reklama
21:05 • Evropská liga • Skupina A
0:2
0:1
Maccabi Tel Aviv F.C. - logo
Maccabi Tel Aviv
Synot liga - SK Slavia Praha - logo
SK Slavia Praha
  • 45+1. a 54. Josef Hušbauer

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání pátého kola Evropské ligy mezi Maccabi Tel Aviv a Slavií Praha. Zápas začne ve čtvrtek 23. listopadu ve 21:05.

Domácí Maccabi Tel Aviv se v letošním ročníku Evropské ligy trápí. Ve skupině A zatím získalo pouhý jeden jediný bod a krčí se na posledním čtvrtém místě tabulky, přičemž se skóre 0:6 čekají na vůbec první vstřelenou branku v této soutěži. Doposud jediný zmíněný bodový zisk zaznamelo Maccabi na konci září, když doma překvapivě ubránilo Villareal a uhrálo výsledek 0:0. O poznání lépe se Tel Avivu vede v domácí soutěži, kde mu se ziskem 20 bodů po deseti odehraných kolech patří 4. místo.

Hostující Slavia Praha chce využít odpoledního zaváhání Astany, která doma prohrála s Villarealem 2:3, a v případě výhry se může právě před svého kazašského soupeře vyhoupnout v tabulce. V současné chvíli mají svěřenci Jaroslava Šilhavého na svém kontě 5 bodů za jednu výhru, dvě remízy a jednu porážku. Pokud tak dnes sešívaní splní papírové předpoklady a zvítězí, tak se za dva dny týdny poperou doma v Edenu s Astanou o přímý postup z druhého místa!

Oba celky se již letos potkaly jednou, a to na začátku září v Edenu, a tehdy se z těsné výhry 1:0 a zisku tří bodů radovala Slavia, když jedinou branku po centru Sobola vstřelil Tomáš Necid.

Sestavy: 

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajković - Yeini (C), Tibi, Ben Chaim I., Davidzada - Battocchio, Dor Peretz, Rikan, Miha - Schoenfeld, Kjartansson. 

SK Slavia Praha: 
Laštůvka - Frydrych, Deli, Jugas, Sobol - Ngadeu, Souček - Stoch, Hušbauer (C), Zmrhal - Necid. 

Lavičky:
Maccabi: Daniel; Itzhaki, Atar, Filipenka, Golasa, Sušić, Dasa. 
Slavia: Kovář; Altintop, Danny, Van Buren, Škoda, Hromada. 
 

Oba celky jsou již připraveny na trávníku. Domácí se dnes představí v žlutých dresech, hosté Pražané se oděli do tradičně sešívaných červeno-bílých dresech.

Utkání začíná!

1

Hostující fotbalisté uvedli míč do hry a ihned se aktivně po pravé straně vydali dopředu. Zmrhal byl faulován a sešívaní mají k dispozici zajímavý přímý kop hned v úvodu duelu.

2

Centru se ujal Hušbauer, jenž svůj centr směřoval na zadní tyč k Delimu s Ngaduem, ale druhý jmenovaný si při snaze o zakončení pomohl faulem.

2

U míče jsou nyní fotbalisté domácího Maccabi, kteří svou první akci směrem vpřed táhnou po levém křídle.

3

Nejprve hosté dobře zastavili a odvrátili centr z levé strany, aby na druhé straně Stoch narazil Necidovi, ale ten slovenskému reprezentantovi osamocenému na hranici vápna nevrátil.

4

Další akci vzal Stoch do svých rukou, z levé strany zakroutil pravačkou do vápna zajímavý centr, Necid si míč napoprvé zpracoval, ale následně mu při snaze o roztažení hry na Zmrhala balón utekl.

5

Slávisté jsou stále aktivní a opět byl u míče Stoch, který tentokrát rozehrál doprava na Frydrycha. Ten se nejprve k centru nedostal, a vybojoval jen autu, o několik vteřin se snažil právě dlouhým autem najít ve vápně Necida, ale našel jen rukavice připraveného Rajkoviče.

6

Hušbauer se na středu útočné poloviny dostal pod tlak, ale nakonec i vleže zády k brance přihrál pohotově Stochovi. Ten se tentokrát rozhodl pro střelu, z dálky vypálil, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

7

Domácí úvod nestíhají a Pražané opět vyrazili dopředu. Necid si kolem tří soupeřů navedl míč ke středu hranice vápna, kde jej fauloval stoper Tibi a hosté budou zahrávat hodně zajímavou standardní situaci.

8

Exekuce se ujal Stoch, ale jeho technickou ránu zablokoval zeď. Do odraženého míče se okamžitě opřel Hušbauer, jenž ani on obranný val nepropálil.

8

Hlavní rozhodčí poprvé v zápase tahá ze své kapsičky žlutou kartu, a to když Rikan ve středu hřiště zcela zbytečně zajel skluzem do Součka. Domácí záložník je tak prvním napomínaným hráčem duelu.

9

Obhájce českého titulu ale rozehrávku hodně uspěchal a u míče už je tak znovu domácí Tel Aviv, který pohodlně kombinuje a hledá cestu směrem vpřed.

10

Souček dobře zastavil akci domácích, a posunul míč rychle Sobolovi, ale ten si ukousnul přiliš velké sousto a přes tři soupeře se směrem vpřed neprotáhl.

11

Jenže pokračování celé akce izraelského celku končí opět faulem, Peretz zcela zbytečně podrazil hostujícího Kamerunce Ngadeua. 

Daniel Kinc
23. 11. 2017
reklama