reklama

Trpišovský byl po potyčce s hráčem Larnaky vykázán na tribunu. Doufám, že to někdo točil, říká

Jindřich Trpišovský Jindřich Trpišovský autor: Milan Kammermayer
Kvůli potyčce s domácím hráčem ho sudí vykázal z lavičky. "Naposledy jsem byl vyloučený snad někdy před 15 lety v dorostu," řekl po utkání Trpišovský.

Larnaka – Trenér libereckých fotbalistů Jindřich Trpišovský sledoval závěr zápasu 4. předkola Evropské ligy na hřišti AEK Larnaka jen z tribuny. Kvůli potyčce s domácím hráčem ho sudí vykázal z lavičky. Alespoň tak prý mohl lépe dirigovat obranu, která udržela těsnou výhru 1:0 a nadějný výsledek do odvety.

Coufal vystřelil Liberci na Kypru cennou výhru a přiblížil ho skupině Evropské ligy Coufal vystřelil Liberci na Kypru cennou výhru a přiblížil ho skupině Evropské ligy Čtěte zde

"Naposledy jsem byl vyloučený snad někdy před 15 lety v dorostu," řekl po utkání Trpišovský. "Doufám, že je to natočené, že bude vidět, co se tam stalo. Jejich hráč vběhl až k nám na střídačku a chtěl vzít balon. Vrazil přitom do našeho hráče. Já to šel zklidnit, protože se tam seběhlo více hráčů, ale on při tom do mě vrazil. Pak nevím, jestli jsem ho odstrčil. On mi ale dal čelem do hlavy a upadl na zem. Bylo to nepřehledné," uvedl kouč.

Byl rád, že zabránil tomu, aby někdo z libereckých hráčů dostal druhou žlutou kartu. Hrozilo to zejména Sýkorovi, který byl nejblíže, a pokud by se do potyčky zapletl, mohl by ho sudí vyloučit. "Já se hlavně bál, aby někdo z kluků se žlutou kartou nedostal další. Naštěstí jsem to odnesl já, a ne někdo z hráčů," řekl Trpišovský.

Své vykázání z lavičky nakonec bral spíše jako výhodu. "Posledních deset minut jsem tak viděl z tribuny a byl jsem v sektoru našich fanoušků. Hned u naší brány, kde mě slyšel gólman a stopeři a mohl jsem je dirigovat. Takže to byla spíše výhoda," prohlásil s úsměvem.

Vezeme si domů dobrý poločasový výsledek

Výhry na hřišti soupeře si velmi cenil zejména kvůli náročným podmínkám. "Byl to pro kluky strašně náročný zápas po všech stránkách. Náročné podmínky, vlhkost, vedro. Dva hráči dohrávali v křečích, což se nám nestává. Navíc soupeř byl dobrý na míči. Přesto si vezeme dobrý poločasový výsledek," těší Trpišovského.

Slavia má do Evropské ligy daleko, doma dostala od Anderlechtu tři góly Slavia má do Evropské ligy daleko, doma dostala od Anderlechtu tři góly Čtěte zde

"Před utkáním bychom tenhle výsledek brali všemi deseti. Víme, že tu Boleslav před třemi roky prohrála 0:3. A víme, že Spartak Moskva Larnaku ani jednou neporazil. Takže výsledek je to fantastický. Doufám, že to za týden dotáhneme, i když to bude velmi těžké," dodal.

Liberec pod jeho vedením vyhrál i sedmý zápas v předkolech Evropské ligy. "Nechci to zakřiknout. Ale ukazuje se, že máme mužstvo spíše pro evropský fotbal než pro český. Hrajeme náročným stylem, ale cením si toho hodně, že jsme v těch sedmi zápasech dostali pouze dva góly. Je to o týmovosti," prohlásil.

reklama