reklama

Zoufalství, vystřízlivění, hanba. Na Slovensku rozebírají debakl Žiliny s Jabloncem

FC Slovan Liberec - FK Jablonec, Fortuna:Liga 2020/2021 8. kolo FC Slovan Liberec - FK Jablonec, Fortuna:Liga 2020/2021 8. kolo autor: ČTK
Slovenský klub MŠK Žilina v konferenční lize skvěle odstartoval. Probojoval se přes tři předkola, teď ovšem tvrdě narazil v Jablonci a slovenská média živě rozebírají nečekaně vysokou porážku s českým soupeřem.

Gruzínský Dila Gori, kyperský Apollon Limassol, kazachstánský Tobol Kostanaj. Žilina bez větších potíží prošla prvními třemi předkoly Evropské konferenční ligy, ovšem v play off před základními skupinami inkasovala v prvním utkání debakl 1:5 v Jablonci.

Tak vysokou prohru čekal na Slovensku málokdo.

"Minulý týden slyšela Žilina zaslouženě na svou adresu ódy, teď přišlo vystřízlivění," píše pro Sportnet fotbalový reportér Pavol Spál.

Zatímco Jablonci nevyšlo 3. předkolo Evropské ligy proti Celtiku podle představ a ani v lize se mu dosud příliš nedařilo, proti slovenskému soupeři ukázal svou ofenzivní sílu a nastřílel pět branek.

Hrubé chyby, zoufalství a obrovské zklamání, komentuje úvodních 45 minut zápasu deník SME. "Po zahanbujícím poločase se tři miliony eur za postup do základní skupiny Evropské konferenční ligy vzdálily na míle," pokračuje deník. "Jablonec Žilinu přečetl a doslova nachytal, dokonale využil žilinských chyb. Přišel výbuch," dodává.

V Evropě se nedařilo ani druhému slovenskému zástupci, úřadujícímu mistrovi Slovanu Bratislava, ten podlehl Olympiakosu s Tomášem Vaclíkem v brance 0:3. "Vysoké porážky jsou zklamáním, v odvetách za týden by se musel stát zázrak. Soupeři slovenských týmů potvrdili roli favoritů," dodává reportér Sportnetu.

Koláře nepranýřujte, nabádají bývalé hvězdy Slavie. Brankáři by prý pomohl odpočinek Koláře nepranýřujte, nabádají bývalé hvězdy Slavie. Brankáři by prý pomohl odpočinek Čtěte zde

Zatímco Jablonec nastoupil se zkušeným mužstvem, "šošoni" přijeli s týmem, jehož věkový průměr nedosahoval ani 22 let. Nezkušenost považuje za jeden z důvodů vysoké porážky také bývalý slovenský reprezentant Marek Sapar.

"Po prvním gólu mladíci znervózněli a dostali laciné góly. O české lize je také známé, že je takticky vyspělá, bojovnější a všeobecně na vyšší úrovni," upozornil. "Mladíci dělali školácké chyby, hororový první poločas s výsledkem 0:4 hovoří za všechno," dodal portál Sportnet.

Jablonec by si měl ovšem dát na odvetu pozor. Přestože pojede na Slovensko s luxusním čtyřbrankovým náskokem, Žilina ve dvou letošních předkolech doma vsítila pět branek. Navíc se bude hrát na umělé trávě, na kterou nejsou Severočeši ze zápasů příliš zvyklí.

"Šance nejsou vysoké. Tobolu dokázali dát pět gólů, ale teď budou muset zápas otáčet a bude na ně daleko větší tlak. Musí to být od Žiliny bezchybný zápas. Umělá tráva je pro Žilinu ale velká výhoda, doma dokáže dostat pod tlak i silnější mužstva," myslí si Sapar, bývalý hráč Trabzonsporu nebo Gaziantepsporu.

reklama