reklama

Ve Zlíně toužili po fotbalových gigantech, po losu ale na osud nežehrají

Bohumil Páník Bohumil Páník autor: ČTK
Zlín si v základní skupině Evropské ligy zahraje s Tiraspolem, Lokomotivem a Kodaní. I když nejde o evropské velkokluby, fotbalisté si na los nestěžují.

Zlín - Fotbalisté Zlína snili o tom, že si v Evropské lize zahrají proti Arsenalu či AC Milán, dnešní los jim však do skupiny přisoudil méně zvučné celky Kodaň, Lokomotiv Moskva a Šeriff Tiraspol. Podle trenéra Bohumila Páníka tak alespoň budou mít hráči motivaci zabojovat o postup, aby velkokluby potkali v další fázi. Na druhou stranu ale los nijak nesnižuje a všechny soupeře považuje za atraktivní.

Slavii čeká v Evropské lize Villarreal, Plzeň repete s FCSB. A Zlín se gigantům vyhnul Slavii čeká v Evropské lize Villarreal, Plzeň repete s FCSB. A Zlín se gigantům vyhnul Čtěte zde

"Hráči by si určitě rádi zahráli na Arsenalu, Laziu Řím či AC Milán, ale tak alespoň mají motivaci něco vyhrát, aby se tam dostali v další fázi," řekl Páník s úsměvem v rozhovoru pro ČTK.

"Los bych ale vůbec nesnižoval. Jsou to všechno mančafty, které mají pro nás obrovský zvuk. Kodaň je výborné mužstvo, Dánsko pěkná a kulturní zem. Lokomotiv Moskva je obrovské mužstvo na východě a má krásný stadion. A Šeriff Tiraspol zas fantastické sportovní centrum. My jsme rádi, že jsme vůbec v takové společnosti a že si s nimi můžeme zahrát. Ale to neznamená, že bychom se jich báli," prohlásil zlínský kouč.

Nepovažuje za problém, že skupinu budou muset "Ševci" odehrát na neutrální půdě v Olomouci, jelikož jejich stadion nevyhovuje regulím UEFA. "Nepochybuji, že stadion zaplníme. Jsou to zvučná jména. Zaplnili jsme ho s Opavou, zaplníme ho zase. Bude to svátek. Když budou dobré výkony v lize, tak za námi fanoušci přijedou," věří Páník.

Za Kodaň hraje český stoper Michael Lüftner, který se zná s některými ze zlínských hráčů a je s nimi v kontaktu. Páník však plánuje jako zvěda spíše využít reprezentanta Filipa Nováka, který je odchovancem Zlína. "Máme tam hráče přímo ze Zlína, který hraje v Midtjyllandu, takže si informace posbíráme. K dispozici máme InStat, kde dostaneme spoustu informací, a také nevylučujeme, že se pojedeme na nějaké zápasy podívat osobně," dodal Páník.

Podle kapitána Tomáše Janíčka je los zklamáním maximálně pro fanoušky. "Pro nás je to něco nového, takže to bude určitě velký zážitek. Fanoušci určitě čekali atraktivnější soupeře, pro ty bude los asi spíše zklamáním, ale pro nás bude každý zápas v Evropské lize obrovská zkušenost," řekl Janíček pro klubový web.

"Určitě nejatraktivnějším soupeřem bude Kodaň, nejsilnějším pak asi Lokomotiv. V této fázi už nejsou lehcí soupeři. Myslím si, že každý zápas bude složitý a záležet bude především na aktuální formě," dodal k ambicím Zlína.

Tak Žlutá ponorka je asi ze soupeřů nejatraktivnější.. Maccabi bych nepodceňoval.. .Astana strašně daleko... Ex-Steaua je samozřejmě los nejpoťouchlejší, s Beer Ševou přijede do Plzně Sušičák Pekhart a tým Lugana snad musí viktoriáni porazit A Zlín se žádného Arsenalu ani AC Milán nedočkal, ale tak když se na začátku chytne, třeba nějaké body uhraje, bylo by to fajn, se Šeriffem Tiraspol by to snad jít mohlo.. FC Kodaň v kvalifikaci CHL vysmahla s Karabachem a předtím měla co dělat třeba i se Žilinou ... a u Lokomotivu Moskva lze očekávat, že před cestou do Zlína by mohl být po ruském modelu náležitě namachrovanej Tak uvidíme. Nějaké body do koeficientu snad přibudou. A viděl bych tam i šance hrát o postup. Bude zajímavej podzim

Zveřejnil(a) Luděk Mádl - Aktuálně.cz dne 25. Srpen 2017
reklama