FK Jablonec
31. Sarr
90+1 Ben Arfa (pen.)
54. Trávník

Vítejte u online přenosu z utkání skupiny K Evropské ligy mezi Rennes a Jabloncem. Zápas začne v 18:55.

Stade Rennes si účast ve skupinové fázi Evrospké ligy zajistilo díky výbornému 5. místu v loňském ročníku Ligue 1. Letos má za sebou již pět utkání ve francouzské nejvyšší soutěži, ve které mu momentálně patří 9. příčka se 7 body.

Co však může Rennes může těšit, tak je stoprocentní úspěšnost před vlastními fanoušky. Ve dvou domácích duelech porazili Angers a poté i Bordeaux a navíc v nich neinkasovali ani branku. Velkou zásluhu má na tom také český brankář Tomáš Koubek, který se svými spoluhráči bude určitě chtít tuto bilanci prodloužit i dnes proti Jablonci.

Fotbalisté Rennes se radují z gólu na hřišti Lyonu.
Fotbalisté Rennes se radují z gólu na hřišti Lyonu. | Foto: Reuters

FK Jablonec rovněž nemusel absolvovat nevyzpytatelnou kvalifikační část. Ve finále českého poháru, jehož vítěz měl zaručenou přímou účast v hlavní fázi, sice prohrál s pražskou Slavií, ale protože se Pražané kvalifikovali díky druhému místu v lize do předkola Ligy mistrů, tak Evropská liga spadla do klína právě Jablonci.

Tomu se ovšem letos zatím nevede dle jeho představ. Po osmi zápasech je až osmý se ziskem 10 bodů. Navíc v posledním kole prohrál doma s Mladou Boleslaví 0:3, což celku ze Střelnice rozhodně na sebevědomí nepřidalo.

Fortuna liga: Opava - Jablonec (Martin Doležal)
Fortuna liga: Opava - Jablonec (Martin Doležal) | Foto: ČTK

Vzájemná utkání

Oba celky se spolu doposud ještě nesetkaly, a tak to dnes bude na francouzské půdě duel z kategorie premiérových.

Stade Rennes FC: Koubek - H. Traoré, Mexer, Da Silva, Bensebaini - Grenier, Gelin, André - Del Castillo, Siebatcheu, Sarr.
Náhradníci: Diallo - Zeffane, Niang, Siliki, Bourigeaud, Ben Arfa, Poha.

FK Jablonec: V. Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek - Hübschman - Masopust, Trávník, Považanec, Jovović - Doležal.
Náhradníci: Hanuš - D. Ikaunieks, R. Acosta, Chramosta, Janković, Břečka, V. Kubista.

Rozhodčí: Nielsen - Grønevik, Isaksen.

Trenér Jablonec Petr Rada má před vstupem do Evropské ligy jasné přání.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Jablonec se hned od úvodních vteřin tlačil vpřed a také dokázal odcentrovat z levé strany zásluhou Hanouska. Ten se ovšem nacházel v ofsajdu a zkusit zaútočit může domácí Rennes.

2.

I nyní se hosté snažili operovat na polovině soupeře, avšak nakonec jejich kombinace neměla dlouhého trvání.

3.

Traoré výborně přenesl hru na levou stranu, kde však zapracoval skvěle Tomáš Holeš, jenž svého soupeře ustrážil a míč odkopl do autu.

4.

Boj ve středu pole nakonec vyhráli domácí, ale další křižný balon do strany sebral Hanousek, který stačil rozehrát na kopačky spoluhráčů.

5.

Jablonec zatím v prvních minutách hraje velmi dobře a má míč více na svých kopačkách. To platí i teď po odkopu Vlastimila Hrubého.

6.

Považancovi se podařilo s trochou štěstí odcentrovat. Nicméně se domácí poměrně snadno ubránili a následný centr Masopusta skončil za brankovou čarou.

7.

