1:1
AS Řím
11. Bakoš
4. Perotti (z penalty)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže ze zápasu skupiny E v Evropské lize mezi týmy FC Viktoria Plzeň a AS Řím. Utkání začíná ve čtvrtek 15. září v 19:00.

Dnes odstartovala prvními zápasy skupinová fáze druhé nejprestižnější klubové soutěže v Evropě, Evropské ligy. Český fotbal má ve skupinách hned trojí zastoupení, v tomto přenosu se zaměříme na utkání Plzně, která na úvod přivítá silné AS Řím. Viktoria touží napravit neúspěch z kvalifikace Ligy mistrů a v Evropské lize by ráda postoupila do vyřazovacích bojů. Její první utkání ve skupině E začíná ve Štruncových sadech v 19:00.

Základní sestava Plzně:

Bolek - Matějů, Hejda, Hubník (C), Limberský - Kopic, Kace, Hořava, Zeman - Ďuriš, Bakoš. Trenér: Roman Pivarník.

Náhradníci: Sváček - Petržela, Řezník, Krmenčík, Poznar, Kovařík, Baránek.

Základní sestava AS Řím:

Allison - Peres, Manolas, Fazio, Jesus - Nainggolan (C), Peredes, Perotti - Iturbe, Gerson, El Shaarawy. Trenér: Luciano Spalletti.

Náhradníci: Szczęsny - Džeko, Florenzi, Salah, Seck, Strootman, Totti.

Plzeň zatím v letošní sezoně pod trenérem Pivarníkem zůstává za očekáváním. V Lize mistrů sice nejdříve ve 3. předkola vyřadila Karabach po remízách 0:0 a 1:1, ale po výsledcích 0:2 a 2:2 pak skončila její cesta na bulharském Ludogorci Razgrad. Útěchou pro Západočechy je účast ve skupině Evropské ligy, kde se představí potřetí za poslední čtyři roky. V domácí soutěži je Viktoria čtvrtá o tři body za vedoucím Zlínem. O víkendu zvládla sledované utkání na hřišti Liberce a zvítězila 2:1.

Česká liga: Plzeň - Slavia:
Česká liga: Plzeň - Slavia: | Foto: Tomáš Liška

V týmu AS Řím najdeme hvězdy jako Tottiho, DžekaSzczęsného, El Shaarawyho či Iturbeho. Trenéra Romana Pivarníka však římské individuality nezajímají.

AS Řím za sebou v uplynulé sezoně ve skupině Ligy mistrů nechal Leverkusen a Borisov, stopku mu až v osmifinále vystavil pozdější vítěz Real Madrid. V letošním ročníku ovšem Římané neuspěli ve 4. předkole s Portem, po remíze 1:1 v Portugalsku totiž doma prohráli 0:3. V italské lize se svěřencům kouče Spallettiho daří. Po výhře na Udinese a remíze na hřišti Cagliari doma o víkendu porazili Sampdorii Janov 3:2, ačkoliv až gólem z penalty v nastavení druhé půle. Po třech kolech je AS Řím třetí o dva body za stoprocentním Juventusem.

FC Viktoria Plzeň vs. AS Řím, tisková konference, trénink,  Luciano Spalletti
FC Viktoria Plzeň vs. AS Řím, tisková konference, trénink, Luciano Spalletti | Foto: Tomáš Liška

Zatímco trenér Pivarník o římských hvězdách mluvit nechce, útočník Michal Ďuriš přiznal, že se na Tottiho těší. Legendární záložník ale začne pouze mezi náhradníky.

Trenér Pivarník udělal v plzeňské sestavě oproti ligovému duelu v Liberci tři změny. Do branky se postaví Michal Bolek a jeho náhradníkem je Dominik Sváček. Slovenská jednička Matúš Kozáčik tak do zápasu vůbec nezasáhne. Další dvě změny se týkají záložní řady, které chybí zranění Jakub Hromada a Patrik Hrošovský. Pouze mezi náhradníky byl posazen Petržela a šanci v základu dostávají posily Ergys Kace s Martinem Zemanem. Na lavičce bude také Jan Kovařík, který na soupisce v Liberci úplně chyběl.

