reklama

Olomouc se v Evropské lize Seville vyhnula, na Spartu čeká Bröndby

Sparta příprava Sparta příprava autor: Milan Kammermayer
Sigmu čeká v třetím předkole buďto Alkmaar, nebo Almaty, Sparta v případě postupu přes Suboticu narazí na dánské Bröndby Kodaň. Hrát se bude 9. a 16. srpna, vítěz postoupí do závěrečného předkola.

Nyon - Fotbalisté Olomouce se ve 3. předkole Evropské ligy utkají s vítězem duelu 2. předkola mezi kazašským Kajratem Almaty a Alkmaarem, přičemž favoritem je nizozemský celek, do jehož kádru patří Ondřej Mihálik a Richard Sedláček. Sparta v případě postupu přes Suboticu vyzve ve 3. předkole Bröndby Kodaň. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu.

První zápasy jsou na programu 9. srpna, odvety 16. srpna. Sparta i Olomouc budou začínat doma.

"Soustředíme se teď na to, abychom postoupili přes Suboticu, ale los dalšího předkola jsme samozřejmě sledovali. Je to soupeř, kterého samozřejmě známe a pokud proti nim nastoupíme, budeme o nich mít dost informací z probíhající dánské ligy. Mají za sebou dva ligové zápasy, jedno vítězství a jednu remízu. Kromě probíhající sezony budeme ale samozřejmě čerpat i z minulé sezóny. Rozhodně by to byl velice kvalitní soupeř," řekl trenér Sparty Pavel Hapal.

Olomouc nebyla nasazená, a tak jí hrozilo, že dostane trojnásobného šampiona soutěže Sevillu. Nakonec jí los přisoudil za soupeře buď kazašského vicemistra, za kterého hraje bývalá ruská hvězda Andrej Aršavin, nebo Alkmaar. Ten v minulé sezoně skončil v nizozemské lize na třetím místě i díky íránskému kanonýrovi Alírezovi Džahánbachšovi, který byl nejlepším střelcem ligy.

"Myslím, že přijatelnější by byl Alkmaar. To by nebylo takové cestování, ani by nás nečekal zápas na umělce," řekl kapitán Sigmy Michal Vepřek. "Nechtěl jsem, abychom dostali Sevillu nebo Steauu (FCSB), to jsou přece jen hodně silné týmy. Přál jsem si nějakého soupeře, přes kterého bychom mohli jít dál. A to se docela splnilo," dodal.

V Alkmaaru působí i český útočník Mihálik, který si ale v únoru přetrhl vazy v koleně a na případný souboj s Olomoucí ještě nebude připraven.

Také v Bröndby je česká stopa: v posledních dvou sezonách v mužstvu dánského vicemistra působil reprezentační útočník Jan Kliment, ale v létě se vrátil z hostování do Stuttgartu. Odešli i dva nejlepší hráči týmu finský kanonýr Teemu Pukki do Norwiche a záložník Christian Nörgaard do Fiorentiny. Bröndby tak dává dohromady nový tým.

Bröndby naposledy hrálo základní skupinu v pohárové Evropě v roce 2005, kdy postoupilo do Poháru UEFA. Od té doby hrál kodaňský klub 3. předkolo sedmkrát a čtyřikrát prošel do závěrečného 4. předkola, ve kterém ale vždy skončil.

To Kajrat jen jednou přešel přes 2. předkolo, a to v roce 2015, kdy došel až do čtvrtého. Naopak Alkmaar byl za posledních 14 let devětkrát v základní skupině Evropské ligy či Poháru UEFA a jednou v Lize mistrů. Pouze v roce 2012 z předkol nepostoupil.

Slavia vyzve v boji o Ligu mistrů Dynamo Kyjev Slavia vyzve v boji o Ligu mistrů Dynamo Kyjev Čtěte zde
reklama