reklama
13:00 • Evropská liga • Los základních skupin

Losování základních skupin Evropské ligy

Losování základních skupin Evropské ligy 2017/18

Hezké poledne, vítejte u sledování losování dvanácti čtyřčlenných základních skupin Evropské ligy. Losování by mělo začít ve 13:00.

Do losu zbývá poslední hodina. Podívejte se v galerii na možné soupeře pro české celky.

12:05

Losovat se bude v Monaku.

12:11

Viktoria Plzeň se nachází v prvním koši. Slavia a Zlín v koši čtvrtém. Každou z dvanácti čtyřčlenných skupin vytvoří vždy po jednom týmů ze všech čtyřech výkonnostních košů.

12:20

Zlínský útočník Lukáš Železník by si do základní skupiny přál AC Milán, Everton a Partizan Bělehrad. Kapitán Slavie Milan Škoda reagoval, že si tým okolo Wayna Rooneyho už zamluvil.

12:25

Evropskou ligu si zahraje 48 týmů z 29 zemí. Pouze pět států má v EL zastoupení třech týmů. Vedle Španělska, Německa, Itálie a Francie se do druhé nejprestižnější klubové soutěže v Evropě kvalifikovaly také tři české týmy.

12:42

Útočník izraelského týmu Hapoel Beer Ševa Tomáš Pekhart tipuje, že narazí na český tým a také svého bývalého zaměstnavatele.

12:50

V Evropské lize se představí také Hoffenheim pod vedením mladého trenéra Juliana Nagelsmanna. "Evropská liga je soutěž, která nám pomůže dospět na mezinárodní scéně. Myslím, že nám soupeři budou více vyhovovat," vysvětlil kouč Pavla Kadeřábka.

12:51

Pro stránky UEFA.com se vyjádřil také kouč Slavie Jaroslav Šilhavý. "Samozřejmě jsme zvědaví, na koho narazíme. Těšíme se na to. Věříme, že budeme hrát proti silným a slavným týmům. Aby se fanoušci těšili stejně tak jako my."

LM: Slavia Praha - APOEL: Jaroslav Šilhavý LM: Slavia Praha - APOEL: Jaroslav Šilhavý | Foto: Milan Kammermayer
12:55

Losování za chvíli začne.

12:59

Známé jsou už i termíny zápasů:

První zápas: 14. září
Druhý zápas: 28. září
Třetí zápas: 19. října
Čtvrtý zápas: 2. listopadu
Pátý zápas: 23. listopadu
Šestý zápas: 7. prosince

13:02

Hosté v sále už jsou usazení. Za malinkou chvíli začne losování.

13:03

V sále právě hraje videoklip, který má i českou stopu. Nejrychlejší gól nejen loňského ročníku vstřelil po necelých jedenácti vteřinách tehdy ještě záložník Liberce Jan Sýkora.

13:04

V minulé sezoně došla z českých týmů nejdále pražská Sparta, která vypadla až na jaře s ruským Rostovem.

13:05

Pomáhat s losem bude i Švéd Henrik Larsson, který je historicky nejlepším střelcem Poháru UEFA a Evropské ligy.

13:07

Zlínští fotbalisté sledují los pohromadě.

13:09

Dalším bývalým fotbalistou, který pomůže losovat, bude také ambasador nadcházejícího finálového zápasu Evropské ligy Eric Abidal.

13:10

Na místě už je také i Giorgio Marcheti. Losování už nic nebrání.

13:11

Také vítěz nadcházejícího ročníku postoupí přímo do Ligy mistrů. Manchesteru United se v uplynulé sezoně sázka na Evropskou ligu vyplatila.

13:12

Nejdříve se vylosují všechny týmy z prvního výkonnostního koše a následovat budou další koše. To znamená, že Slavia a Zlín se dozví celou svou skupinu jako poslední.

David Janeczek
David Janeczek
25. 8. 2017
reklama