Česká liga: Plzeň - Slavia: Martin Zeman
Česká liga: Plzeň - Slavia: Martin Zeman | Foto: Tomáš Liška

Trenér Spalletti proklamoval, že AS nechce v Plzni nechat nic náhodě a stoprocentně chce uspět. Jenže v sestavě zůstalo pouze šest hráčů z víkendového utkání proti Sampdorii, a sice Peres, Manolas, Jesus, Nainggolan, Perotti a El Shaarawy. Vlkům chybí vykartovaný Daniele de RossiSzczęsny, Florenzi, Salah a Strootman zase usednou pouze mezi náhradníky. Novými muži v základní sestavě jsou potom brankář Allison, obránce Federico Fazio, záložník Leandro Paredes a útočníci Juan Iturbe s Gersonem. Na svou šanci budou na střídačce mimo jiné čekat další útočná esa Francesco Totti a Edin Džeko.

FC Viktoria Plzeň vs. AS Řím, tisková konference, trénink, Francesco Totti
FC Viktoria Plzeň vs. AS Řím, tisková konference, trénink, Francesco Totti | Foto: Tomáš Liška

Utkání bude řídit francouzský hlavní rozhodčí Ruddy Buquet. Na čarách jsou jeho asistenti Frédéric Cano a Guillaume Debart.

Jan Sýkora dal v dresu Liberce na hřišti Karabachu nejrychlejší gól v historii Evropské ligy. Skóroval v deváté sekundě, Slovan vedl také 2:1, ale domácí v nastavení srovnali na konečných 2:2.

Plzeň dnes musela uzavřít 910 míst ve dvou sektorech, kde zrovna sídlí viktoriánský kotel. To vše kvůli nevhodnému chování fanoušků v zápase proti Razgradu.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Zápas byl odstartován, výkop měli hosté v bílých dresech. Viktoria hraje v červeno-modrém. Domácí se brzy dostali k balonu, jehož cestu do zámezí však před dotírajícím Ďurišem pohlídal Manolas.

2.

Limberský zachytil nepřesnou rozehrávku Perottiho, jenže ani Hořava balon na středu hřiště neudržel. Míč získal belgický záložník Nainggolan, po chvilce Římané vhazují.

3.

Tak to je obrovská komplikace pro Viktorii! El Shaarawy utekl po levé straně a tlačil se do vápna. Po faulu Matějů nařídil francouzský rozhodčí penaltu!

4.

Nepříjemný start pro Plzeň, která od úvodu prohrává! Míč si na penaltový puntík postavil DIEGO PEROTTI a chladnokrevně se trefil k levé tyči. Bolek zůstal jako zkamenělý - 0:1!

5.

Takhle si Západočeši vstup do zápasu rozhodně nepředstavovali. Po rychlém gólu se teď Plzeň snaží protlačit dopředu, po křídle uniká Limberský.

6.

Plzeň se dostala k rohovému kopu, který nakrátko rozehráli Kace se Zemanem. Jeho centr odvrátil Manolas, navíc se pak míč od Zemana odrazil do zámezí.

7.

Hubníkův dlouhý pas na Kopice nebyl přesný a míč doputoval až k Allisonovi. Po nepovedené rozehrávce Římanů rozehrává na půlce autové vhazování Matějů.

8.

Od začátku se hraje fotbal z jedné strany na druhou. Limberský obral o míč Iturbeho, a tak může dopředu zase Plzeň. Viktoria kombinuje před šestnáctkou Bolka.

9.

Poprvé v zápase měl práci brazilský gólman Allison. Ďurišovu střelu ještě zablokoval jeden z obránců, Kaceho dorážku z hranice velkého vápna už musel pokrýt právě Allison.

10.

Nepovedené akce na obou stranách. Fotbalisté AS si nerozuměli na pravé straně, Plzeň pak brzy přišla o míč, nyní však zase může po ztrátě italského celku do útoku.

11.

To je důležité, Viktoria po sedmi minutách srovnává krok! Ďuriš nejprve hlavičkoval nepřesně, ale Plzeň balon znovu vybojoval. Po centru Zemana se do vzduchu vyšplhal MAREK BAKOŠ a hlavičkou k tyči překonal Allisona, ačkoliv si Brazilec na míč sáhl - 1:1!

