reklama

Rangers dostali za chování proti Slavii pokutu, Roofe za brutální faul čtyři zápasy

Zákrok útočníka Glasgow Rangers Kemara Roofea na brankáře Slavie Ondřeje Koláře Zákrok útočníka Glasgow Rangers Kemara Roofea na brankáře Slavie Ondřeje Koláře autor: Reuters
Fotbalista Rangers Kemar Roofe dostal za brutální faul na slávistického brankáře Ondřeje Koláře v odvetě osmifinále Evropské ligy trest na čtyři zápasy v klubových soutěžích UEFA.

Disciplinární komise UEFA zároveň skotskému klubu udělila pokutu devět tisíc eur (234.000 korun) za nevhodné chování týmu. UEFA o tom informovala na svém webu.

Incident s Kamarou? Nechutný banner pověsti Česka neprospěl, říká britský novinář Incident s Kamarou? Nechutný banner pověsti Česka neprospěl, říká britský novinář Čtěte zde

Roofe po hodině hry coby střídající hráč zasáhl Koláře kopačkou do hlavy a způsobil mu zlomeninu v obličeji. Český brankář se vrátil mezi tyče minulý týden v úvodním čtvrtfinále proti Arsenalu, po zranění chytá v ochranné helmě a masce.

Slavia v Glasgow vyhrála 2:0 a po domácí remíze 1:1 postoupila do čtvrtfinále. Rangers viditelně neunesli vývoj utkání a předvedli řadu nesportovních a hrubých zákroků. Právě za ty disciplinární komise UEFA klub potrestala pokutou.

Disciplinární komise v souvislosti s utkáním Slavie v Glasgow řeší i další incidenty, o nichž zatím nerozhodla.

Zabývá se roztržkou ze závěru zápasu mezi obráncem Ondřejem Kúdelou a domácím Glenem Kamarou, který českého zadáka obvinil z rasistické urážky. Čtyřiatřicetiletý stoper sice přiznal, že soupeře počastoval nevybíravě, ale rasismus důrazně odmítl. Podle červenobílých Kamara po zápase Kúdelu fyzicky napadl a incident je zanesen ve zprávě delegáta.

Bývalý nizozemský reprezentační záložník Clarence Seedorf se vyjádřil ke Kúdelově případu: "Mluvení na soupeře se zakrytými ústy musíme trestat." Reuters |  01:06

V minulém týdnu zahájila disciplinární komise s Kúdelou řízení a preventivně mu zastavila činnost na jedno utkání. Slávistický stoper ale stejně nemohl minulý čtvrtek v úvodním duelu na hřišti Arsenalu nastoupit kvůli zdravotním problémům.

Vyšetřující inspektor UEFA, který se událostmi v Glasgow zabýval, podle Pražanů nenašel důkaz, že by slávistický obránce protihráče rasisticky urazil. Zato prý navrhl trest pro Kamaru za napadení Kúdely v útrobách stadionu po utkání. UEFA už kvůli tomu začala finského záložníka tmavé pleti vyšetřovat.

Takto brankář Slavie Kovář popisoval incident v Glasgow v audionahrávce:

Takto brankář Slavie Kovář popisoval incident v Glasgow v audionahrávce (18. 3. 2021) Aktuálně.cz |  00:43
reklama