Domácí se posléze zkoušeli prosadit podél levé postranní čáry, avšak tam se po chvíli dopustili po ztrátě útočného faulu. Rozehrávku si tak může vzít na starost David Hovorka.

8.

Hanousek výborně hodil dlouhý aut do vápna k Doležalovi, který ještě sklepával do běhu Jovovićovi. Ten se však po zásahu hostující obrany k centru nedostal, ale Jablonec bude mít možnost prvního rohu.

9.

Jenže s ním nemělo Rennes žádné velké starosti a z malého vápna dokázalo odhlavičkovat míč do bezpečné vzdálenosti od své brány.

10.

Jovovićův postup vpřed na levé straně neslavil úspěch. Domácí byli na své polovině v dostatečném počtu a balon ukořistili do své moci.

11.

Sarr nyní velice dobře přelstil Hanouska na levé straně vápna, načež přihrál na střed del Castillovi, kterému však rána nesedla a balon velmi pomalu doskákal do zámezí.

12.

Práci měl nyní i Tomáš Koubek, byť se nejednalo o nic vážného. Nepřesný centr z pravé strany totiž pohodlně lapil do náruče.

13.

A zasahovat musel také Vlastimil Hrubý. Z pětadvaceti metrů vyzkoušel jeho pozornost Sarr, který mířil jen doprostřed brány, kde byl připravený právě hostující brankář.

15.

Teď jsou to znovu domácí, kteří se pokouší prolomit obranu soupeře. Jablonec však zatím Rennes do většího nebezpečí nepouští.

16.

Což se může změnit hned v následující akci. Domácí totiž zahrávají přímý volný kop z pětatřiceti metrů.

17.

Grenier si poté nedělal velkou hlavu s jeho rozehrávkou a míč napálil přímo na bránu Jablonce. Vlastimil Hrubý však byl znovu připraven.

19.

Del Castillo sice nyní uháněl za míčem, ale na hrací ploše již jej nestihl. Následovat tak bude odkop v podání Vlastimila Hrubého.

20.

Považanec nyní sice ztratil míč na útočné polovině, avšak Rennes se ubránilo jen za cenu dlouhého odkopu.

21.

Sudí nyní pustil zákrok na Trávníka u pravé postranní čáry a Doležal následně míč nestihl na hřišti. Odkop si tak vyzkouší i Tomáš Koubek.

23.

Domácí se poté velmi rychle vrátili do obrany a zastavili postup Považance. Záložník Jablonce byl ovšem faulován a hosté mají k dispozici standardní situaci.

24.

Trávníkův přesný centr doletěl na hlavu Doležala, jenž vracel balon do ohně. Ke střele se posléze dostal osamocený Hübschman, jemuž ovšem volej vůbec nesedl a míč skončil až na tribuně za bránou Koubka.

25.

Velmi zbytečně se pokoušel posléze Sarr zakončit v dobré pozici patičkou, což se ukázalo jako špatné řešení. Nicméně domácí zůstanou u balonu a rozehrají rohový kop.

26.

Jablonecká obrana však nedopustila zakončení domácího týmu, který to může zkusit znovu. Považanec totiž zahrál na pravé straně rukou, z čehož vyústil přímý kop Rennes.

27.

Jenže ani v tomto případě se francouzský celek ke střele nedostal a Jablonec se i pro tuto chvíli ubránil.

28.

Zajímavý kontr posléze podnikl Jablonec. Jovović byl ovšem zastaven a navíc si souboji přivodil nějaké menší zranění.

29.

Po ruce domácích pro změnu zahrávali standardku hosté. Trávník servíroval vynikající centr na zadní tyč, kde ovšem neméně dobře zakročil jeden z hráčů francouzského celku.

30.

Po Grenierově centru zcela nepochopitelně hlavičkoval jeden z hostů v pokutovém území míč na střed, kde se Siabatcheu tlačil do zakončení. Hrubý však pohotově vyběhl a nebezpečí zlikvidoval.