12.

Zajímavý začátek utkání tedy pokračuje. Plzeň vyrovnala a nyní se zase musí bránit. U postranní čáry bojuje o odražený balon Iturbe.

13.

Viktoriáni odolali a vydali se na útočný výlet. Po Hořavovi sice Zeman balon ztratil, ale Plzni se daří dostávat AS pod tlak velmi agresivní rozehrávkou.

14.

Zeman si u rohového praporku vynutil faul od Perese a Plzeň bude rozehrávat nebezpečnou standardní situaci. U míče je vedle Zemana ještě Albánec Kace.

15.

Kaceho pravačce se centr nevydařil, účastník letošního evropského šampionátu přetáhl šestnáctku a nikdo z jeho spoluhráčů na míč nemohl dosáhnout. Škoda.

16.

Rozhodčí ukončil výhodu Říma a odpískal faul proti Jesusovi. Nakonec je z toho žlutá karta pro Aleše Matějů (PLZ), který může být rád, že už kartu nemá za penaltu ze čtvrté minuty.

17.

Druhou žlutou kartu během jediné minuty obdržel Michal Ďuriš (PLZ), jenž na útočné polovině fauloval Paredese. Ďurišovi se rozhodnutí francouzského sudího vůbec nelíbí.

18.

Bakoš vybojoval v souboji s Manolasem rohový kop, který rozehrál Zeman. Balon mířil na Bakoše, ale záhy vyskákal ze šestnáctky. V kombinaci pokračuje Kace.

19.

Jesus si počínal nedovoleně v souboji s Kopicem, a tak Viktoria rozehraje zajímavý přímý kop z pravého křídla. Plzeň má po vstřeleném gólu i další šance.

20.

Zemanův centr si našel gólman Allison a bleskurychle rozehrál do brejku na El Shaarawyho. S italským útočníkem si dobře poradil Matějů a získal vhazování.

21.

Zcela po právu je tu konečně také žlutá karta pro hráče AS. Konstantinos Manolas (ASR) sestřelil unikajícího Ďuriše a jen potvrzuje, že Viktoria má v posledních momentech navrch.

22.

Zatímco se Iturbe s El Shaarawym ve zdi nenápadně posouvají, upozorňuje rozhodčí ještě dvojici Bakoše s Gersonem. Rozehrávat bude nejspíš Zeman.

23.

Zemanův nadýchaný centr prodloužil za sebe Ďuriš a brankář Allison měl co dělat, aby míč vyrazil! Plzeň je lepším mužstvem, a toho by chtělo využít.

24.

Matějů s Kopicem předvedli povedenou akci po pravé straně, ale až k centru nedospěli. Na opačné straně získali míč hosté a snaží se procpat na útočnou polovinu.

25.

Limberského centr římská obrana odvrátila, ale následně se při rozehrávce opět dostala do problémů. Brankář Allison odkopával z malého vápna na poslední chvíli.

26.

Plzeň uklidňuje hru na vlastní polovině. Matějů přihrál dozadu na Hubníka, který zapojil do kombinace také Bolka. Hráči AS nenapadají tak agresivně jako domácí.

27.

Iturbe to měl k Peresově přihrávce daleko a míč došel až k Bolkovi. Po chybě Gersona se k míči dostal Zeman, plzeňský útok pak ale přerušila nepřesná přihrávka Kopice.

28.

Plzeňští obránci zaváhali na půlící čáře, naštěstí Bolek byl připraven k včasnému výběhu a odkopu dopředu. Na druhé straně pokazil nadějný protiútok Bakoš, jenž nacentroval pouze do rukavic Allisona.

29.

El Shaarawy vyzrál u postranní čáry na Matějů a odcentroval do vápna. Tam vyšplhal nejvýše kapitán Hubník a jistě odhlavičkoval balon z pokutového území.

30.

Zemanova přihrávka nezastihla Ďuriše v dobrém náběhu, slovenský útočník si navíc v souboji s Faziem pomohl nedovoleným způsobem. Pro míč si v poklidu došel Allison.

