reklama

Vaclík se Sevillou přistál v Česku. Čeká mě výjimečný zápas, říká gólman

Tomáš Vaclík. Tomáš Vaclík. autor: Milan Kammermayer
"Jsem sám zvědavý, co se mi bude honit hlavou a jaké budu mít pocity," tvrdí před utkáním s Olomoucí brankář Sevilly.

Olomouc - Fotbalový brankář Tomáš Vaclík od svého odchodu ze Sparty do zahraničí v květnu 2014 odehrál už 173 soutěžních zápasů na klubové scéně, ale takový, jaký ho čeká ve čtvrtek, ještě nezažil. Ve 4. předkole Evropské ligy totiž nastoupí za Sevillu na hřišti Sigmy Olomouc a poprvé v kariéře bude v soutěžním duelu hájit branku proti krajanům.

Proti českému týmu si dosud zachytal pouze v přípravě. Před čtyřmi lety krátce po přestupu ze Sparty do Basileje nastoupil proti letenskému celku v duelu v Itálii a se švýcarským klubem utrpěl porážku 0:4.

"Když jsme přistáli v Česku, tak jsem si naplno uvědomil, jak výjimečný zápas mě proti Olomouci čeká," řekl Vaclík na svém facebooku. "Proti českému týmu jsem nikdy oficiální zápas nehrál, a pokud mě paměť neklame, tak ani proti žádnému týmu s českým hráčem. Vzpomínám si jen na dvojzápas s Basilejí proti Arsenalu, to ale tehdy oba zápasy chytal Ospina a ne Petr Čech," vzpomínal Vaclík.

Ve švýcarské lize sice proti němu a jeho Basileji občas nastupovali Jan Lecjaks a Martin Zeman, ale na mezinárodním poli ho v tomto směru čeká premiéra. Navíc rovnou proti českému týmu.

"Jsem sám zvědavý, co se mi bude honit hlavou a jaké budu mít pocity, když budu v dresu zahraničního klubu před českými fanoušky. Určitě bude plný stadion, takže nás čeká dobrá atmosféra," těšil se rodák z Ostravy.

Přijede se na něj podívat i rodina. "Přijedou rodiče, brácha s přítelkyní i rodiče manželky. A také kamarádi, se kterými jsem hrál ještě v žácích a dorostu ve Vítkovicích," vyjmenoval.

"Olomouc jsem viděl několikrát letos i loni, hráli velmi dobře, snažili se kombinovat, napadat, presovat, hráli kompaktně. Líbí se mi, že mají v kádru spoustu mladých odchovanců, kteří mají k Olomouci vztah," řekl Vaclík. "Pro nás je postup do Evropské ligy jedním z hlavních sezonních cílů, tak doufám, že neponecháme nic náhodě a zvládneme to," dodal.

reklama