reklama

Video: Porazil Slavii, teď mu hrozí pět let vězení. Kokorin mlátil úředníka židlí

fotbal, Alexander Kokorin, napadení Youtube.com
Autor jediného gólu Petrohradu v utkání Evropské ligy proti Slavii řádil v kavárně, napadl vysoce postaveného státního úředníka.

Moskva/Praha - Rozhodl o vítězství Zenitu Petrohrad 1:0 ve čtvrtečním utkání fotbalové Evropské ligy proti pražské Slavii, brzy ale může mít útočník Alexander Kokorin úplně jiné starosti. Podle ruských médií napadl hosta v jedné z moskevských kaváren, udeřil ho židlí a hrozí mu až pět let vězení.

Při incidentu byl i další člen ruské reprezentace, záložník Krasnodaru Pavel Mamajev. Na záběrech bezpečnostní kamery je vidět, jak muž v černé mikině s kapucí, podle ruských médií Kokorin, najednou v kavárně udeří židlí nic netušícího hosta, který snídá v rohu místnosti, vzápětí mu uštědří ránu i další výtečník.

Napadení byli podle ruského deníku Gazeta dva muži, oba jsou vysoce postavenými státními úředníky a museli být ošetřeni v nemocnici. Jeden z nich mimo jiné přišel o zub.

Moskevská policie už začala případ vyšetřovat, ale neuvedla žádná jména. Zaměstnanci kavárny vypověděli, že útočníci vypadali jako opilí a pod vlivem drog. Podle právníka, jehož Gazeta oslovila, jim hrozí až pět let ve vězení.

K incidentu se vyjádřil také ruský ministr sportu Pavel Kolobkov. "Pokud jsou v tom skutečně zapleteni profesionální sportovci, útočník Zenitu Alexander Kokorin a záložník Krasnodaru Pavel Mamajev, pak je to neakceptovatelné chování, které vrhá stín na celý ruský fotbal a už nikdy si nezahrají za národní mužstvo," citovala Kolobkova agentura TASS.

K celé věci už se vyjádřily také zaměstnavatelé obou fotbalistů. "Nemyslíme si, že je nutné mluvit o klubovém trestu pro hráče, který přijde. Vedení Zenitu i fanoušci jsou momentálně zděšeni odporným chováním jednoho z nejtalentovanějších fotbalistů v zemi," uvedl petrohradský klub v prohlášení. Vedení Krasnodaru sdělilo, že už pracuje na ukončení Mamajevovy smlouvy.

Sedmadvacetiletý Kokorin nasbíral v reprezentaci 48 zápasů a dal dvanáct gólů. Na kontě má účasti na EURO 2012 a 2016 a na světovém šampionátu 2014, o letošní mistrovství světa přišel kvůli zranění kolene. Podle některých spekulací se o něho zajímá Manchester United.

O tři roky starší Mamajev si za Rusko připsal patnáct startů.

Pohroma pro Slavii. Pražané v Petrohradě spálili spoustu šancí a prohráli 0:1 Pohroma pro Slavii. Pražané v Petrohradě spálili spoustu šancí a prohráli 0:1 Čtěte zde
reklama