reklama

Třeba to zlomíme ve Florencii, věří "železný muž" sestavy Hovorka

David Hovorka David Hovorka autor: ČTK
Slovan Liberec se zatím jak v Evropské lize, tak v domácí soutěži trápí. Může za to i rozsáhlá marodka. Svůj vlastní recept na zdraví má bek David Hovorka

Florencie - Zatímco řadu spoluhráčů trápí zranění, stoper David Hovorka je i díky cvičební metodě pilates fit a s brankářem Martinem Dúbravkou má odehráno ze všech libereckých fotbalistů nejvíce minut v sezoně. Další přidá ve čtvrtečním duelu Evropské ligy na půdě Fiorentiny, kde chce se Slovanemnavzdory roli velkého outsidera zlomit sérii špatných výsledků a zvýšit šanci na postup ze skupiny.

Program, výsledky, tabulky. Jak si vedly Sparta, Liberec a Plzeň ve skupinách Evropské ligy? Program, výsledky, tabulky. Jak si vedly Sparta, Liberec a Plzeň ve skupinách Evropské ligy? Prohlédněte zde

"Po poslední prohře na Bohemce je trošku rozčarování. Co si budeme říkat, v lize se nám nedaří a máme málo bodů. Nálada proto není zrovna optimální. Ale třeba právě proti Fiorentině se můžeme nastartovat," řekl novinářům Hovorka, jehož celek vyhrál jediný z posledních pěti duelů.

"Už doufám v každém zápase, kdy se to stane a kdy to prolomíme. Proti Bohemce ve dvacáté sekundě dostaneme gól, který se málokdy zažívá. Každá série musí někdy skončit. A kdyby se to povedlo právě proti Fiorentině, o to by to bylo úsměvnější," uvedl Hovorka.

V prvním duelu s italským soupeřem Liberec přes dobrý výkon prohrál 1:3 a s jedním bodem je po třech zápasech na posledním místě skupiny. "Nemáme co ztratit. Když jsme s nimi hráli doma, ukázali nám svou sílu, ale zase jsme zjistili, že to jsou taky jen lidi a že můžeme i s nimi hrát vyrovnanou partii. Čeká nás atraktivní zápas, můžeme si ho užít a překvapit," uvedl Hovorka.

Pomáhá mu pilates

Zatímco plno spoluhráčů má zdravotní problémy, Hovorka je "železným mužem" sestavy. Odehrál v sezoně už 18 soutěžních duelů a vynechal pouze zápas domácího poháru v Písku a ligové utkání s Brnem. "Zdraví zatím drží, takže jsem rád, že můžu nastupovat ve všech zápasech. Tím spíš, že nás čeká Fiorentina. Proti takovému soupeři si nezahrajete každý den," uvedl.

Sparťan Lafata mezi bohy, ale tabulka mu bere smích. Liberec oproti loňsku ztrácí hrozivých 10 bodů Sparťan Lafata mezi bohy, ale tabulka mu bere smích. Liberec oproti loňsku ztrácí hrozivých 10 bodů Čtěte zde

Stále mu bude chybět kolega ze stoperské dvojice kapitán Lukáš Pokorný, který po zranění ještě nemůže nastoupit. Potíže mají i další hráči. "Je to nepříjemné, když je váš kapitán a lídr týmu zraněný. Jsme na sebe zvyknutí a nemusíme si leccos ani říkat. Ale máme dostatečně kvalitní náhradníky, aby ho dokázali zastoupit. Je na nás, abychom i v tomto složení ukázali, že můžeme vyhrát i nad týmem jako Fiorentina," řekl Hovorka.

Náročný program mu pomáhá zvládnout i cvičební metoda pilates, která kombinuje klasickou rehabilitaci s východními systémy a zlepšuje například držení těla. "Snažím se chodit na regeneraci, protahování, masáže. Zkrátka všechny možné procedury, abych mohl být připraven na zápas. Pilates mám individuálně v Praze. Tělo má velké vytížení a já mu to musím vrátit nějakou jinou formou," uvedl Hovorka.

Pilates se věnuje již několik sezon. "Už ho dělám asi čtyři pět let, přivedl mě k tomu můj otec. Říkal, že pokud budu chtít hrát a dělat to naplno, budu tomu muset něco obětovat. Jsem za to rád, že mi v tomhle pomohl. I díky němu můžu hrát takové zápasy jako proti Fiorentině a dalším velkým soupeřům," dodal Hovorka.

Liberec doma proti Fiorentině srazily vlastní chyby, podobně ztratila zápas i Plzeň Liberec doma proti Fiorentině srazily vlastní chyby, podobně ztratila zápas i Plzeň Prohlédněte zde
reklama