31.

Tak to byla opravdu fotbalová nádhera. ISMAILA SARR si narazil míč s Andrém, který mu míč na pětadvaceti metrech vrátil a Sarr poté výstavním volejem trefil přesně horní roh Hrubého brány.

33.

Hosté se vzápětí snažili o rychlou odpověď, ale po centru zprava zakončovali z voleje vysoko nad Koubkovo zařízení.

35.

Michal Trávník nyní ukázal, že mu důrazná hra není cizí a ostrým skluzem poslal soupeře k zemi. Sudí byl v tomto případě shovívavý a žlutou kartu z kapsičky netasil.

36.

Sarr velmi dobře sklepl míč del Castillovi, který ještě roztáhl hru doleva. Tam se ovšem hosté přihrávce do vápna v pohodě ubránili.

37.

Hanousek s Jovovićem posléze nebyli úspěšní s kombinací na levé straně. Domácí si možná pomohli rukou, avšak nepískalo se a míč tak z jejich kopaček odletěl zpět na polovinu Jablonce.

38.

Trávník se nyní neprosadil proti dvojici protihráčů a vpřed mohli uhánět domácí. Jablonečtí se ale rychle vrátili a rychlému postupu soupeře zamezili.

39.

Hovorkův nákop na Jovoviće nenašel svého adresáta, čehož využili domácí zadáci, kteří již s míčem pádí na polovinu Jablonce.

40.

Sarr opět motal hlavu jabloneckých obránců. Poté namířil střílený centr na malé vápno, kde musel rychle zasahovat Vlastimil Hrubý, aby se domácí nedostali do další gólovky.

42.

Del Castillo teď obdržel opravdu pěkný pas na pravou stranu. Nakonec však vše z pohledu Jablonce vyřešil David Hovorka, jenž včasným skluzem přerušil atak soupeře.

43.

Jovović nyní zakombinoval s Doležalem a míč se po chvíli k prvnímu jmenovanému zase vrátil. Jeho následný centr ale nebyl z kategorie přesných a balon si tak již staví k odkopu Tomáš Koubek.

44.

Se standardkou Jablonec nyní nenaložil dobře. Sám se dostal pod tlak, z něhož resultovala sražená rána, která skončila jen v rukavicích domácího brankáře.

45.

Skončil první poločas.

První půle je minulostí. Jablonec si v ní nepočínal vůbec zle a předváděl poměrně sympatickou hru. Nicméně do kabin odchází jako smutnější celek. Jednu z mála šancí dokázali totiž domácí využít. Zasloužil se o to Ismaila Sarr, který nádhernou střelou z pětadvaceti metrů trefil přesně horní růžek brány hostů. Jablonec si v průběhu prvních pětačtyřiceti minut žádnou nebezpečnou akci nevytvořil, což bude muset ve druhém poločase rozhodně změnit.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Jablonec začíná druhou půli s jednou změnou. Martina Doležala nahradil Jan Chramosta.

47.

Rennes drželo v úvodních minutách druhé půle míč na svých kopačkách, ale nic kloudného směrem vpřed vymyslet nedokázalo.

48.

Hübschman sice nedokázal centrem najít Jovoviće, ale poté byl dohrán jedním ze soupeřů. Následuje přímý kop z pětatřiceti metrů pro Jablonec.

49.

Hanousek poté jen přiťukl míč Trávníkovi, jemuž se ale centr hrubě nepovedl a Rennes tak nemělo žádné vážnější starosti.

50.

Jovović se snažil umotat protihráče několika zasekávačkami, avšak Rennes jej nakonec ke střele nepustilo.

51.

Hrubý s Holešem si nyní málem zadělali na problémy, ale jablonecký gólman nakonec stačil včas ukrýt malou domů svého spoluhráče před dotírajícím Sarrem.

52.

