Tottenham překvapivě prohrál v Gentu, Ibrahimovic hattrickem rozhodl o výhře Manchesteru United

16. 2. 2017 21:16
Čtvrteční Evropská liga má také svůj překvapivý výsledek. V úvodním utkání druhého kola prohrál Tottenham na hřišti belgického Gentu 0:1. Zlatan Ibrahimovic hattrickem rozhodl o výhře Manchesteru United 3:0 nad St. Etienne.
Tottenham utrpěl porážku
Tottenham utrpěl porážku | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Tottenhamu prohráli v úvodním utkání druhého kola Evropské ligy na hřišti belgického Gentu 0:1. Jediný gól dal Jérémy Perbet. Genk s českým obráncem Jakubem Brabcem remizoval na hřišti Astry Giurgiu 2:2. Bezbrankovou remízou skončil duel mezi Olympiakosem Pireus a Osmanlisporem, za který odehrál celý zápas Václav Procházka a po faulu na něj byl v 73. minutě vyloučen Bruno Viana. Švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic hattrickem rozhodl o výhře fotbalistů Manchesteru United 3:0

Genk s českým obráncem Jakubem Brabcem remizoval na hřišti Astry Giurgiu 2:2. Bezbrankovou remízou skončil duel mezi Olympiakosem Pireus a Osmanlisporem, za který odehrál celý zápas Václav Procházka a po faulu na něj byl v 73. minutě vyloučen Bruno Viana. Gól nepadl ani v utkání Legia Varšava - Ajax Amsterdam. V základní sestavě polského klubu nastoupili Adam Hloušek a Tomáš Necid.

Ibrahimovic poslal Manchester United do vedení proti St. Etienne po čtvrthodině hry. Jeho přízemní střelu z přímého kopu tečoval do brány hostů Pajot. Oba celky následně měly několik šancí, hosté za první poločas vystřelili jedenáctkrát, avšak ani jednou přímo neohrozili gólmana Romera.

Po změně stran znovu rozvlnil síť Ibrahimovic, radovat se ale nemohl kvůli ofsajdu. V 75. minutě už ale oslavné gesto provedl. Rashfordův pokus brankář Ruffier vyrazil přímo ke Švédovi a ten zakončil do odkryté branky.

V závěru navíc vytáhlého útočníka fauloval ve vápně Théophile Catherine a Ibrahimovic proměnil penaltu. Do sítě St. Etienne nastřílel už 17 branek, což se mu proti žádnému jinému týmu nepovedlo.

Bratrský souboj mezi Paulem a Florentinem Pogbou tak dopadl lépe pro prvního jmenovaného, který byl i blízko gólu, jeho hlavička však skončila na břevnu.

Emerson se v 32. minutě duelu Villarreal - AS Řím prezentoval povedenou střelou zpoza vápna a prvním soutěžním gólem v sezoně otevřel skóre ve prospěch italského klubu. Po změně stran definitivně rozhodl o jasné výhře Římanů hattrickem Džeko.

Útočník Tottenhamu Kane byl krátce po přestávce v Gentu blízko gólu, jeho pokus z otočky ale skončil na tyči. Oproti tomu domácí skórovali z první střely na branku, kterou v 59. minutě vyslal Perbet. Čtvrt hodiny před koncem mohl belgický celek zvýšit, Miličevičovu ránu z hranice pokutového území ale vyrazil gólman Lloris na tyč.

Genk byl v úvodu utkání na hřišti Astry Giurgiu aktivnější a tlak zužitkoval v 25. minutě, když obránce Castagne oslavil premiérový gól v evropských pohárech. V závěru poločasu se ale domácí osmělili a po Teixeirově přihrávce propálil gólmana Ryana Budescu.

Fiorentina zaskočila Mönchengladbach

Sedm minut před koncem vrátil hostům vedení po chytrém Schrijversově přiťuknutí Trossard, v poslední minutě však hlavou stanovil konečný výsledek 2:2 Seto.

Mönchengladbach sice měl od začátku zápasu s Fiorentinou více ze hry a Stindl nebo Herrmann se dostali do zajímavých šancí, minutu před přestávkou ale z přímého kopu povedenou střelou rozhodl záložník hostů Bernardeschi a stylově oslavil dnešní 23. narozeniny.

Necid mohl v 39. minutě poslat Legii Varšava do vedení proti Ajaxu, jeho pokus ale zneškodnil brankář Onana. V 58. minutě přepustil Necid místo Kucharczykovi, Hloušek odehrál celý zápas.

O výhře Šachtaru Doněck ve Vigu s Celtou rozhodl v 27. minutě Blanco Leschuk. Argentinský útočník se prosadil při debutu v Evropské lize, v níž jeho tým zaznamenal deváté vítězství v řadě. Kanonýr Lacazette dvěma brankami přispěl k výhře Lyonu 4:1 v Alkmaaru. Bilbao porazilo 3:2 APOEL Nikósie, 250. soutěžní gól zaznamenal domácí forvard Aduriz. Schalke vyhrálo na hřišti PAOK Soluň jasně 3:0.

FC Kodaň zvítězil na půdě Ludogorce Razgrad 2:1, odveta se ale nebude týkat bývalého hráče Jablonce a Ostravy Jána Greguše. Slovenský záložník Kodaně, jenž se dostal na hřiště v 71. minutě, stihl nasbírat dvě žluté karty.

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

FK Krasnodar - Fenerbahce Istanbul 1:0 (1:0)

Branka: 4. Claesson.

Astra Giurgiu - Genk 2:2 (1:1)

Branky: 43. Budescu, 90. Seto - 25. Castagne, 83. Trossard.

Ludogorec Razgrad - FC Kodaň 1:2 (0:1)

Branky: 81. Keserü - 2. vlastní Anicet Abel, 53. Toutouh. ČK: 90.+6 Greguš (Kodaň).

AZ Alkmaar - Olympique Lyon 1:4 (0:2)

Branky: 68. Džahanbachš z pen. - 45.+2 a 57. Lacazette, 26. Tousart, 90.+5 Ferri.

21:05 Athletic Bilbao - APOEL Nikósie, Legia Varšava - Ajax Amsterodam, Anderlecht - Zenit Petrohrad, Manchester United - St. Etienne, Villarreal - AS Řím, Hapoel Beer Ševa - Besiktas Istanbul, PAOK Soluň - Schalke.