reklama

FAČR čelí exekuci. Asociace nezaplatila více než půl milionu korun za soudní náklady

Sídlo FAČR na Strahově Sídlo FAČR na Strahově autor: Milan Kammermayer
Fotbalová asociace dluží náhradu za soudní řízení společnosti, u které si objednala speciální softwarový program.

Podle rozhodnutí Krajského soudu v Olomouci má fotbalová asociace zaplatit částku ve výši 547 562 korun společnosti Digitus. Jelikož tak FAČR neučinila, případ nyní řeší exekutor. Na kauzu upozornil server Týden.cz.

Malík: Každý klub má vlastní lidi na rozhodčí. Problémy nevyřeší sama asociace Malík: Každý klub má vlastní lidi na rozhodčí. Problémy nevyřeší sama asociace Čtěte zde

Soudní pře mezi fotbalovou asociací a vývojářskou firmou se týkala softwaru, který měl pomoci k decentralizaci registrace hráčů na krajské fotbalové svazy. Společnost program z velké většiny dokončila a dodala, nicméně vedení asociace soudní cestou rozporovalo jeho funkčnost a požadovalo vrácení uhrazené ceny. 

Jenže následný soud rozhodl v neprospěch FAČR a asociaci uložil uhradit druhé straně náklady, tedy částku vyšší než půl milionu korun. Jelikož vedení českého fotbalu nařízenou sumu dosud neuhradilo, 22. července bylo u Obvodního soudu Praha 6 zahájeno exekuční řízení  

"Jsem rád, že po letech vedení složitého sporu soud pravomocně rozhodl ve prospěch našeho klienta. A naopak mě mrzí, že fotbalový svaz se k celé věci nebyl schopen postavit čelem a situaci nechal dojít až k exekučnímu řízení. Současný stav, kdy je vůči FAČR vedeno exekuční řízení, pak jen potvrzuje, že nezodpovědné jednání se nevyplácí," uvedl pro Týden.cz Jiří Novák ml. z Advokátní kanceláře Brož & Sokol & Novák, která firmu Digitus zastupuje.

Proti tomu se ohradil generální sekretář federace Jan Pauly. "Předně musím jasně zdůraznit, že FAČR je v této kauze na straně žalobce, společnost Digitus jí totiž před téměř 10 lety nedodala software ve sjednané kvalitě a FAČR ji od té doby žaluje," říká Pauly. 

"Soud v nedávné době kromě povinnosti společnosti Digitus zaplatit FAČR částku téměř čtvrt milionu korun rozhodl též o tom, že je FAČR povinna uhradit společnosti náklady soudního řízení. FAČR proti tomuto rozhodnutí podala dovolání a pouze vyčkala na sdělení exekutora, kam má částku uhradit, tak aby ji mohla složit do exekuční úschovy, jak ostatně učinila bezodkladně do 24 hodin od doručení. Společnost Digitus je totiž mrtvá schránka bez jakéhokoliv kapitálu, v případě našeho úspěchu ve věci bychom tak uhrazené náklady již nikdy neviděli. Jde tedy o rutinní právní postup a žádná rádoby senzace na úkor asociace se opravdu nekoná," dodává Pauly.

reklama