AEK Larnaka
0:0
0:0
FC Viktoria Plzeň

Sledujte online reportáž z kvalifikačního utkání Evropské ligy mezi kyperskou Larnakou a Plzní. Zápas začne v 18:00.

Sestava Plzně:

Hruška - Řezník, Hubník (C), Hejda, Limberský - Hrošovský, Čermák - Kopic, Kolář, Zeman - Bakoš

Náhradníci: Kozáčik - Hájek, Havel, Hořava, Petržela, Řezníček, Živulič

Sestava Nikósie:

Pablo - Truyols, Murillo, Mojsov, Catala (C) - Berrera Reyes, Tomàs, Jorge, Tete - Taulemesse, Tričkovski

Náhradníci: Georgallides - Antoniades, Hevel, Laban, Mytidis, Rousias, Nelson

Plzeňským se i přes nepovedený úvod domácího zápasu podařilo zvrátit skóre na svou stranu. Už v osmé minutě zápasu se po chybě Hubníka dostala Larnaka do přečíslení. První střelu dokázal Hruška vyrazit nohou. Míč se ale odrazil ke zcela volnému Barrera Reyesovi, který míč uklidil do poloprázdné branky.

Ve 29. minutě ale Pilař vybojoval přímý kop, ke kterému se postavil Marek Bakoš, který o levou tyč poslal míč za Pablova záda. O sedm minut pozděli šla Plzeň do vedení díky pohotovému Kolářovi, který se zvládl s míčem otočit v pokutovém území a prostřelil Pabla. Symbolickou tečku za prvním zápasem udělal v 74. minutě střelec první branky Marek Bakoš, který ranou pod břevno zkušeně proměnil pokutový kop.

Po utkání Evropské ligy se museli plzeňští přeorientovat na domácí ligu. V brance dostal před Hruškou přednost Kozáčik, který ale inkasoval hned v první minutě. Plzeňští se trápili, ale v 64. minutě srovnal Hrošovský. Výhru západočechů zařídil ve druhé minutě nastavení kanonýr Marek Bakoš, který se prosadil po rohovém kopu Zemana.

Oba týmy se již zdraví na hrací ploše. Zápas za malou chvíli začne.

1

O úvodní výkon se postarali hráči Larnaky.

1

První útok domácích odvracel Hrubník. Následně ale nebyla plzeňská rozehrávka přesná.

2

Zemanův centr doletěl až na Bakoše. Ten ale zpracovávál hrudí a míč mu utekl.

4

Trochu kostrbatý útok Plzně končí střelou Koláře, který ale minul levou tyč.

5

Obrovská šance také na druhé straně. Tričkovski hlavičkoval kolem Hrušky, ale míč končí za brankou. Domácí útočník byl navíc v ofsajdu.

6

Limberského přihrávka minula Bakoše o dobrých pár metrů. Následuje odkop od branky domácích.

9

Kopicův centr na nabíhajícího Zemana byl moc dlouhý. Zeman se na svého spoluhráče poprávu zlobí.

11

Čermák faulován na vlastní polovině. Plzeňští se zatím nikam neženou.

13

Krásná akce domácích vypadala zprvu nevinně. Tomas místo střely hledal Tričkovskiho, který to měl k míči daleko.

14

Řezník krásně zpracoval centr, ale jeho přihrávka mířila na Kopice, který byl v ofsajdu.

16

Pablo hledal nákopem Tomase, ale ten byl v ofsajdu.

19

Čermák vložil nohu do cesty unikajícího hráče. Larnaka má možnost zajímavého přímého kopu.

19

Centr byl ale moc nízký a tak končí na plzeňské zdi.

Kopice teď skvělě zablokoval rozhodčí. U míče je tak Larnaka.

22

Zcela mimo hru zůstal ležet Larena. K zemi ho stáhl Hejda.

23

Hubník teď podskočil přímý kop Larnaky. Útočící tým toho ale nedokázal využít. Dostává ale další šanci v podobě rohového kopu.

24

Na centr si vyskočil stoper Mojsov. Jeho hlavička mířila přesně k pravé tyči. Jenže Hruška skvěle zasahuje.

26

Žlutou kartu si teď za úplně zbytečný faul vykoledoval Marek Bakoš.

27

Kolář napadal rozehrávku, ale zahrál rukou.

29

Florian se teď vysmýkl Hubníkovi a Hruška musel vytáhnout skvělý zákrok. Hubník si navíc počínal hodně na hranici faulu.

30

Hruška svým nákopem málem našel Bakoše.

32

Larnaka začíná vystrkovat růžky. Plzeň se nemůže dostat k míči.

33

Taulemesse se teď dostal do obrovské šance. Hruška jej vychytal, ale zároveň je pískán ofsajd.

34

Po dlouhé době útočí také Plzeň. Limberský vybojoval rohový kop.

35

Kopicův centr mířil na Čermáka, který číhal na přední tyči. Plzeňský záložník se ale nedokázal zorientovat.

37

Florian měl u brankové čáry velké problémy se zpracováním. Míč tak končí v zámezí. Následuje odkop Hrušky.

39

Závar před plzeňskou brankou. Larnaka celou akci moc překombinovala.

39

Následně se do protiútoku vydal Kopic, kterého zezadu sestřelil Truyols, který vidí žlutou kartu.

40

Hubník opět chybuje v obraně a pouští za sebe Floriana. Nakonec se plzeňský kapitán dokázal před svého soupeře dostat a odvrátit míč na rohový kop.

41

Kopic po rohovém kopu sice promáchl, ale vadit mu to nemusí. Střela Tomase byla hodně nepřesná a míč končí až na tribuně.

42

Hrošovský napřáhl z velké dálky, ale trefuje pouze prvního bránícího hráče.

