West Ham má druhou výhru, z Čechů si proti Rapidu zahrál jen Souček půl hodiny

30. 9. 2021 23:48
Druhé vítězství ve druhém zápase skupiny Evropské ligy získali fotbalisté West Hamu, kteří porazili 2:0 Rapid Vídeň díky brankám Declana Rice a Saida Benrahmy.
Fanoušci West Hamu pokřikují na příznivce Rapidu Vídeň v zápase skupiny H EL
Fanoušci West Hamu pokřikují na příznivce Rapidu Vídeň v zápase skupiny H EL | Foto: Reuters

Tomáš Souček nastoupil u domácích na necelou závěrečnou půlhodinu, když střídal v 62. minutě kapitána Marka Noblea. Alex Král do utkání z lavičky náhradníků nezasáhl. Vladimír Coufal, který nebyl podle trenéra Davida Moyese zcela zdravotně v pořádku, v nominaci chyběl.

Z jasného vítězství se radoval také reprezentační brankář Tomáš Vaclík, jenž pomohl čistým kontem k vítězství Olympiakosu Pireus na hřišti Fenerbahce Istanbul 3:0.

Skóre otevřel po šesti minutách hry brazilský útočník Tiquinho Soares a dal už svou čtvrtou branku v posledních třech zápasech. Po přestávce se mezi 63. a 68. minutou prosadil dvakrát Georgios Masuras. V dresu Fenerbahce odehrál celý zápas obránce Filip Novák, který byl povolán na příští reprezentační sraz.

Olympiakos je zatím stoprocentní a drží vedení ve skupině D, turecký celek má bod a je třetí. Na druhou příčku poskočil Frankfurt, jenž díky penaltě Goncala Paciencii v první minutě nastaveného času uspěl na hřišti Antverp 1:0.

Výhru 4:0 vezou ze hřiště Celtiku Glasgow fotbalisté německého Leverkusenu. Na branku devatenáctiletého ekvádorského obránce Piera Hincapieho, navázal ještě v první půli o rok mladší záložník Florian Wirtz.

Po přestávce se prosadil také z penalty Lucas Alario a konečný stav pečetil v nastaveném čase střídající Amine Adli. Patrik Schick odehrál závěrečnou čtvrthodinu, na hřiště se dostal v 73. minutě.

Leverkusen vede se šesti body tabulku skupiny G o skóre před Betisem Sevilla. Španělský celek vyhrál nad Ferencvárosem Budapešť 3:1.

Dařilo se i přemožiteli pražské Slavie ze 4. předkola Evropské ligy Legii Varšava. Před bouřlivými domácími fanoušky porazila Leicester 1:0.

Tři body polskému mistrovi zajistil po půl hodině hry Mahir Emreli, který se prosadil ve čtvrtém zápase po sobě. Legia, za niž nastoupil na posledních šest minut útočník Tomáš Pekhart, dosud neklopýtla a vede skupinu C.

Druhý je Spartak Moskva, jenž vyhrál na hřišti Neapole 3:2. Italský celek doplatil na vyloučení Maria Ruie z 29. minuty. Ruský tým otočil duel třemi brankami po přestávce, dvakrát se prosadil Quincy Promes.

Přestože i Spartak dohrával v deseti po vyloučení Maximiliana Caufrieze, vítězství i přes snížení Victora Osimhena ve čtvrté minutě nastaveného času udržel.

Druhou výhru v soutěži slaví CZ Bělehrad, který zvítězil díky brance exsparťanského záložníka Guélora Kangy 1:0 na hřišti Ludogorce Razgrad. Srbský celek vede skupinu F o tři body před Bragou.

Gól Lecjakse proti Karabachu nestačil

V Evropské konferenční lize nepomohla ani branka Jana Lecjakse hráčům Omonie Nikósie, kyperský celek prohrál doma s Karabachem 1:4.

Český obránce se prosadil ve 40. minutě po centru Zacharia. Hosté však duel otočili duel čtyřmi brankami ve druhé půli a dostali se díky lepšímu skóre do vedení skupiny H před Basilej. Omonia je s jedním bodem čtvrtá.

