reklama

Experti se rozplývají nad Německem: Oni jediní mají tým

Radost německých fotbalistů v semifinále MS Radost německých fotbalistů v semifinále MS autor: Reuters
Fotbaloví experti po celém světe velebí německou reprezentaci po úterním výprasku, který uštědřila na MS domácí Brazílii.

Belo Horizonte - Úterní německá kanonáda 7:1 v semifinále mistrovství světa proti domácí Brazílii způsobila poprask nejen mezi fanoušky, ale i mezi fotbalovými experty. Ti se shodují na jednom, Německo má nejlepší tým na světě.

"Brazílie má Neymara, Argentina Messiho, Portugalsko Ronalda, ale Německo má TÝM," napsal na Twitter po semifinále kapitán anglické reprezentace Steven Gerrard.

"To byla německá extratřída. Pracovitý, organizovaný, klidný, nesobecký a pokorný výkon. Jsem na náš tým hrdý. Ještě jeden zápas!" těšil se stříbrný německý fotbalista z MS 2002 Dietmar Hamann.

Podobně hned přidával svůj příspěvek trenér americké reprezentace, Němec Jürgen Klinsmann. "To bylo nejlepší vystoupení německé reprezentace, jaké jsem viděl. Jednoduše fantastické. Jögi, teď pro trofej!" vzkázal svému někdejšímu asistentovi u německého týmu Klinsmann.

Nelidská a ponižující porážka

"Co to bylo? Těžko uvěřit," vyjádřil se zase legendární kapitán německé reprezentace Franz Beckenbauer. "To byla nelidská a ponižující porážka. Soucítím s Brazilci, mají pokažený celý šampionát," zastal se domácích fotbalistů bývalý francouzský hráč Bixente Lizarazu.

"Za půl století, co sleduji fotbal, byl tenhle zápas nejvíc omračující, ohromující a výjimečný, co jsem kdy viděl," přidal někdejší anglický reprezentant a dnes komentátor BBC Gary Lineker.

Někdejší německý brankář Oliver Kahn uvedl, že Brazilci neunesli emocionálně tíhu okamžiku. "Vždyť na všech fotkách brečeli, před zápasem i po něm. Jejich tým ještě není psychicky tak silný, aby zvládl tlak tak velkého turnaje. Proto se úplně rozložili," uvedl Kahn.

Paulista: Někteří hráči v Brazílii skončí

Podle některých expertů se Brazilci z takového zápasu už nevzpamatují a budou tím trpět do konce fotbalové kariéry.

"Bude těžké se z toho oklepat. Někteří hráči už asi národní dres neoblečou. Těžko je ale kritizovat. Němci nás vyškolili, jak hrát fotbal. Musíme se z toho poučit," prohlásil bývalý brazilský reprezentant Juninho Paulista.

"Takový překvapující výsledek je těžký nejen pro hráče, ale i pro fanoušky. Proto je nejdůležitější, aby zůstali v klidu," napsal na svůj twitterový účet kolumbijský fotbalista Radamel Falcao. Jeho slova ale nepadla na úrodnou půdu. Nepokoje v Brazílii přeci jen vypukly (více čtěte ZDE).

Přestože jsou Němci oslavováni jako kompaktní a ofenzivní tým, vyzdvihnout si zaslouží i jednotlivci. "Klobouk dolů před Miroslavem Klosem, s 16 góly je teď nejlepším střelcem v historii světových šampionátů," chválil německého útočníka prezident FIFA Sepp Blatter.

reklama