31.

Peresova přihrávka prošla až na Paredese, který se ale za šestnáctkou nezachoval vůbec dobře. Oblouček na útočníky skončil daleko za brankovou čárou.

32.

Vlci se připomněli a hned to stálo za to! El Shaarawy pláchl po levé straně a přihrál Nainggolanovi. Belgičan střílel z prvního doteku technicky jen do pravé tyčky! Odraz míče potom Plzni přál.

33.

Další El Shaarawyho centr směřoval do vápna na nabíhajícího Gersona, ale Plzeň tentokrát stačila odvrátit na roh. Po rohovém kopu kraloval ve vzdušném prostoru Hubník.

34.

Peresův průnik po pravém křídle se neujal a Bolek mohl rozehrávat od branky. Po jeho výkopu získali míč na polovině hřiště na své kopačky hráči Plzně.

35.

Po nedovoleném zákroku Nainggolana rozehrávala Viktoria po delší době zase standardní situaci. Centr Kaceho se odrazil k Hořavovi, který ze složité pozice zakončit nezvládl.

36.

Zbytek plzeňského útoku už AS zvládlo ubránit a mohlo samo zaútočit. Iturbe se octl v nadějné pozici, jenomže netrefil skákavý míč dobře a Bolek balon pokryl.

37.

Matějů se po pravém křídle k centru neprobil a Římané se dostali k vhazování. Později se Bakoš provinil útočným faulem a AS má čas na rozehrávku.

38.

Plzeň měla štěstí, že si Perotti nedokázal zpracovat vzdušnou přihrávku na hranici šestnáctky. Limberský balon odkopl k El Shaarawymu, jehož centr postrádal přesnost.

39.

Ke konci poločasu už zase přichází s převahou italské mužstvo. Římané přečkali pasáž po inkasované brance, kdy měla Viktoria více ze hry, a snaží se udeřit ještě před přestávkou.

40.

Kopic si dal ve snaze projít do protiútoku míč příliš daleko od nohy a byl na půlce faulován Jesusem. Nejdříve plzeňský záložník kulhal, ale nyní už to vypadá, že bude v pořádku.

41.

Útočná akce Plzně skončila útočným faulem Matějů na Paredese. Hosté dlouho kombinovali okolo půlící čáry, Nainggolanovi se následně dalekonosný centr nepovedl.

42.

Avšak Západočeši nedokázali míč definitivně odkopnout a odcentrovat mohl ještě Peres. Hubník odvrátil na roh, Plzeň se tři minuty před pauzou musí bránit.

43.

Autové vhazování mířilo do vápna nabíhajícího Iturbeho, který se však k centru přes Hubníka nedostal. Viktoria bojuje o míč po výkopu gólmana Bolka.

44.

Paredes rozehrál doleva na Perottiho, který unikl po křídle až do šestnáctky a z nebezpečné pozice centroval do ohně. Hubník i s trochou štěstí dokázal míč odkopnout!

45.

Limberského oblouček na Zemana odhlavičkoval do zámezí Manolas. Po vhazování odcentroval Zeman a Jesus odvrátil míč znovu jen do autu. Plzeň ještě zůstává v útoku.

45+1.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.

Rozhodčí Buquet nenastavil ani minutu a po osmi sekundách navrch první poločas ukončil. Plzeň nevstoupila do zápasu dobře, když Matějů ve vápně fauloval El Shaarawyho a Perotti nařízenou penaltu zkušeně proměnil. Viktoria však za sedm minut vyrovnala, po centru Zemana překonal gólmana Allisona hlavou Bakoš. V dalších minutách byli Západočeši aktivnější a italského soupeře přehrávali, nicméně druhou branku nepřidali. Allison si poradil s hlavičkou Ďuriše, hosté se na druhé straně připomněli ranou Nainggolana do tyče. Závěr poločasu už zase patřil spíše AS, ale plzeňská obrana v čele s kapitánem Hubníkem odolala. Před druhou půli je proto skóre z pohledu Plzně velmi nadějné.

