reklama
18:55 • Evropská liga • 5. kolo
2:0
0:0
Logo Girondins Bordeaux
Girondins Bordeaux
SK Slavia Praha – logo
Slavia Praha
  • 49. de Préville
  • 90+5. Koundé

Hezký podvečer, vítejte při sledování online přenosu z utkání 5. kola Evropské ligy mezi francouzským celkem Girondins Bordeaux a SK Slavia Praha. Úvodní výkop je naplánován na 29.11. od 18:55.

Úvodní sestavy:

Girondins Bordeaux: Costil (C) - Sabaly, Kounde, Pablo, Palencia - Youssouf, Tchouameni, Lerager - Kalu, Cornelius, De Preville.

Poussin - Jovanović, Kamano, Karamoh, Plašil, Sankhare, Vada.

Slavia Praha: Kolář - Coufal, Ngadeu-Ngadjui, Deli, Bořil - Souček (C), Traore - Stoch, Hušbauer, Zmrhal - Matoušek.

Kovář - Baluta, Kúdela, Olayinka, Sýkora, Škoda, Zelený.

Bordeaux nastoupí proti Slavii v této sestavě.

Slavia vstoupí do boje o postup v této sestavě.

Slavia pyká za řádění vlastních fanoušků v Kodani a v utkání ve Francii se nebude moci opřít o jejich podporu.

Kodaň vs Slavia v EL 2018-19 Fotbalisté Slavie se radují s fanoušky | Foto: Reuters

Girondins Bordeaux

Tým z přístavního města zatím v letošním ročníku Evropské ligy nepředvádí ideální výkony. V posledním utkání se Zenitem Petrohrad dokázalo Bordeaux vybojovat bod za remízu 1:1 a tento zisk byl ve skupině prozatím jediný. Nepřesvědčivé výsledky znamenají to, že francouzský celek okupuje dno tabulky skupiny C a o případném postupu lze uvažovat spíš jen v teoretické rovině a souhře více výsledků, jednoduše, Francouzi nemají postup ve svých rukách.

Domácí trápí především nízký počet vstřelených branek. Toto číslo není příliš lichotivé ani v tabulce francouzské Ligue 1, kde si Bordeaux drží průměr přesně 1,00 vstřelené branky na zápas a nachází se na 12. místě tabulky.

Slavia Praha

Slavia zatím předvádí v Evropské lize obstojné výkony. Za 4 zápasy obdržela jedinou branku, na druhou stranu sama vstřelila pouze dvě. I přes tuto skutečnost se ale Pražané díky dvěma výhrám a jedné remíze řadí na 2. místo tabulky základní skupiny a případný úspěch v dnešním zápasu by celek z hlavního města výrazně přiblížil postupu.

Narozdíl od Bordeaux se Slavii na týmové scéně daří náramně. Po 16 odehraných zápasech se vyhřívá na čele tabulky, pyšnit se navíc může suverénně nejlepší ofenzivou v lize.

Hráči jsou již nastoupeni v tunelu a čekají na pokyn rozhodčích ke vstupu na hrací plochu. Bordeaux nastoupí v červených dresech, Slavia oblékla dresy modré.

Na stadionu nyní probíhá úvodní ceremoniál. Pohled na tribuny je poněkud smutný. Jak již bylo zmiňováno, v Bordeaux tento zápas příliš netáhne, slávističtí fanoušci mají vstup na toto utkání po výtržnostech v Kodani zakázán.

Míč do hry uvedou hráči Bordeaux.

 

1.

Utkání právě začalo.

1.

Bořilova snaha o kombinaci nebyla úspěšná a míč do hry z autového vhazování uvedou hráči Bordeaux, kteří budou mít možnost vymyslet první útočnou akci.

2.

Youssouf uvedl míč do hry po volném přímém kopu, pokračování akce však zabránilo ofsajdové postavení Corneliuse.

3.

Matoušek si předkopl balón před sebe a snažil se přesprintovat hráče Bordeaux po pravé straně. Tam byl o míč důrazně obrán a Slavia se tak bude muset pokusit o rozjetí další útočné akce z hloubi vlastní poloviny.

4.

De Preville se snažil na hranici šestnáctky obtočit kolem vlastní osy a vymyslet nějaké zakončení. Obránci Slavie si v této situaci počínali bezchybně.

5.

Leragel poslal na pravou stranu hodně nepřesný centr a míč tak opět mají na svých kopačkách hráči Slavie.

6.

Kalu se dobře prodral kolem bránícího Bořila a ten byl nucen jej faulovat. Bordeaux bude kopat přímý kop z velmi zajímavé pozice.

7.

Youssouf se prezentoval povedenou střelou z této standardní situace a brankář Kolář musel vytáhnout první povedený zákrok.

8.

Slávisté mohli postupovat směrem dopředu do zajímavé akce, sudí si však všiml faulu Hušbauera na středovém kruhu a píská faul.

9.

Kalu opět ukázal, že je potřeba jej pořádně hlídat. Jeho rychlost a agilnost činí bránícím hráčům velké problémy. Jeho střelecký pokus ale nebyl příliš nebezpečný.

Vojtěch Filipiec
29. 11. 2018
reklama