reklama

Tak fyzicky silný tým jsem neviděl snad dvacet let, smekl před Slávií trenér Chelsea

fotbal, odveta čtvrtfinále Evropské ligy, Chelsea - Slavia, trenér Maurizio Sarri fotbal, odveta čtvrtfinále Evropské ligy, Chelsea - Slavia, trenér Maurizio Sarri autor: Reuters
Italský trenér Maurizio Sarri byl po čtvrtfinálové odvetě proti pražské Slavii spokojený jen napůl. Chelsea odehrála skvělý první poločas, dala čtyři góly, postoupila. Jenže ve druhém poločase sešívaní dokázali dvakrát udeřit a silného soupeře dostat do úzkých.

"Druhý poločas se nám nepovedl, soupeř nás fyzicky přehrál," analyzoval zápas Sarri. Šedesátiletý trenér se na fyzickou sílu Slavie připravoval už před zápasem. K dispozici měl samozřejmě statistická data o jednotlivých slávistech.

"Velmi dobře jsem věděl, že druhý poločas pro nás bude těžký. Z dostupných čísel mi to bylo jasné," popisoval. Slavia domněnky bývalého kouče Neapole v zápase potvrdila. "Tak fyzicky silný tým jsem neviděl snad dvacet let. Hrozně moc toho naběhali. Měli obrovskou kvalitu ve zrychlení, nábězích, spoustu metrů ve sprintu," uznal kvality Slavie.

Pražané díky dvěma přesným zásahům Petra Ševčíka v 51. a 54. minutě snížila a po zbytek poločasu dělala Chelsea problémy. Ševčík se dokonce sám dostal po hodině hry do skvělé střelecké pozice a mohl srovnat na 4:4, ale míč netrefil dobře.

Hra Chelsea ve druhém poločase Sarriho vůbec nepotěšila. "V prvním poločase jsme hráli skvěle. Bez toho bychom možná ani nepostoupili, protože druhý poločas jsme začali špatně. Je to dlouhodobě náš problém," řekl pro BBC sport.

"Nejdůležitější je, že jsme v semifinále," konstatoval lakonicky. "Naším cílem je Evropskou ligu vyhrát, pro druhé poločasy budeme muset něco změnit," pokračoval v hodnocení.

"Možná je na tom Slavia tak dobře i proto, že má více času na trénování. My jsme v této sezoně odehráli už 54 zápasů, oni pětatřicet až čtyřicet," zamyslel se nad fyzickou převahou Slavie ve druhém poločase z jiné perspektivy.

Chelsea v semifinále Evropské ligy narazí na německý Frankfurt, druhou semifinálovou dvojici tvoří Arsenal a Valencia. Cesta Slavie skončila ve čtvrtfinále stejně, jako v sezoně 2015/2016 cesta Sparty. Tu tehdy ve čtvrtfinále vyřadil Villareal.

Úžasné představení. Tak Slavia místo po debaklu sahala po senzačním dramatu Úžasné představení. Tak Slavia místo po debaklu sahala po senzačním dramatu Prohlédněte zde
reklama