reklama

Ztráta pro Arsenal. Mchitarjan si kvůli politice ve finále Evropské ligy nezahraje

Henrik Mchitarjan na tréninku Arsenalu Henrik Mchitarjan na tréninku Arsenalu autor: Reuters
Záložník Arsenalu Henrik Mchitarjan přijde o finále Evropské ligy proti Chelsea v Baku. Arménský fotbalista se bojí o svoji bezpečnost, jeho země totiž kvůli probíhajícímu konfliktu o Náhorní Karabach neudržuje s Ázerbájdžánem diplomatické vztahy.

"Důkladně jsme prošli všechny možnosti, aby mohl být součástí týmu, ale po domluvě s Mickim a jeho rodinou jsme se společně dohodli na tom, že s námi neodcestuje," uvedl Arsenal na svém webu.

"Psali jsme Evropské fotbalové unii (UEFA) a vyjádřili naše hluboké znepokojení nad touto situací. Micki byl naším klíčovým hráčem při cestě do finále, takže z týmového pohledu je to pro nás velká ztráta. Jsme také hodně smutní, že hráč přijde o velké evropské finále za těchto neobvyklých okolností," stojí v prohlášení londýnského klubu, kde působí i český brankář Petr Čech.

Třicetiletý kapitán arménské reprezentace během angažmá v Dortmundu už v roce 2015 vynechal kvůli obavám o bezpečnost utkání Evropské ligy s Gabalou. Do Ázerbájdžánu Mchitarjan neodcestoval ani loni v říjnu, kdy tam Arsenal hrál zápas skupiny Evropské ligy s Karabachem, přestože UEFA nabídla pomoc s vízy.

Letos nepomohlo ani konstatování ázerbájdžánského ministerstva zahraničí, že v zemi se už velkých akcí zúčastnilo mnoho arménských sportovců a sport a politika že jsou oddělené oblasti. Finále Evropské ligy se uskuteční příští středu od 21:00.

"Zvážili jsme všechny současné možnosti a museli udělat těžké rozhodnutí. Je to zápas, který nehrajete moc často, a musím přiznat, že mě hodně bolí, že o něj přijdu. Budu fandit spoluhráčům, aby domů dovezli pohár," napsal na sociálních sítích Mchitarjan, který v této sezoně za Arsenal ve 39 soutěžních zápasech zaznamenal šest gólů a sedm asistencí.

reklama