44

Zeman kolem sebe neměl spoluhráče a tak to musel zkusti individuálně. Přes soupeře sice neprošel, ale vybojoval alespoň autové vhazování.

45

Centr Kopice v pohodě odvrací Mojsov.

45

Taktický faul teď vytáhl Hrošovský. Ten může být rád, že za toto zatáhnutí zezadu neinkasuje žlutou kartu. Přímý kop pro Nikósii.

45+1

Mojsov teď trefuje jednoho z plzeňských obránců. Dožaduje se penalty, ale zahrávat se bude jen rohový kop.

45+2

Barrera Reyes se teď snažil obskočit Bakoše a padá k zemi. Přímý kop z velice dobré pozice.

45+3

Tričkovski trefuje pouze hlavu jednoho z bránících hráčů ve zdi.

Tímto také končí první poločas, ve kterém byla Larnaka aktivnějším týmem na hrací ploše. Plzeň je 45 minut od postupu, ale ve druhém poločase bude muset zlepšit obrannou hru.

46

Tričkovski hned v úvodu prohnal Hubníka. Ten nestíhá.

47

Kolář vzdoroval u postranní čáře přesile. Bohužel neúspěšně.

48

Tete teď provětral plzeňskou obranu. Naštěstí byla jeho přihrávka rychlá i na jeho spoluhráče.

49

Teď škoda nepřesné přihrávky Čermáka na Zemana. Larnaka se snaží o rychlý brejk.

50

Berrera Reyes teď vybojoval rohový kop pro Larnaku.

50

Larnaka rozehrává nakrátko a pokračuje v aktivní hře.

51

Hubník teď vystihl přihrávku a zakládá útok. Plzeňští ale záhy přichází o míč a znovu se musí bránit.

52

Truyols se rozhodl pro střelu z velké vzdálenosti. Ta ale letí vysoko nad Hruškovu branku.

52

Za zdržování hry inkasuje žlutou kartu Aleš Hruška.

53

S rozehrávkou přímého kopu otálel i Martin Zeman a rozhdočí nehodlá trpět žádné zdržování hry. Žlutá karta pro plzeňského špílmachra.

54

Kopic zkoušel sám projít mezi dvojicí hráčů. Jeho centr nepřesný.

56

Čermák se natahoval na Řezníkův centr. Bohužel mu chyběl asi metr. Chystá se první plzeňské střídání.

57

Zeman našel hlavu Čermáka, ale jeho hlavička byla nepřesná.

57

Ze hříště odchází Kopic, kterého nahradí Petržela.

58

Kolář lajdácky chybuje a ke střele se dostal Florian. Jeho střelu Hruška vyráží. Podobná situace jako u prvního gólu v Plzni. Tentokrát ale Hruška vyráží mimo dosah hráčů Larnaky.

60

Zemanův centr chytá Pablo bezpečně do svých rukavic.

61

Tentokrát Zeman centroval na první tyč, kam si nabíhal Čermák. Tomu se míč odrazil od stehna mimo branku.

62

Kolář právě vstřelil branku. K radosti domácích, se ale pískalo už před jeho pokusem. Centrující Čermák nestihl míč na hrací ploše.

64

Střed hřiště byl teď volný pro unikajícího Tomase. Ten následně předvedl chybnou přihrávku a tak je u míče Hruška.

65

Barrera Reyes teď dobře našel Teteho, který ale pouštěl míč za sebe, kde byli připraveni Plzeňští.

66

Pískán útočný faul Cataly na Radima Řezníka.

66

Střídá také Larnaka. Ze hriště odchází Tomas, kterého nahradí Hevel.

69

Florianovu střelu vyráží Hruška na rohový kop. Larnaka teď zamkla Plzeň ve velkém vápně.

70

Přichází druhé střídání Plzně. Odchází Bakoš, kterého nahradil Řezníček.

72

Larnaka dál pokračuje v útoku. Střela Hevela ale míří na tribunu za brankou Plzně.

73

Hejdovi se podařilo ubránit Hevela a bude z toho odkop od branky Plzně.

75

Řezníček teď vybojoval faul na útočné polovině.

75

Ze hřiště odchází Truyols, kterého střídá Mytidis.

77

Florian pouštěl za sebe přihrávku Teteho, ale plzeňští odvrací.

77

Poslední střídání Plzně. Odchází Kolář, kterého nahradí Živulič.

79

Řezník dokázal využít volného prostoru, ale jeho centr míří přesně do Pablových rukavic.

80

Ze třiceti metrů se do míče opřel Hevel a trefuje pravou tyč!

81

Čermák prodlužoval hlavou za sebe, ale Řezníček jeho záměr nepřečetl.

81

Žlutou kartu teď dostal Petržela.

83

Tete si to namířil mezi tři hráče Plzně a byl úspěšný. Následná střela míří mimo.

83

Odchází Tričkovski, kterého nahradí Rousias.

84

Roh pro Plzeň.

85

Petržela hledal Hejdu, ale centr přetáhl.

86

Mojsov nedovoleně zastavil Řezníčka. Plzeň zdržuje hru.

86

Také Limberský si vysloužil žlutou kartu za zdržování hry.

87

Hruška předvedl další skvělý zákrok, když včas vyběhl proti Rousiasovi.

88

Hevel svou střelou srazil k zemi Hubníka.

90

Tete není spokojen s verdiktem rozhodčího. Míč pro Plzeň.

90

Nastavovat se bude pět minut.

90+1

Pískán faul. Rozehrávky se ujme Hubník.

90+2

Ve středovém kruhu faulován Mojsov. Následuje rychlá rozehrávka.

90+2

Následuje rohový kop. Hlavičkoval Catala, ale jeho pokus se snesl Hruškovi do náruče.