reklama

Vrbův postupový kotoul? Kila jsou dole, technika se vytříbila, usmíval se kouč

Pavel Vrba Pavel Vrba autor: Milan Kammermayer
Čtvrtý podzim, čtvrtý postup. Pavel Vrba s Plzní opět dokázal postoupit do jarní, vyřazovací fáze Evropské ligy. Po vítězství 2:0 nad rumunským FCSB tak Štruncovy sady byly opět dějištěm Vrbovy speciality - oslavného kotoulu.

Plzeň - Jedna šance za druhou, žádný gól. První půle zápasu Plzně a rumunského FCSB nabídla expozici zahozených příležitostí, při zazděných tutovkách domácích si málokdo nevzpomněl na zraněného střelce Michaela Krmenčíka.

Program, výsledky, tabulky. Fotbalová Evropská liga přehledně Program, výsledky, tabulky. Fotbalová Evropská liga přehledně Prohlédněte zde

"První poločas byl skvělý z obou stran. Ve finální fázi jsme bohužel nebyli důslední a důrazní, nedokázali jsme se prosadit z akcí, které jsme si vytvořili. To beru trošku jako mínus," popisoval utkání plzeňský trenér Pavel Vrba.

V šancích hořel především Jakub Řezníček, který na hrotu Krmenčíka nahradil. A od Vrby to také několikrát schytal. "Zlobil jsem se, že neproměnil šanci v prvním poločase. S jeho výkonem jsem byl spokojen, neodehrál špatné utkání, ale takové tutovky musí hrotový útočník zakončit líp. A proč nastoupil? Předpokládali jsme, a nakonec se to i ukázalo, že Steaua bude ofenzivnější, že nám rychlejší hráč víc pomůže v útočné fázi," líčil Vrba.

Ligového lídra uklidnil až gól Milana Petržely ze 49. minuty. Jenže pak domácí nechali hrát soupeře a především díky skvělému gólmanovi Aleši Hruškovi, který nechal odpočinout jedničku Matúše Kozáčika, neinkasovali.

"Steaua po gólu zabrala, víc kombinovala, držela míč. My jsme zápas skvěle ubránili. Hruška patří s Kozáčikem mezi nejlepší gólmany v lize, jsem rád, že máme nejen takovou dvojici, ale také výborného kouče gólmanů Martina Ticháčka," vyprávěl Vrba.

Rumuny dorazil čtvrt hodiny před koncem kuriozní gól Kopice. Ten nejdřív zazdil ohromnou šanci a sotva se chytil za hlavu, už mu ji míč líznul po střele Hořavy.

Petrželova kouzla, dvě "háčka" i Vrbova gymnastika. Tak Plzeň dokráčela k výhře a postupu Petrželova kouzla, dvě "háčka" i Vrbova gymnastika. Tak Plzeň dokráčela k výhře a postupu Prohlédněte zde

Stav 2:0 vydržel až do konce, a protože  Lugano v souběžně hraném zápase porazilo Beer Ševu, Plzeň slavila nejen tři body, ale i postup do jarní fáze Evropské ligy. A stejně jako po každém postupu do jara trenér Vrba předvedl kotoul.

"Technika se vytříbila, nějaké kilo se shodilo, takže to bylo jednodušší," smál se po zápase. Plzeň vedl čtyřikrát na podzim, čtyřikrát s ní přežil pohárovou zimu. "Všechny postupy byly strašně těžké, co si pamatuju, zajišťovali jsme si je až v posledních zápasech. Teď je to příjemnější, že máme jistotu po předposledním kole," dodal.

reklama