reklama

Video: Fanoušek Evertonu s dítětem v náručí chtěl v utkání Evropské ligy praštit brankáře Lyonu

Fanoušek Evertonu se pokusil udeřit gólmana Lyonu youtube.com
Evropská fotbalová unie (UEFA) zahájila disciplinární řízení s Evertonem poté, co se jeden z jeho fanoušků pokusil ve čtvrtečním utkání Evropské ligy během hromadné bitky uhodit brankáře hostujícího Lyonu.

Nyon - Incidentem se začala zabývat také liverpoolská policie, klub už mezitím pravděpodobnému viníkovi zakázal vstup do Goodison Parku.

Program, výsledky, tabulky. Fotbalová Evropská liga přehledně Program, výsledky, tabulky. Fotbalová Evropská liga přehledně Prohlédněte zde

Potyčku mezi hráči rozpoutal v 64. minutě kapitán Evertonu Ashley Williams, jenž strčil brankáře Lyonu Anthonyho Lopese na reklamní panely za brankovou čarou. Do následné strkanice se zapojila většina hráčů z obou týmů.

Zároveň se jeden z fanoušků, který měl paradoxně na ruce dítě, snažil uhodit zezadu Lopese, než mu v tom zabránili pořadatelé. Everton uvedl, že muži po zhlédnutí záznamu zakázal vstup na stadion a u policie podal formální stížnost. Anglický tým utkání prohrál 1:2.

UEFA zároveň obvinila AS Řím kvůli rasistickému chování jeho fanoušků ve středečním zápase Ligy mistrů proti Chelsea (3:3). Příznivci italského celku podle všeho opičími skřeky uráželi obránce Chelsea Antonia Rüdigera. Německý reprezentant, jehož matka je ze Sierra Leone, přitom v minulých dvou sezonách v AS Řím hrál.

reklama