Velmi dobrá možnost pro Jablonec. Holeš byl na dvaceti metrech poslán k zemi nedovoleně a hosty tak čeká nadějná standardní situace.

54.

Tak to je fantazie. Michal Trávník si vzal exekuci přímého kopu na starost a přesným obstřelem trefil prostor u bližší tyče. Tomáš Koubek tuto ránu příliš nečekal a dost možná nebude mít úplně čisté svědomí.

56.

Grenier se posléze položit do centru zprava, avšak Holeš mu na poslední chvíli znepříjemnil zakončení, a tak šla rána domácího hráče vysoko nad bránu.

58.

Hosté nyní dobře zapracovali ve středu hřiště a nepustili soupeře do dalšího postupu vpřed. Ten však zůstane u míče a bude vhazovat.

59.

Tomáš Koubek nyní svůj výběh příliš neodhadl a bylo z toho nebezpečí pro Rennes. Český brankář nedoskočil na dlouhý míč za obranu, ale nakonec jej přeci jen hlavou lízl do prostoru u pravé postranní lajny, kde jej dostihl Chramosta, jenž se okamžitě snažil zakončit do opuštěné brány. V tom mu ovšem zamezili hosté, kteří srazili balon na roh.

60.

Následný centr poté letěl na hranici vápna, odkud Jablonec sice dokázala vypálit, avšak jeho volej neměl v žádném případě gólové parametry.

61.

Poprvé střídá také Rennes. Romain Del Castillo odchází a přichází M'Baye Niang.

62.

Poté se domácím povedlo odcentrovat z levé strany. Hlavička jednoho z hráčů Rennes ovšem nemířila mezi tři tyče.

64.

Rychlá kombinace Jablonce na pravé straně sice vyústila v centr, ale ten nakonec odvrátila pozorná obrana domácích.

65.

Nově příchozí Niang o sobě dal okamžitě vědět. Po rychlém postupu se dostal až do vápna, kde se mu však míč zamotal pod nohy a hostující hráč nakonec bez zakončení upadl na trávník.

65.

Vzápětí domácí střídají podruhé. j´Jérémy Gelin pouští do hry Hatema Ben Arfu.

67.

Jablonec se však v útočné fázi nechce nechat zahanbit. Masopustův průnik byl dost možná přerušen faulem, ale píšťalka sudího zůstala němá.

68.

Trochu zbytečný faul Jovoviće na Sarra na pravé straně vyústil v první žlutou kartu pro hostujícího fotbalistu.

69.

Jablonec se ale v pohodě ubránil následnému centru ze standardní situace a navíc byl domácímu celku odmáván i odpískán ofsajd.

70.

Považanec sice ukazuje, že hrál míč, ale opakovaný záběr dal za pravdu hlavnímu rozhodčímu, který tak správně odpískal faul a navíc udělil Považancovi žlutý kartónek.

72.

Jovović se poté pokusil o dalekonosnou ránu, avšak míč mu sjel z nártu a jeho střela tak byla opravdu hodně nepřesná.

73.

Rennes se zatím marně snaží proniknout obranou Jablonce, která si počíná v dnešním duelu opravdu velmi zdatně.

75.

Nechybělo mnoho a francouzský tým si vzal vedení zpět na svou stranu. André napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů, kterou konečky prstů vyškrabával Hrubý na rohový kop.

75.

Z něj ovšem Rennes nedokázalo více zahrozit a vše skončilo další ranou Andrého, která bránu Hrubého vysoko přeletěla.

75.

Ze hřiště nyní odchází střelec jediné domácí branky Ismaïla Sarr, kterého nahrazuje Benjamin Bourigeaud.

76.

A střídají také hosté. Vojtěcha Kubistu pustil na hrací plochu Lukáš Masopust.

77.

Kubista ihned po svém nástupu do hry utrpěl nepříjemnou ránu, po které zůstal ležet malou chvíli na trávníku. Vzápětí se však zvedá a bude pokračovat ve hře.

