Divočina v Bernu. Kluž měla postup na dosah, ale pak přišla penalta i červená smršť

10. 12. 2020 23:45
Hektický závěr mělo utkání fotbalové Evropské ligy v Bernu. Domácím stačila k postupu remíza, jenže v 84. minutě se trefil Debeljuh a rázem by šla dál Kluž. Jenže v nastavení rozhodčí vyloučil hostům hráče, nařídil proti nim penaltu, načež inkasovali ještě jednou a zápas nedokončili ani další dva fotbalisté...
Hráči rumunské Kluže marně protestují proti výrokům rozhodčích na trávníku Bernu, kde přišli o postup až po divokém průběhu nastavení | Foto: Reuters

Penaltu ve třetí minutě nastavení proměnil Nsame, jenž o dvě minuty později po červené kartě vyrovnal počty hráčů na trávníku. Vzápětí pojistil postup Bernu v šesté minutě nastavení Gaudino a v osmé stihl další vyloučení Djokovič z Kluže…

Arsenal zvítězil na hřišti Dundalku 4:2 a ve skupině B i v šestém utkání naplno bodoval. "Kanonýři" si jako jediný tým v soutěži udrželi stoprocentní bilanci. V pohárech vyhráli šestkrát za sebou poprvé od roku 2005, kdy se jim to povedlo v Lize mistrů.

Zatímco v Premier League Arsenal tápe a je až na 15. místě tabulky, v Evropské lize zůstal suverénní. V Dublinu se už v úvodní dvacetiminutovce za hosty prosadili Eddie Nketiah a Muhammad Alnaní. Chvilku po jeho brance snížil Jordan Flores.

Londýňané i po změně stran vstřelili dva góly, o které se postarali Joe Willock a střídající Folarin Balogun. Dundalk už pouze zmírnil porážku zásluhou Seana Hoarea.

Lille prohrálo na stadionu Celtiku 2:3, ve skupině H ztratilo vedoucí příčku a obsadilo druhé místo o dva body za AC Milán, který zvítězil na Spartě 1:0. Na vedoucí branku domácího Christophera Julliena v Glasgow rychle odpověděl Jonathan Ikoné.

Celtiku ještě v první půli vrátil náskok Callum McGregor z penalty. Hosté podruhé srovnali gólem Timothyho Weaha, ale David Turnbull v 75. minutě rozhodl o premiérové výhře skotského týmu v tomto ročníku soutěže.

Vítěz "liberecké" skupiny L Hoffenheim bez zraněného obránce Pavla Kadeřábka deklasoval Gent 4:1. Belgický celek i pošesté prohrál. Dvakrát skóroval mladík Maximilian Beier, další branky Hoffenheimu přidali Robert Skov a střídající Andrej Kramarič. Porážku Gentu zmírnil Núrio Fortuna.

Beer Ševa v Izraeli zdolala Nice 1:0 a ve skupině C obsadila třetí místo za Leverkusenem a Slavií. O vítězství Hapoelu rozhodl v 76. minutě Rotem Hatuel. Francouzský tým prohrál páté z šesti utkání v soutěži.

Omonia Nikósie na hřišti PSV Eindhoven utrpěla debakl 0:4 a ve skupině E obsadila poslední příčku. V základní sestavě hostů nastoupil Michael Lüftner, další český obránce Jan Lecjaks do hry naskočil po hodině hry. PSV ovládl skupinu před Granadou, která s PAOK hrála bez branek.

Záložník Poznaně Jan Sýkora byl jako náhradník u domácí porážky 0:2 s Glasgow Rangers. Lech skončil ve skupině D poslední, skotský tým ovládl tabulku před Benfikou Lisabon, která získala jen bod po výsledku 2:2 v Lutychu.

Tottenham v přímém souboji o první místo ve skupině J v Londýně porazil Antverpy 2:0. Góly lídra anglické ligy zaznamenali ve druhém dějství Carlos Vinícius a Giovani Lo Celso.

Neapol remizovala 1:1 se San Sebastianem a kvalifikovala se do vyřazovací fáze z prvního místa ve skupině F. Real Sociedad skončil druhý.

Dinamo Záhřeb doma porazilo CSKA Moskva 3:1 a jako třetí mužstvo v historii zakončilo skupinu Evropské ligy s jediným inkasovaným gólem. V minulosti se to povedlo Salcburku a Lutychu.

6. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

CSKA Sofia - AS Řím 3:1 (2:1)

Branky: 34. a 55. Sowe, 5. Tiago Rodrigues - 22. Milanese.

Young Boys Bern - Kluž 2:1 (0:0)

Branky: 90.+3 Nsame z pen., 90.+6 Gaudino - 84. Debeljuh. ČK: 90+5 Nsame - 90. Balgradean, 90.+8 Djokovič.

