reklama

Jsme schopni dát v odvetě dvě branky, uklidňuje po výbuchu Uhrin

Kouč Uhrin s hrou Slavie v Tallinu nebyl vůbec spokojený. Kouč Uhrin s hrou Slavie v Tallinu nebyl vůbec spokojený. autor: Milan Kammermayer
Kouč Dušan Uhrin mladší po porážce v Tallinu vytýká slávistům laxní koncovku a malé nasazení. "Dneska jsme měli hodně šancí na to, abychom dali víc jak jeden gól," řekl novinářům po porážce v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy s Levadií v poměru 1:3.

Tallinn - Trenér Dušan Uhrin mladší litoval, že fotbalisté Slavie byli v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy v Tallinnu laxní v koncovce a hlavně kvůli tomu prohráli 1:3. Věří, že v domácí odvetě jeho svěřenci dvojzápas zvrátí, musejí ale podle něj zlepšit finální fázi a proměňovat šance.

"Myslím, že jsme byli laxní v koncovce. Nejsem spokojený s nasazením, představuji si ještě vyšší. Samozřejmě jsme měli šance, soupeř hrál obětavě, ale to nic nemění na tom, že jsme tady měli vyhrát. Těch šancí bylo hodně," řekl novinářům Uhrin.

Návrat do Evropy Slavii nevyšel, v Tallinnu pohrála 1:3 Návrat do Evropy Slavii nevyšel, v Tallinnu pohrála 1:3 Čtěte zde

Jeho celek dominoval statistikám a drtivě vyhrál i na rohy, ale skóre tomu neodpovídalo. "Určitě už jsem takové utkání zažil. My jsme si to pokazili sami, protože jsme nedali šance. Byli jsme lehkovážní. Také hlavně nesmíme dostat tři branky. Přesně nevím, jak to padlo. Musíme se na to podívat a vyhodnotit si to," podotkl Uhrin.

Zápas podle kouče mohl vypadat jinak, pokud by Josef Hušbauer za stavu 0:0 po kličce gólmanovi netrefil pouze tyč. "Mohlo se to samozřejmě vyvíjet jinak. Byla to obrovská šance. Je to o proměňování šancí, zatím se nám to nedaří. Musíme udělat vše pro to, abychom doma postoupili," uvedl Uhrin.

Koncovka se Slavii nedařila ani v generálce na půdě Hajduku Split, kde prohrála 0:1. "Nedáváme moc branek. Chceme to zlepšovat. Dneska jsme měli hodně šancí na to, abychom dali víc jak jeden gól. Problém to je a musíme se na to zaměřit. Na finální přihrávky, bylo jich tam málo. A musíme být důraznější v pokutovém území," upozornil Uhrin.

Živě: Levadia Tallinn - Slavia 3:1, slávisté si do Prahy nevezou příznivý výsledek Živě: Levadia Tallinn - Slavia 3:1, slávisté si do Prahy nevezou příznivý výsledek Čtěte zde

Je přesvědčen o tom, že Slavia má dostatečnou kvalitu, aby souboj s Levadií, která dnes slavila první výhru estonského týmu v soubojích s českými soupeři, otočila. "Určitě jsme schopni dát v odvetě dvě branky. Nebude to jednoduché, ale musíme hrát na to, abychom dali víc jak dvě branky," prohlásil Uhrin.

Zda se v odvetě v Edenu dostanou na hřiště útočníci Milan Škoda či posila Gino van Kessel, kteří nebyli v Tallinnu, zatím neřekl. "Máme na to týden, ještě nevím, jak sestavu uděláme. Budu ji zase dělat definitivně až ve čtvrtek dopoledne. Chceme dát alespoň dvě branky, ať je promění kdokoliv," dodal.

reklama