reklama
21:00 • Evropská liga • Skupina C
1:0
1:0
SK Slavia Praha – logo
Slavia Praha
Logo Girondins Bordeaux
Girondins Bordeaux
  • 35. Jaromír Zmrhal

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání skupiny C fotbalové Evropské ligy mezi Slavií Praha a francouzským Girondins Bordeaux. Duel začíná v pražském Edenu 20.9. 2018 ve 21:00.

Domácí Slavia Praha je jedním ze dvou zástupců Česka v Evropské lize, přičemž druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže se účastní podruhé v řadě. Loni sešívaní skupinovou fázi nezvládli, postup jim utekl v posledním kole. Letos měl celek z hlavního města možnost proniknout i do Ligy mistrů, nicméně v předkole vypadl s kyjevským Dynamem. Na úvodní souboj letošního ročníku se vedoucí celek české ligy naladil výhrou na půdě Slovácka, kde Trpišovského svěřenci zvítězili 3:1. Uspějí dnes?

Hostující Girondins Bordeaux je asi největší favoritem na vítězství ve skupině, a tak červeno-bílé čeká nejtěžší možný rozjezd. Celek ze západu Francie přišel před sezónou o svou největší hvězdu Malcoma, který neodolal vábení slavné Barcelony. V lize se francouzskému celku momentálně vůbec nedaří, v tabulce je po pěti zápasech až na předposledním místě se ziskem 4 bodů. V generálce na EL navíc remizoval na půdě Niems 3:3.

Nastoupí bývalý český reprezentant Jaroslav Plašil proti Slavii?

Sestavy:

SK Slavia Praha: O. Kolář - Bořil, Kúdela, Ngadeu, Coufal - Hušbauer, Souček - Zmrhal, Traoré, Stoch - Tecl. 
Náhradníci: Kovář - Zelený, Matoušek, Baluta, Valenta, Frydrych, Pokorný.

Girondins Bordeaux FC: Costil - Sabaly, Pablo, Koundé, Palencia - Tchouaméni, Sankharé, Plašil - Kalu, Briand, Kamano. 
Náhradníci: Poussin - Otávio, Lewczuk, Cornelius, Karamoh, Jovanović, Lerager.

Rozhodčí: Nijhuis - Van den Ven, Schaap

Oba celky nyní za doprovodu rozhodčích vstupují na trávník zaplněného stadionu v Edenu. Domácí nastoupí tradičně v sešívaném modro-bílém, hosté se oděli do černého.

Utkání začíná!

1

Hosté na pokyn píšťalky uvedli míč poprvé v utkání do pohybu a ihned směřoval míč dlouhým nákopem dopředu, ale nikdo z hostů na něj nedosáhl.

2

V první akci také domácí fotbalisté. K centru se dostal Hušbauer, pas byl však nepřesný, a úplně stejně dopadl o chvíli nato i Ngadeu.

3

Na obou stranách zatím vidíme hitparádu dlouhých nepřesných nákopů létajících napříč hřiště. Do dalšího útoku se nyní od brankáře Koláře může vydat Slavia.

4

Trpišovského svěřenci se nyní usadili v útoku, jenže hosté mají svůj presink vysunutý hodně vysoko, a tak sešívaní musejí dávat míč rychle od nohy.

5

Dobrá akce Slavie. Stoch narazil do běhu na pravé lajně Coufalovi, který pod tlakem z první odcentroval. Costil se nedohodl s obráncem Pablem, a ten raději srazil míč na roh.

6

Z něj přilétl vysoký centr Josefa Hušbauera, který našel Ngadea, ale jeho hlavička z velké dálky neměla šanci na úspěch. Míč šel nad.

7

Plašila ve středu hřiště doslova nabral na vidle Traoté, Bordeaux mělo k dispozici rozehrávku, ale tu uspěchalo a o míč přišlo.

8

Hosté vyrazili dopředu po ne příliš povedeném zákroku Ngadea, jenže domácí se stihli zrofmovat zpět a vyhnali francouzský tým zpět na jeho polovinu.

9

Briand se po levé straně hnal za dlouhým nákopem. Míč si sice zpracoval na prsa, ale zároveň neustál souboj s Kúdelou, a tak u balónu bude opět Slavia.

10

Dlouhý centr Součka zastavil Pablo a hosté rychle otočili hru. Palenciův centr prolétl vápnem a Briandovi chyběly zhruba čtyři kroky, aby na míč sám osamocen na zadní tyči dosáhl!

11

Bořil se Zmrhalem dobře kombinovali vlevo, kde se nakonec první jmenovaný dostal k centru, ale ten byl sražen na rohový kop.

12

Exekuce se ujal Stoch, který přetáhl míč záměrně na zadní tyč, kde se Bořil opřel do halfvoleje z první, ale Costil byl u tyče připraven.

13

Na protější straně se jako tank vydal kupředu zleva Kalu, nebál se trojnásobné přesily a nakonec chytrým odrazem míče o soupeře vybojoval roh.

Sport
Sport
20. 9. 2018
reklama