Úspěšné přihrávky: 90 - 221

Viktoria se po inkasované brance ze čtvrté minuty nesesypala a Marek Bakoš za dalších sedm minut vyrovnal. Další gólovou šanci měl ještě jeho krajan Ďuriš, ale Allison byl připraven.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

AS udělalo o přestávku jednu změnu v sestavě. Útočníka Gersona nahradil Edin Džeko, útočník velmi zvučného jména. S první příležitostí druhé půle přišla Plzeň, Zemanův centr ale skončil jen u Allisona.

47.

Limberský si poradil v souboji s Iturbem za cenu rohového kopu, který rozehrál sám Iturbe. Nainggolan nedokázal zakončit, ale Římané si rozehrávku rohu zopakují.

48.

Po rohovém kopu přišla velká šance pro AS Řím! Bolek se nedohodl s Hubníkem a plzeňský kapitán odhlavičkoval zpětný centr přímo na Džeka. Bosenský útočník se nezorientoval dobře a hlavičkoval ve vyložené příležitosti nad branku!

49.

Tomáš Hořava (PLZ) obdržel žlutou kartu za svůj zákrok na zemi proti Paredesovi. Plzeňští se v pohodě ubránili a vyrazili do brejku. Mimo záběr kamer zůstal na trávníku ležet Bakoš.

50.

Bakoš se drží za obličej a ztěžka se zvedá ze země. Podle všeho to bylo v souboji s Jesusem (ASR), který obdržel po poradě hlavního a čárového rozhodčího žlutou kartu.

51.

Paredes zastavil Limberského průnik po levé straně a skluzem odehrál míč do zámezí. Následně se Viktoria probojovala až k rohovému kopu.

52.

Plzeň rozehrála rohový kop nakrátko a pak marně bušila na zavřená římská vrata. Nyní už se viktoriáni vracejí k vápnu, Kopic bojuje na pravé straně.

53.

Hejda si poradil v souboji s Džekem, zaváhání Limberského však musel před Iturbem řešit Hubník. Všechno pro Plzeň dobře dopadlo a útok AS je značně přibrzděn.

54.

Ďuriš se uvolnil na levé straně a dokázal přes Jesuse nebezpečně odcentrovat. Manolas akrobatickým způsobem odkopl na roh, který Plzeň rozehrává nakrátko.

55.

Zemanův centr se nepodařil, zato protiútok AS byl velmi nebezpečný. Z El Shaarawyho pasu těžil Džeko, jenže v souboji tváří v tvář neuspěl proti Bolkovi! Plzeňská obrana si poradila i s dorážkou El Shaarawyho.

56.

Hořava rozehrál doleva na Zemana, jehož centr mířil na zadní tyč ke Kopicovi. Ještě před plzeňským záložníkem odehrál balon hlavou bránící Paredes.

57.

Tak teď je v Plzni na co se dívat. Hraje se nahoru a dolů, po El Shaarawyho individuální akci střílel Paredes ze střední vzdálenosti jen mimo Bolkovu branku.

58.

Iturbe si na polovině hřiště došel pro faul a Římané se hrnou do útoku postupnými přihrávkami. Na levé straně došlo k přibrzdění akce italského celku.

59.

Tak nakonec z levého křídla přeci jen přilétl před Bolkovu branku centr, ale Džeko se k míči neprotlačil. Iturbe s Peresem v další akci o balon přišli u postranní čáry.

60.

AS je na začátku druhé půle stále aktivnějším týmem a často drží míč na svých kopačkách. Západočeši jsou nyní zataženi a nepouštějí Římany před branku.

61.

Leandro Paredes (ASR) zastavil útočnou akci Plzně faulem na Kopice a obdržel žlutou kartu. K míči se opět staví exekutoři Kace a Zeman.

62.

Obránci Říma odvrátili Kaceho centr do zámezí, Plzeň po vhazování o balon přišla. Limberský fauloval po odehrání míče Iturbeho, který zůstává ležet.

63.

Rozhodčí Buquet se nakonec rozhodl udělit Davidu Limberskému (PLZ) žlutou kartu. AS útočí po pravém křídle, Iturbe se k centru neodhodlal a přihrál dozadu.