Druhou porážku si připsal další kyperský celek Anothorsis Famagusta, po Partizanu Bělehrad nestačil ani na Gent a podlehl 0:2. Za hosty odehrál celý zápas záložník Josef Hušbauer, v 58. minutě dostal žlutou kartu.

Bod za remízu 1:1 vezou ze hřiště PAOK Soluň fotbalisté Slovan Bratislava. Jurij Medveděv odehrál 82 minut a dostal v závěru prvního poločasu žlutou kartu, další Čech Jaromír Zmrhal nastoupil v 70. minutě. Slovenský celek je ve skupině F s jedním bodem třetí.

Neuspěl Arnhem s Tomášem Hájkem, který neudržel před svými fanoušky vedení proti Rennes a po brankách Serhoua Guirassyho a Kamala Deen Sulemana ze druhé půle prohrál 1:2. Hájek, jenž nastoupil v 58. minutě, dostal o tři minuty později žlutou kartu.

Roli jednoho z hlavních favoritů potvrzuje AS Řím. Na hřišti Luhansku vyhrálo 3:0 a je stoprocentní. Po dvou zápasech má ve skupině C skóre 8:1. CSKA Sofia, přemožitel Plzně, je ve stejné skupině třetí, díky bezbrankové remíze s celkem Bodö/Glimt si připsala první bod v soutěži.

Slavil také Tottenham, jenž i díky hattricku Harryho Kanea ve druhé půli porazil slovinskou Muru 5:1.

Sturm Graz - PSV Eindhoven 1:4 (0:1)

Branky: 55. Gorenc-Stankovič - 32. Sangare, 51. Zahavi, 74. Max, 78. Vertessen. ČK: 89: Sangare (PSV).

1. PSV Eindhoven 2 1 1 0 6:3 4
2. Monako 2 1 1 0 2:1 4
3. San Sebastian 2 0 2 0 3:3 2
4. Sturm Graz 2 0 0 2 1:5 0

Skupina C:

Neapol - Spartak Moskva 2:3 (1:0)

Branky: 1. Elmas, 90.+4 Osimhen - 55. a 90. Promes, 80. Ignatov. ČK: 30. Rui - 82. Caufries.

Skupina D:

Antverpy - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:0)

Branka: 90.+1 Paciencia z pen.

Fenerbahce Istanbul - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)

Skupina F:

Ludogorec Razgrad - Crvena zvezda Bělehrad 0:1 (0:0)

Branka: 64. Kanga. ČK: 77. Cicinho (Ludogorec).

Braga - Midtjylland 3:1 (0:1)

Branky: 55. z pen. a 90.+5 Galeno, 62. Horta - 19. Evander z pen. ČK. 84. Juninho (Midtjylland).

1. Crvena zvezda Bělehrad 2 2 0 0 3:1 6
2. Braga 2 1 0 1 4:3 3
3. Ludogorec Razgrad 2 0 1 1 1:2 1
4. Midtjylland 2 0 1 1 2:4 1

Skupina G:

Celtic Glasgow - Leverkusen 0:4 (0:2)

Branky: 25. Hincapie, 35. Wirtz, 58. Alario z pen., 90.+4 Adli.

Ferencváros Budapešť - Betis Sevilla 1:3 (1:1)

Branky: 44. Uzuni - 17. Fekir, 76. vlastní Wingo, 90.+5 Tello.

Genk - Dinamo Záhřeb 0:3 (0:2)

Branky: 45.+3 z pen. a 67. z pen. Petkovič, 10. Ivanušec. ČK: 65. Muňoz (Genk).

Alaškert - Helsinky 2:4 (1:1)

Branky: 24. Embalo, 90.+3 Glišič - 8. a 63. Riski, 57. Valenčič, 90.+4 Olusanya. ČK: 36. Grigorjan (Alaškert).

LASK Linec - Maccabi Tel Aviv 1:1 (1:0)

Branky: 10. Horvath - 88. Šamir.

1. Maccabi Tel Aviv 2 1 1 0 5:2 4
2. Linec 2 1 1 0 3:1 4
3. Helsinky 2 1 0 1 4:4 3
4. Alaškert 2 0 0 2 3:8 0