1. AS Řím 6 4 1 1 13:5 13
2. Bern 6 3 1 2 9:7 10
3. Kluž 6 1 2 3 4:10 5
4. CSKA Sofia 6 1 2 3 3:7 5

Skupina B:

Rapid Vídeň - Molde 2:2 (1:1)

Branky: 43. Ritzmaier, 90. Ibrahimoglu - 12. a 46. Eikrem.

Dundalk - Arsenal 2:4 (1:2)

Branky: 22. Flores, 85. Hoare - 12. Nketiah, 18. Elneny, 67. Willock, 80. Balogun.

Branka: 72. Hatuel.

Bayer Leverkusen - Slavia Praha 4:0 (2:0)

Branky: 8. a 32. Bailey, 59. Diaby, 90.+1 Bellarabi. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.). ŽK: Schick, Onur (oba Leverkusen). Bez diváků.

Branky: 31. Itten, 72. Hagi.

Standard Lutych - Benfica Lisabon 2:2 (1:1)

Branky: 12. Raskin, 60. Tapsoba - 16. Everton, 67. Pizzi z pen.

1. Glasgow Rangers 6 4 2 0 13:7 14
2. Benfica Lisabon 6 3 3 0 18:9 12
3. Standard Lutych 6 1 1 4 7:14 4
4. Lech Poznaň 6 1 0 5 6:14 3

Skupina E:

PAOK Soluň - Granada 0:0

PSV Eindhoven - Omonia Nikósie 4:0 (1:0)

Branky: 90.+1 a 90.+3 Piroe, 36. Malen, 63. Dumfries z pen.

1. PSV Eindhoven 6 4 0 2 12:9 12
2. Granada 6 3 2 1 6:3 11
3. PAOK Soluň 6 1 3 2 8:7 6
4. Omonia Nikósie 6 1 1 4 5:12 4

Skupina F:

Rijeka - Alkmaar 2:1 (0:0)

Branky: 52. Menalo, 90.+3 Tomečak - 57. Wijndal. ČK: 81. Karlsson (Alkmaar).

Neapol - San Sebastian 1:1 (1:0)

Branky: 35. Zieliňski - 90.+2 Willian José.

1. Neapol 6 3 2 1 7:4 11
2. San Sebastian 6 2 3 1 5:4 9
3. Alkmaar 6 2 2 2 7:5 8
4. Rijeka 6 1 1 4 6:12 4

Skupina G:

Braga - Luhansk 2:0 (0:0)

Branky: 61. vlastní Abu Hanna, 68. Horta.

Celtic Glasgow - Lille 3:2 (2:1)

Branky: 22. Jullien, 28. C. McGregor z pen., 75. Turnbull - 24. Ikoné, 71. Weah.

Sparta Praha - AC Milán 0:1 (0:1)

Branka: 23. Hauge. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Foltyn (všichni Něm.). ŽK: Sáček, Polidar, Heča - Krunič, Maldini, Castillejo. ČK: 77. Plechatý (Sparta). Bez diváků.

Villarreal - Karabach odloženo

Duel se nehrál kvůli hromadné koronavirové nákaze v týmu Karabachu.

1. Villarreal 5 4 1 0 14:5 13
2. Maccabi Tel Aviv 6 3 2 1 6:7 11
3. Sivasspor 6 2 0 4 9:11 6
4. Karabach 5 0 1 4 4:10 1

Skupina J:

Ludogorec Razgrad - LASK Linec 1:3 (0:0)

Branky: 46. Manu - 56. Wiesinger, 62. Renner z pen., 67. Madsen. ČK: 62. Santana (Razgrad).

Tottenham - Antverpy 2:0 (0:0)

Branky: 57. Carlos Vinícius, 71. Lo Celso.

1. Tottenham 6 4 1 1 15:5 13
2. Antverpy 6 4 0 2 8:5 12
3. Linec 6 3 1 2 11:12 10
4. Ludogorec Razgrad 6 0 0 6 7:19 0

Skupina K:

Dinamo Záhřeb - CSKA Moskva 3:1 (2:0)

Branky: 28. Gvardiol, 41. Oršič, 75. Kastrati - 77. Bistrovič.

Wolfsberg - Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0)

Hoffenheim - Gent 4:1 (2:0)

Branky: 21. a 49. Beier, 26. Skov, 64. Kramarič - 81. Fortuna.

Slovan Liberec - Crvena zvezda Bělehrad 0:0

Rozhodčí: Gestranius - Aravirta, Alakare (všichni Fin.). ŽK: Hilál, Beran - Degenek, Falcinelli, Gobeljič, Gajič. Bez diváků.

1. Hoffenheim 6 5 1 0 17:2 16
2. CZ Bělehrad 6 3 2 1 9:4 11
3. Liberec 6 2 1 3 4:13 7
4. Gent 6 0 0 6 4:15 0