64.

Na Bolkovu bránu přilétl Peresův pozdrav z dálky a plzeňský gólman byl připraven. Viktorii byl balon na útočné polovině brzy odebrán, Fazio jej vyváží po levé straně.

65.

Iturbe ani Džeko se po centru zleva nedostali do zakončení a Bolek zkrotil vzdušný balon. Hořava uklidnil ve středu skákavý míč a přihrál dozadu na Hubníka.

66.

Souboj Džeka s Hubníkem se rozhodl vyřešit vybíhající Bolek, ale potom se mu střetly dvě myšlenky. Na hranici vápna nechtěl chytat míč do ruky a raději odkopl na roh.

67.

Paredesův centr z rohového kopu propadl k Manolasovi, ale tomu pevná defenziva Plzně zakončit nedovolila. Kopicův centr ze šestnáctky nadvakrát odhlavičkoval Fazio.

68.

Do konce zápasu zbývá něco přes dvacet minut a zraky diváků se upírají mimo jiné na rozcvičující se hráče. Nějakou dobu už se do provozní teploty dostává také Totti.

69.

Plzeň vybojovala rohový kop, který rozehrál Zeman. Římané odhlavičkovali míč k Limberskému, jenž už přesnou zpětnou přihrávku na Zemana nepřidal. AS jde do brejku.

70.

Perottiho brejk byl zastaven kvůli ofsajdu. Kace zkusil vystřelit z velké dálky. Bránu trefil, ale střele chyběla větší razance, a tak Allison v naprostém klidu zasáhl.

71.

Balon je v autu a přichází prostor pro římské střídání. Trenér Spalletti stahuje ze hry Juana Iturbeho, místo něhož nastupuje Alessandro Florenzi

72.

Na hřiště vklouzl již také legendární Francesco Totti, který vystřídal Stephana El Shaarawyho. Poprvé střídá také Plzeň, za Martina Zemana nastupuje Milan Petržela.

73.

Plzeň se k centru neprokousala, ale poté, co si Limberský pohlídal střídajícího Florenziho, může znovu vhazovat. Tentokrát ale hluboko na obranné polovině.

74.

Peres fauloval Kopice a Limberský rozehrál přímý kop rychlým pasem na nabíhajícího Ďuriše. Slovenského útočníka si dobře pohlídal Fazio a vůbec ho nepustil k balonu.

75.

Po delší době větší vzrušení před jednou z branek. Džeko se uvolnil na pravé straně a přihrával pod sebe. Rozhodčí sice přehlédl jasný ofsajd, k míči se naštěstí včas dostali Plzeňané.

76.

Hejda pod tlakem pouze odkopl dopředu, kde si Fazio poradil s Bakošem. Džeko zareagoval na Tottiho nabídku o chloupek později a k míči měl potom blíže Bolek.

77.

Hubník byl přinucen zahrát na rohový kop, který rozehrál Florenzi. Plzeňský kapitán je dnes kromě jednoho zaváhání neomylný a znovu dokázal balon odhlavičkovat.

78.

Další Florenziho centr už pro Plzeň žádné nebezpeční neznamenal. Viktoria podruhé v zápase střídá. Odpracováno má Michal Ďuriš, kterého střídá žolík Michael Krmenčík.

79.

Petržela získal v souboji s Jesusem roh, který také sám rozehrál. Florenzi odkopl znovu jen do zámezí, další rohový kop už rozehraje Albánec Kace.

80.

Západočeši se neprosadili a Matějů pod hrozbou brejku AS raději pouze odkopl na Allisona. Místo rychlé protiakce tak diváci ve Štruncových sadech sledují postupný útok vlků.

81.

Hejda vyhlavičkoval ze šestnáctky Perottiho centr, Totti se posléze rozhodl nepřihrávat na Florenziho, jenž balancoval na ofsajdové hraně. AS zůstává na útočné půlce.

82.

Ou, to byla velká šance Plzně! Petržela unikl po pravém křídle a odcentroval před bránu. Bakoš míč hlavou jen tečoval a Krmenčík na zadní tyči z prvního doteku zakončoval mimo!

