reklama

Z Evropy jsme vypadli se vztyčenou hlavou, tvrdí po neúspěchu s Astanou slávista Necid

Tomáš Necid Tomáš Necid autor: Milan Kammermayer
Asi nečekal, že se na hřiště dostane tak brzo. Tomáši Necidovi uvolnil místo už v 17. minutě zraněný Milan Škoda a vytáhlý střelec byl v zápase s Astanou prakticky u všeho důležitého. U inkasované branky, neodpískané penalty i spálené šance.

Ve druhé půli jste sice Astanu zmáčkli, ale první poločas jste prospali. Nevytvořili jste si pořádnou šanci, naopak jste inkasovali.  Proč?

Slavia selhala, po chybě Laštůvky padla doma s Astanou. Pražané končí v Evropské lize Slavia selhala, po chybě Laštůvky padla doma s Astanou. Pražané končí v Evropské lize Čtěte zde

Já nevím. Opravdu nevím. Nemyslím si, že by byl začátek špatný, Astanu jsme k ničemu nepustili. Pak měl soupeř pár standardek a dal z toho gól. Do druhé půle jsme na ně vlítli, ale abychom postoupili, museli jsme dát branku. A to se nám nepodařilo.

Při inkasované brance jste sklepl balon před prázdnou bránu. Co se stalo?

Hlídal jsem si hráče a najednou vyletěl míč a odrazil se mi od stehna. Bohužel špatným směrem. Škoda.

V utkání jste se dožadoval odpískání pokutového kopu.  A to hned dvakrát. Poprvé poté, co vás protihráč udeřil ve vápně, podruhé v samotném závěru. Byly to penalty?

První byla jasná, dostal jsem loktem. Překvapilo mě, že ji rozhodčí neodpískal. Přitom sudí kousek ode mě. Ta druhá byla na zhodnocení sudího, bohužel to posoudil tak, jak to posoudil. 

Postup byl blízko. Jste zklamaní?

Ano, převládá v nás zklamání. Chtěli jsme postoupit. Pro nás je to velká zkušenost, po dlouhé době jsme hráli evropské poháry, nezklamali jsme. S všemi soupeři ve skupině jsme hráli vyrovnaně, některé jsme přehrávali. Z Evropy odcházíme se vztyčenou hlavou, ale mrzí nás to.  

Ani s ligovým podzimem ale asi nepanuje v Edenu zrovna euforie…

Samozřejmě nejsme spokojeni tam, kde jsme. Chtěli jsme hrát o titul, ztrácíme čtrnáct bodů na Plzeň, což je dost. Věřit se musí až do konce, teď se hlavně musíme pořádně připravit na jaro.

reklama