reklama

Sparta v předkole EL zamíří do Kazachstánu, nebo do Srbska. Daleká cesta na východ hrozí i Boleslavi

Michal Kadlec Michal Kadlec autor: Dalibor Sosna
Spartě i Mladé Boleslavi hrozí ve 3. předkole fotbalové Evropské ligy cesta do Kazachstánu. Letenští narazí na lepšího z dvojice Irtyš Pavlodar - CZ Bělehrad (první zápas 1:1), Boleslav v případě postupu ze 2. předkola vítěz duelu Kairat Almaty - Skënderbeu (1:1).

Nyon - Fotbalisté Sparty nastoupí ve 3. předkole Evropské ligy proti Irtyši Pavlodar, nebo Crvené Zvezdě Bělehrad. Na Mladou Boleslav v případě postupu přes Shamrock Rovers čekají zápasy s Kajratem Almaty, nebo albánským Skënderbeu Korcë. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu.

Slavia se utká ve 3. předkole LM buď s Borisovem, nebo s Jerevanem, Plzeň čeká bývalá Steaua Slavia se utká ve 3. předkole LM buď s Borisovem, nebo s Jerevanem, Plzeň čeká bývalá Steaua Čtěte zde

První zápas mezi Pavlodarem a Crvenou Zvezdou skončil v Kazachstánu remízou 1:1 a stejný výsledek se zrodil i v úvodním utkání Kajratu se Skënderbeu. Odvety se hrají 20. července. Zápasy třetího předkola jsou poté na programu 27. července a 3. srpna. Sparta začne venku, naopak Mladá Boleslav, která úvodní utkání se Shamrockem vyhrála v Irsku 3:2, začne doma.

Crvena Zvezda už je sice dlouho jen stínem týmu, který v roce 1991 vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, proti Pavlodaru je však favoritem. Irtyš totiž v Evropě startuje teprve popáté a ještě nikdy nepřešel přes druhé předkolo. Ze srbského celku do Sparty v červenci přišel záložník Srdjan Plavšič.

Domů se navíc může podívat i jeho krajan Vukadin Vukadinovič. "Musí se odehrát ještě druhý zápas, ale myslím si, že bělehradský klub je kvalitnější a navíc má k dobru pozitivní výsledek z venkovního zápasu. Myslím si, že v domácím prostředí vyhrají a zavítám domů," uvedl na webu Sparty.

"Pro Srdjana to bude pikantnější, protože tam působil a přišel do Sparty právě z tohoto klubu. Pro mě byl tento tým společně s Partizanem nejsilnějším klubem v zemi. Věřím, že když postoupí, tak se na nás i na mě přijde podívat hodně známých a kamarádů," dodal.

Fotbalovou Spartu posílil turecký stoper Semih Kaya, vydělá si 36 milionů za rok Fotbalovou Spartu posílil turecký stoper Semih Kaya, vydělá si 36 milionů za rok Čtěte zde

Bělehradský celek by byl podle Vukadinoviče hodně nepříjemný soupeř, který by však neměl být nad síly Sparty. "Pokud dojde na náš zápas s nimi, tak věřím, že bychom uhráli dobrý výsledek na úvod a poté postoupili doma," prohlásil.

Na Balkán pojede v případě postupu přes Shamrock také Mladá Boleslav. Skënderbeu, které v sezoně 2011/12 vedl současný kouč Slovácka Stanislav Levý, bylo v minulém ročníku vyřazeno z pohárů kvůli podezření z ovlivňování zápasů. Předtím však dokázalo postoupit do základní skupiny Evropské ligy, kde porazilo Sporting Lisabon.

Kajrat je od roku 2014 pravidelným účastníkem pohárů, ale jen jednou dokázal přejít přes druhé předkolo. V ročníku 2015/16 vyřadil Aberdeen a postoupil do play off Evropské ligy, kde těsně vypadl s Bordeaux.

reklama