79.

Velká škoda pro jablonecké hráče. Jan Chramosta si krásně naběhl na hlavičku mezi stopery a jeho pokus jen těsně minul levou tyč. Tomáš Koubek zůstal při zakončení svého krajana jako přikovaný a na balon by v žádném případě nedosáhl.

80.

V probíhající 80. minutě srazil Lischka ránu svého soupeře na rohový kop a veškeré dění se tak stěhuje před Hrubého.

81.

Vlastimil Hrubý si nyní může chystat míč k odkopu. Niang totiž hlavičkoval ze středu vápna nepřesně a zařízení Jablonce vůbec netrefil.

82.

Jovović se sice utopil v kličkách, ale Hanousek ještě vybojoval míč pro Jablonec. Krajní bek hostů byl poté nepříjemně dojet Andrém, jenž viděl po zásluze žlutou kartu.

84.

Trávník velice dobře hledal přetaženým centrem Chramostu, jenž se podle sudích nacházel v ofsajdu. Koubek tak na nic nečeká a okamžitě rozehrává.

85.

Jablonec se však nepříjemným centrům soupeře dokázala ubránit a je velmi blízko cenného bodu z tohoto duelu.

86.

Na hrací ploše nyní zůstává ležet Vladimir Jovović, který ukazuje, že má křeče. Jablonec tak bude muset potřetí střídat.

87.

Nicméně Jovović si ještě poleží na trávníku zatímco o něj pečují lékaři hostujícího celku.

87.

Dlouhým autům soupeře se Jablonec bez obtíží ubránil a Jovović se již vrátil zpět na trávník.

88.

Až teď přichází avizované střídání. Vladimir Jovovic má odpracováno a na zbylé minutky se na hřiště podívá i Tomáš Břečka.

89.

Ben Arfa nebezpečně tancoval s míčem mezi hráči soupeře, kteří se nakonec ubránili jen za cenu rohu.

90.

Tak to je velká komplikace. Tomáš Holeš příliš při bránění držel svého soupeře a sudí naprosto správně píská pokutový kop pro Rennes.

90.

Tomáš Holeš ještě za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.

90+1

To je opravdu smůla pro Jablonec. HATEM BEN ARFA si při penaltě počínal jako zkušený mazák a míč poslal neomylně ze svého pohledu k pravé tyči, zatímco Vlastimil Hrubý zvolil kout opačný.

90+2

Ještě vám dlužím informaci o nastavení. Hlavní sudí přidává navrch 4 minuty.

90+3

Dlouhý míč do vápna Rennes končí až u Koubka a Rennes je velmi blízko první výhře v Evropské lize v tomto ročníku.

90+4

Ostrý centr z levé strany skončil až v rukavicích Hrubého, který okamžitě vyhání své kolegy směrem vpřed.

90+5

Hosté ještě rozehrávali po faulu přímý kop na vlastní polovině, ale nákop skončil až v autu a tohle již domácí zvládnou.

90+5

Utkání právě skončilo.

Je konec. Jablonec v dnešním duelu předvedl opravdu velmi sympatický výkon, ale přesto odjíždí domů bez bodů. V prvním poločase si Rennes vytvořilo jen málo šancí, ale přeci jen jednu dokázalo proměnit. Ve 31. minutě se prezentoval nádhernou ranou Ismaila Sarr, který poslal svůj celek do vedení.

Do druhého poločasu však vykročil lépe Jablonec, který v 54. minutě srovnal. Exekuci přímého kopu se postavil Michal Trávník, který přesnou ranou překvapil Koubka. Hosté poté velmi dlouho sahali po bodu, až přišla 90. minuta a penaltový zákrok Tomáše Holeše. Nařízený pokutový kop poté v první minutě nastavení proměnil Hatem Ben Arfa, jenž rozhodl o výhře svého celku.