82.

Marek Bakoš (PLZ) ještě obdržel po neproměněné šanci žlutou kartu.

83.

Po přihrávce od Tottiho odcentroval Perotti na zadní tyč, odkud nedokázal hlavou účinně zakončit Džeko. Protiútok Plzně rychle skončil, iniciativa je teď na straně italského soupeře.

84.

Akce Nainggolana se neujala a Plzeň naposled v zápase střídá. Trenér Pivarník stahuje ze hřiště střelce Marka Bakoše, šanci má zlínská posila Tomáš Poznar.

85.

Po kombinaci s Peresem Florenzi odcentroval na levou stranu, odkud přišel do šestnáctky další centr. Ten naštěstí pro Viktorii doskákal do zámezí. Utkání sleduje 10 326 diváků.

86.

Plzeň míč po Bolkově výkopu rychle ztratila, ale Poznar se vrátil a vybojoval jej zpět. Od šance Bakoše s Krmenčíkem se Plzeň před Allisona nedostala.

87.

AS zkusilo rychlé vhazování a Totti by mohl jít do nadějného útoku, kdyby u míče nebyl rychleji Limberský. Plzeň nakonec dokázala pouze odkopnout na půlící čáru.

88.

Matějů na útočné polovině fauloval Jesuse, už předtím ale měli hosté štěstí, že se Petržela neprocpal k odraženému míče. Na druhé straně Viktoria přečkala nepříjemný Nainggolanův centr.

89.

Rozbíhají se poslední minutky utkání Plzně s AS Řím. Západočeši drží remízu a v posledních momentech čelí náporu italského celku. Všech deset hráčů Plzně je zataženo.

90.

Matějů odehrál v leže centr zprava na rohový kop, který si vzal na starost Paredes. Hubník odhlavičkoval míč na hranici šestnáctky, kde byl Kace zezadu faulován Florenzim.

90+1.

Ve druhém poločase se nastavují ještě čtyři minuty. Po Petrželově přihrávce škobrtl Hořava v šestnáctce po souboji s Perottim, ale rozhodčí zcela správně penaltu neodpískal. Plzeňský záložník zakopl o svou nohu.

90+2.

Před vhazováním Jesuse došlo k menší potyčce hráče AS s Petrželou. Římané se posouvají dopředu a zbývají jim ještě dvě minuty.

90+3.

Perotti se na levém křídle po boji zbavil Petržely a odcentroval. Plzeňané balon odhlavičkovali, v kombinaci na středu hřiště pokračují Totti s Nainggolanem.

90+4.

Totti poslal středem hřiště oblouček na rozběhnutého Džeka, proti kterému naštěstí včas vyrazil Bolek a balon chytil! Tohle už by mělo pro Plzeň dopadnout dobře.

90+5.

Tak pozor, ještě přišla šance Viktorie! Petržela se do míče opřel pravačkou a Allison měl co dělat, aby alespoň vyrazil na rohový kop! Roh Kaceho hosté ubránili.

90+5.

Utkání skončilo.

Utkání je u konce a obě mužstva si dělí po bodu. AS nastoupilo do druhé půle s Džekem, který se nachomýtl do dvou šancí, ale nejdříve hlavičkoval nad branku a poté ho vychytal Bolek. Následně se dlouho nic zajímavého nedělo, mimo jiné nasadili Římané do hry Tottiho. V posledních minutách byla větší aktivita na straně vlků, Bolek si ale pohlídal Tottiho přihrávku na Džeka a s centry si poradili jeho spoluhráči. Na opačné straně se neprosadili Bakoš ani Krmenčík, Petrželovu ránu vytáhl Allison v samém závěru na roh. Plzeň si na úvod skupiny E připíše cennou remízu po dobrém výkonu proti AS Řím.

Astra Giurgiu na domácí půdě podlehla Austrii Vídeň 2:3, a tak se do vedení skupiny po prvních zápasech dostává právě rakouský celek. Plzeň nastoupí za dva týdny ve Vídni, AS Řím bude hostit rumunského soupeře.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Pro vás je ještě připraven online přenos zápasu Southamptonu proti pražské Spartě. Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.