reklama

Kúdela lže, tvrdí Kamara a popisuje rasistický výpad. Tvrdíka šokoval Gerrard

Rozmíška mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou Rozmíška mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou autor: Reuters
Dohra osmifinále Evropské ligy mezi pražskou Slavií a skotskými Rangers stále cloumá fotbalem. Mlčení prolomil Glen Kamara, oběť údajného rasistického výpadu ze strany Ondřeje Kúdely.

Jak to tedy bylo? Kúdela po jednom z mnoha soupeřových faulů nakráčel k domácímu Kamarovi a s rukou zakrytými ústy mu něco pošeptal do ucha. Emoce na trávníku pak vzplály ještě víc.

Rangers po zápase mluvili o rasismu, zkušený slávistický bek ale něco takového odmítl. Prý použil větičku "You're a fuc…g guy" (Jsi zasr..ý chlápek).

Finský záložník Kamara však nesouhlasí. Prostřednictvím advokáta vydal stanovisko, v němž incident objasňuje z vlastní perspektivy, přičemž Kúdelu ani jednou nejmenuje správně. Buď je označený jako Kudel, nebo Kedel.

"Kedel se hádal s hráčem Rangers. Když jsem se snažil zasáhnout, řekl mi, ať držím hubu a ještě dodal: 'Za chvilku jsem u tebe, kamaráde.' Pak ke mně přišel, zakryl si ústa, naklonil se k mému uchu a vypustil tyto slova: 'Jsi zas…á opice. Víš, že jsi.' Byl jsem v šoku a zděšen, že takové rasistické urážky slyším od profesionálního fotbalisty," uvedl Kamara.

A Kúdelova verze? "Naprostá lež," doplnil fotbalista tmavé pleti. Rangers za ním nadále stojí.

Obvinění z rasismu naopak odmítá šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. "Doufám, že Ondra bude zproštěn obvinění z rasistických útoků," řekl v rozhovoru pro Sport.cz. "Nebylo by to navíc poprvé, neboť jsem zaregistroval, že Rangers už se podobné situace v minulosti dopustili, kdy nespravedlivě obvinili jiné hráče a následné vyšetřování je zcela očistilo. Myslím, že tato situace skončí podobným způsobem. Věříme ve spravedlnost na konci šetření."

Z chování představitelů Glasgow Rangers byl Tvrdík po návratu do Česka šokovaný.

Zklamal ho hlavně trenér Steven Gerrard. "Říká, že je na své svěřence hrdý, ale nevím, jak může být hrdý na hráče, který takto brutálně zranil našeho brankáře. Jak může být hrdý i na další zákroky. Místo toho, aby jejich hráči vyjádřili politování, tak se tváří, že se ten zákrok nestal," bouřil slávistický boss.

Kolář utrpěl po bezohledném faulu v utkání s Rangers zlomeninu v obličeji Kolář utrpěl po bezohledném faulu v utkání s Rangers zlomeninu v obličeji Čtěte zde

Kolář musel po brutálním zákroku útočníka Roofea a zranění hlavy odstoupit. Utrpěl mimo jiné zlomeninu v obličeji, což potvrdilo i vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mimo hru by mohl být čtyři až šest týdnů a po návratu bude zřejmě nosit i speciální ochrannou masku ve stylu Petra Čecha.

"To, že se (Gerrard) vůbec nezajímal o zdraví našeho brankáře, bylo pro mě nemilé překvapení. Zrovna jako, že se Rangers doteď nijak nepostavili k fyzickému napadení hráče Kúdely. Jejich trenér u toho stál a klub se tváří, že tato situace vůbec nevznikla. Je to pro mě šokující," doplnil Tvrdík.

Pozápasový střet, při němž Kamara podle Slavie udeřil českého obránce pěstí do obličeje a okamžitě odešel, Rangers doteď nijak nekomentovali.

Jejich výkonný ředitel Stewart Robertson se však vyjádřil k ošklivému poranění Koláře: "Zaznamenali jsme zranění, které utrpěl během náhodné srážky. Náš klubový doktor ho ošetřil a doufáme, že se rychle uzdraví."

reklama