný," dodal deník The Guardian ve svém internetovém vydání.

Hráči vršovického celku o sobě dali na Ostrovech vědět. "West Ham v minulém roce přepadl Slavii a obral ji o obránce Vladimíra Coufala a záložníka Tomáše Součka. O Slavii by po této mimořádné výhře mohl být v Premier League větší zájem. Zejména (Abdallah) Sima vypadá jako skutečný přínos," konstatovala BBC.

Britská média okomentovala i pozápasovou oslavu Pražanů na hřišti, k níž se přes videohovor připojil Souček. "Slavia si zcela zasloužila právo oslavit svůj postup a historicky první výhru v Anglii," napsal The Gaurdian.

Tamní tisk neopomenul ani fakt, že trenér "Lišek" Brendan Rodgers ani na pátý pokus se svým týmem nezvládl druhé kolo Evropské ligy. Dvakrát v něm předtím vypadl s Liverpoolem a Celticem Glasgow. Podle médií se nyní Leicester musí soustředit na anglickou ligu a vybojovat účast v Lize mistrů pro příští sezonu. Nesmí ale připustit závěr minulého ročníku, kdy o elitní soutěž na poslední chvíli přišel.

Trpišovský: Zázrak, který jsem ještě nepobral. Je to jako zlato Ledecké z olympiády Trpišovský: Zázrak, který jsem ještě nepobral. Je to jako zlato Ledecké z olympiády Čtěte zde
reklama