reklama
21:00 • Evropská liga • 5. kolo
0:1
0:0
Synot liga - FK Jablonec nad Nisou - logo
FK Jablonec
Logo Stade Rennais (Rennes)
Stade Rennes
  • 55. Grenier

Hezký podvečer, vítejte při sledování online přenosu z utkání 5. kola Evropské ligy mezi týmy FK Jablonec a francouzským celkem Stade Rennes. Úvodní výkop je naplánován na 29.11. od 21:00.

 

Jablonec dnes měl hrát o zachování naděje na postup ze skupiny, ale bohužel tato naděje padla ještě před výkopem duelu s Rennes. Odpolední duel v Astaně vyhrál Kyjev 1:0, což znamená, že matematicky už Jablonec nemá šanci postoupit. 

A tak dnes Jablonec bude usilovat jen o čest a body do koeficientu. A také dárek k narozeninám pro předsedu klubu Miroslava Peltu, který předevčírem oslavil narozeniny. 

Když už jsme u oslavenců: Dnes mimochodem slaví narozeniny šéf Rennes Olivier Letang. A tak Miroslav Pelta přispěchal s gratulací a dárkem. 

Sestavy pro dnešní zápas: 

Jablonec: Hrubý - Hanousek, Lischka, Hovorka , Holeš - Sobol, Považanec, Hübschman, Kubista, Trávník - Doležal. 

Rennes: Koubek - Zefanne, Da Silva, Mexer, Traoré,Lea-Silki, Johanson, Bourigeaud, André, Grenier, Sarr 

Náhradníci: 

Jablonec: Hanuš, Kratochvíl, Chramosta, Jankovič, Břečka

Rennes: Gertmons, Bensebaini, Hunou, Siebatcheu, Del Castillo, Niang, Ben Arfa 

Dnes hraje svůj pátý zápas ve skupině také pražská Slavia. A na hřišti Bordeaux se jí moc ,nedaří, zatím prohrává 0:1. Závěrečné minuty duelu můžete sledovat zde. 

V Bordeaux je dohráno. Domácí vyhrávají nad Slavií sice nečekaně, ale zaslouženě 2:0. 

Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu. Domácí se představí v tradičních zelených dresech, hosté se oděli do červené.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Rennes okamžitě poslalo míč směrem dopředu. Obrana Jablonce však nepřipustila jakékoliv nepříjemnosti.

2.

Sarr se po brankové čáře prodíral až před svatyni Hrubého. Nakonec se mu to ke štěstí domácích nepovedlo. Ti tak budou mít možnost rozehrávky.

3.

Bourigeaud se snažil projít středem hřiště, jeho plán mu perfektním obranným zákrokem zhatil Považanec.

4.

Když už se Jablonečtí dostanou na útočnou polovinu soupeře, okamžitě k nim dostupují obránci. Severočeši se zatím nemůžou dostat do žádné kombinace.

5.

Na přihrávku Bourigeauda si nabíhal Sarr, nepohlídal si ale ofsajdové postavení.

6.

Lea Siliki se snažil pod tlakem napadajícího obránce centrovat do vápna. To se mu nakonec povedlo, nicméně míče se bezpečně zhostil Hrubý.

7.

Považanec dostal míč na Doležala. Ten byl, zdálo se, faulován, avšak rozhodčí se rozhodl tento zákrok pustit. Následně fauloval sám Považanec.

9.

Lea Siliki poslal míč na Sarra, jenž byl opět v ofsajdovém postavení. Nutno podotknout, že stejně jako v minulém případě se nejednalo o ofsajd nijak velký. Na tohoto hráče Rennes si budou muset Severočeši dávat velký pozor.

10.

Grenier odcentroval směrem do vápna. Tento míč našel pouze rukavice brankáře Hrubého.

11.

Považanec poslal pěkný míč do vápna Rennes. Tam k němu měl nejblíž Trávník, kterému k zasažení balónu mu chyběl krok, možná dva.

Vojtěch Filipiec
29. 11. 2018
reklama