reklama

Španělský tisk kritizuje špatnou Sevillu. Olomouc měla nižší kvalitu, ale skvělou kondici, píše

David Houska v obležení protihráčů z FC Sevilla. David Houska v obležení protihráčů z FC Sevilla. autor: Reuters
Výsledek byl podle španělského deníku Sport jediným pozitivem zápasu.

Madrid - Čtvrteční výkon španělského týmu FC Sevilla, který porazil Sigmu Olomouc jediným gólem až krátce před koncem zápasu, označila dnes řada španělských deníků za špatný.

Podle televize La Sexta si Španělé vítězství ani nezasloužili. Místní deníky kritizovaly zejména obranu Sevilly a český tým ocenily za to, že si vytvořil mnoho šancí. Ty ale nedokázal proměnit.

"Sigma Olomouc byl obtížnější soupeř, než Sevilla čekala, ale i přes špatnou hru dokázala Sevilla vyhrát díky gólu Sarabii v posledních minutách zápasu," napsal dnes server televize La Sexta. Podle něj si tým z jihošpanělské Andalusie vítězství svým výkonem nezasloužil.

"Sarabia zachránil špatnou Sevillu před Sigmou Olomouc," nazval svůj článek španělský deník Sport. Podle něj měl český tým mnoho šancí zápas vyhrát, ale žádnou v gól neproměnil.

"Sevilla si zahrávala s ohněm, byla jen kousek od toho, aby v České republice pohořela," napsal deník Sport, který zápas označil za nejhorší od květnového příchodu kouče Pabla Machína.

Výsledek byl podle deníku Sport jediným pozitivem zápasu, v němž Sevilla byla "zaskočena Sigmou Olomouc a její dobře postavenou obranou". Češi podle deníku také na Španěly intenzivně tlačili a vytvořili nebezpečné protiútoky. Naopak hosté se topili v obraně a nabídli protivníkovi řadu příležitostí, které Češi nevyužili, napsal španělský deník.

Podle španělské agentury Europa Press "měl český tým v mnoha fázích zápasu navrch" a "obtížný zápas pro andaluský klub" zachránil až v posledních minutách Pablo Sarabia.

"Sigma měla mnoho šancí na lepší výsledek a Sevillu zachránilo jen to, že je domácí neproměnili," napsal deník El País, který rovněž kritizoval čtvrteční výkon španělských fotbalistů. "Machínův tým hrál bez tempa a nedokázal vyvinout dostatečný tlak na protivníka nižší kvality, ale se skvělou kondicí," shrnul deník El País.

Útěk z věznice Pankrác i fotbalový přestup do Mírova. Řepka je terčem vtípků na sociálních sítích Útěk z věznice Pankrác i fotbalový přestup do Mírova. Řepka je terčem vtípků na sociálních sítích Prohlédněte zde
reklama