reklama
18:55 • Evropská liga • Skupina K
0:1
0:1
FK Dynamo Kyjev
Dynamo Kyjev
Synot liga - FK Jablonec nad Nisou - logo
FK Jablonec
  • 10. Martin Doležal

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze základní skupiny K fotbalového Evropské ligy mezi ukrajinským Dynamem Kyjev a Jablonce. Duel startuje ve čtvrtek 13.12. v 18:55.

Dnešní duel už z pohledu Jablonec nic řešit nebude. Severočeši jsou ve skupině K na posledním čtvrtém místě se dvěma body, svěřenci Petra Rady se však z druhou nejprestižnější evropskou klubovou soutěží budou chtít rozloučit vítězně. Nebudou to však na půdě Dynama Kyjev mít vůbec lehké. Ukrajinský celek s 11 body vede celou skupinu a naopak postup do jarní fáze má k kapse. Uvidíme, s jakými ambicemi a v jakých sestavách se oba celky představí.

Vzájemný duel na začátku října na severu Čech skončil remízou 2:2. Hosté z Ukrajiny měli už dvoubrankový náskok, ale domácí načali stíhací jízdu, během níž vyrovnali a dokonce nebyli daleko od tříbodového zisku.

Úvodní sestavy: 


FC Dynamo Kyjev: Buščan - Kędziora, Burda, Kádár, Mykolenko - Sydorčuk (C), Šepeljev - Cygankov, Šaparenko, Verbič - Besjedin. 
Náhradníci: Bojko - Andrijevskij, Alibekov, Duelund, Morozjuk, Šabanov, Citajšvili. 

FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Trávník, Kratochvíl, Hübschman (C), Jovović - Chramosta - Doležal. 
Náhradníci: Hanuš - Břečka, Sobol, Acosta, Ikaunieks, Masopust, Janković.

Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí nastupují v bílém, hosté z Jablonce se představí v černém.

Utkání začíná.

1

Domácí fotbalisté uvedli míč do hry, v úvodu však zatím jen kombinují na obranné polovině a nikam vehementně se neženou.

2

Domácí se nakonec prokombinovali po sérii přihrávek do vápna, ke střele se chystal Cygankov, ale toho na poslední chvíli zastavil skluzem Hovorka.

3

Následoval rohový kop, z nějž přišel vysoký centr, ale Vlastimil Hrubý na míč dobře viděl a pohodlně jej lapil do své moci.

4

Do první akce se vydali také hosté ze severu Čech, ale Kratochvíl o míč v rychlost přišel, a tak opět útočí ukrajinský celek.

5

Domácí znovu zachytil rozehrávku hosté, tentokrát nepřesně přihrával Trávník. Kedziora nakonec zkusil překvapit soupeře lobem z poloviny hřiště, ale Hrubý zasahovat nemusel.

7

V další akci si na kolmici spoluhráče zabíhal Biesiedin, ale nakonec byl pas na něj až moc dlouhý, u míče byl opět dříve Hrubý.

8

Šaparenko rozjel zajímavou akci Dynama, nicméně další pas zachytil Lischka a rozjel akci hostů. Trávník našel na hranici vápna Chramostu, ten pálil z otočky, nicméně Burda srazil hlavou balón na roh.

9

První rohový kop byl přetažený, avšak hosté v akci pokračovali, k míči se dostal Jovovič a pod tlakem vybojoval další rohový kop.

10

Jablonec dává gól! Český celek jde do vedení. Dalšího rohového kopu se chopil opět Trávník, který do vápna zakroutil parádní centr na zadní tyč. Ten si podskočil Lischka, ale za ním se vyšrouboval do vzduchu útočník Martin Doležal a prudkou hlavičkou mimo dosah brankáře trkl míč do horní poloviny branky.

11

Domácí už jsou opět na míči na útočné polovině, vydali se vpřed, ale Jablonečtí opět dobře zapracovali.

12

Doležal nyní skvěle vystihl rozehrávku obránce, který nahrával brankáři a míč si kolem něj píchl a následně po nakopnutí upadl k zemi. Všichni očekávali penaltu, avšak rozhodčí udělí žlutou kartu za simulování. No…

13

Doležal si nakonec vyžádal ošetření a po jeho dokončení opravdu obdržel žlutou kartu. Hrubá chyba rozhodčího.

14

Jablonec je ale stále aktivní a tlačí se vpřed, nyní ale Doležala zastavil praporek sudího - ofsajd.

Sport
Sport
13. 11. 2018
reklama